Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

maciekmm

Member
Najwazniejsze problemy to

- szarpanie na niektorych bajkach/kreskowkach
- Problemy z dzialaniem modulow CAM
- Problem z dzialaniem IPTV
- brak mozliwosci swobodnego ustawiania kanalow na liscie kanalow. Nie mozna np wcisnac kanalu x miedzy kanal a i b. Po przeskanowaniu kanalow rozwala rowniez cala liste ulubionych
- problem ktory sie przewinal przez forum dot. zmiany rozdzielczosci przesylanego obrazu przez podlaczone pod HDMI dekodery
- wolna praca systemu android po ostatniej oficjalnej aktualizacji (v252)
 

lukasg

New member
Cześć, ma ktoś może dostęp do starszych wersji softu. Pamiętam, że na starszych wersjach działało wszystko lepiej.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

lukasg

New member
@kiki moze byście zrobili kalibrację pod nowy soft bo ta z przed 252 jest bezużyteczna na nowych aktualizacjach.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

lukasg

New member
Cześć, w dniu dzisiejszym android wykrył mi aktualizację sieciową 321 jestem normalnie w szoku. Na stronie tcl nadal widnieje stara wersja.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

Neuron8

Member
No to i ja mam pytanie - bo zbiegły mi się dwa tematy i trochę jestem zmieszany.
Wczoraj zrobiłem aktualizację - tą od producenta, oficjalną. Telewizor po kalibracji od KIKiego. A dziś wymieniłem dekoder Cyfry+ na nowy ten 4K - no i jest dramy z kolorami.
Na Xboxie - bajer - lekkie modyfikacje ustawień "Gra" i dla mnie bomba
Na Netflix, YT materiał HD, i 4K - bajer aż miło oglądać (nie liczę synchro na YT - ale to oddzielny temat)

A cyfra+ - 4K - masakra. Na wcześniejszym dekoderze (HD) było ok - tu nie da się oglądać - kombinowałem rożne ustawienia, nasycenie, game, kolory ciepłe, zimnie nic. - lekkie zmiany. Jak jest np biała reklama - proszku to nawet nie widać rozwieszonego prania bo zlewa sie wszytko w białą plamę. Twarze ludzi to wszyscy jak po Menelowym+ na na kalane 4K - wszytko blade

Gdzie szukać przyczyny. Gdzieś przeczytałem, że przy 4K trzeba schemat kolorów przestawić na (2020 - czy jakoś tak) nie wiem gdzie tego szukać. Kable HDMI mam ze średniej półki nie żaden szmelc ale też nie jakiś mega professional.

Możecie coś poradzić - ma ktoś ten dekokter i czy coś w ustawieniach zmieniał?
 

Neuron8

Member
Z kablem tak żem czół

Pytasz o inne kanały nie 4k - czy ogólne ustawienia dekodera na HD - jako sygnał na TV? Bo jeśli cął rozdielczość dekodera to nie widzę różnicy.
Gdzie w dekoderze szukać tych ustawień - REC.2020 (BT.2020) - poklikałem wszytko.

Ponowię pytanie czy ktoś ma taki zestaw dekoder i TV
 
Ostatnia edycja:

Neuron8

Member
"jaką opcję przestrzeni barw masz ustawioną w EC780" - sorka, nie wiem jak to sprawdzić - gdzie? Zanczy nie wiem o co chodzi. Po aktualizacji nazywa się to Smart HDR
 
Ostatnia edycja:
Do góry