Nowe standardy jakości obrazu ustanawia Philips w telewizorach OLED wystawiając serię Philips 804 i 854.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe standardy jakości obrazu ustanawia Philips w telewizorach OLED wystawiając serię Philips 804 i 854.
Philips-2019_55OLED854_65OLED854_3.jpg

Philips-OLED_804-920x566.jpg

Dane techniczne:
Ultra Slim 4K telewizor OLED UHD
Szczytowa moc świetlna 1000 nitów
Nowy, bardziej wydajny procesor P5 trzeciej generacji
Poprawiona doskonała rzeczywistość naturalna
Dolby Vision i Dolby Atmos
Kompatybilność z HDR10 + i HLG
3-stronna funkcja Ambilight
50 watów - system dźwiękowy Philips 2.1
Android TV „Pie” z wbudowanym programem Google Assistant i „Współpracuje z Alexą”
Sunrise budzik
Podwójny tuner
Minimalistyczny europejski design premium
OLED804 - Chromowana rama i ultra-cienkie metalowe nóżki
OLED854 - Chromowana rama i obrotowa, chromowana stopka w kształcie litery T.

Ceny:
65OLED854 / 804 - 3,399 euro / 3,299 euro (zalecana cena detaliczna) w Polsce 10.999 zł
55OLED854 / 804 - 2,299 Euro / 2,199 Euro (zalecana cena detaliczna) w Polsce 6.999 zł
Przewiduje się, że będzie dostępny od sierpnia 2019 roku

Wraz z wprowadzeniem nowych modeli OLED804 i 854 Philips OLED, standardy najwyższej jakości obrazu ponownie się zmieniają. Jest to możliwe oprócz zastosowania obecnych paneli OLED, mocniejszej trzeciej generacji procesora P5. Dla najszerszej gamy aplikacji i łatwej obsługi dostępny jest nowoczesny Android TV Pie (9) ze zintegrowanym programem Google Assistant i Works-with-Alexa. Po raz pierwszy w modelach Philips OLED obsługiwane są Dolby Atmos i Dolby Vision. Do jednoczesnego oglądania i nagrywania programów telewizyjnych zintegrowany jest podwójny tuner. Specjalne wrażenia telewizyjne uzupełnia trójstronny Ambilight, który po raz pierwszy oferuje również łagodną funkcję alarmu z muzyką i symulowanym wschodem słońca.

PhilipsOLED804_BS_FrameCorner-768x512.jpg

Zaawansowany procesor P5
Najważniejsze ulepszenia nowej generacji OLED dotyczą głównie obszaru obrazu. Odpowiedzialna za to jest następna generacja procesora P5, który jest już dostępny. Specjalna dwuprocesorowa architektura utrzymuje zoptymalizowaną kolejność oryginalnego przetwarzania P5, ale dodaje dodatkową moc obliczeniową do najbardziej wymagających elementów w łańcuchu przetwarzania. W rezultacie oznacza to 20-procentową poprawę jakości obrazu w stosunku do poprzednio wiodącego na rynku układu drugiej generacji P5.

Nowością jest również integracja Dolby Vision. Telewizory Philips obsługują wszystkie odpowiednie formaty HDR: HDR10, HDR10 +, Dolby Vision i HLG. Dotyczy to całej gamy ponad 90 procent telewizorów, począwszy od nowej serii 6000 do nowych modeli OLED.
Procesor P5 został zaprojektowany do analizy i kontroli pięciu kluczowych elementów, które określają jakość obrazu: optymalizacja źródła obrazu, ostrość, kolor, kontrast i ruch.

Trzecia generacja silnika P5 przynosi znaczące postępy w zakresie redukcji szumów, ostrości i kontrastu we wszystkich źródłach, a także dalsze udoskonalenia wyłącznej konwersji SDR na HDR przy użyciu Perfect Natural Reality. Ponadto nowy silnik P5 zapewni dodatkowe przetwarzanie obrazu dla nagrań HDR10 i HDR10 +, a także obsługę po raz pierwszy dynamicznej zawartości z Dolby Vision.

Pierwszorzędna redukcja szumów zawsze była kluczowym elementem obrazowania P5. W nowej wersji połączenie zaawansowanej detekcji ruchu z przestrzenną i czasową (dolnoprzepustową) redukcją szumów zapewnia najlepszy możliwy wynik bez powodowania irytujących rozmazań lub zaciemniania.
PhilipsOLEDsTogether-768x351.jpg

Aby zapewnić jeszcze czystsze obrazy o wyższej ostrości, nowy silnik P5 ma dodatkowe funkcje, takie jak ulepszenie usuwania konturu, obliczanie głębi bitowej i rzadkie filtrowanie. Ponadto poprzedni wzmacniacz szczegółów został wzbogacony o funkcję ochrony szczegółów i przywracania, aby uzyskać jeszcze bardziej naturalne wyniki z transformacji oryginalnych pikseli na lepsze, ostrzejsze piksele. Dodatkowy filtr Dejaggy ma wyższą skuteczność zarówno na płaskich, jak i stromych liniach ukośnych.
Wszystkie te środki zapewniają wyraźnie lepszy obraz o drobniejszych liniach i najmniejszych szczegółach, aby uzyskać większą głębię ostrości.

Wyjątkowa funkcja Perfect Natural Reality również została rozwinięta. Teraz ma detekcję odbicia, lepsze określenie przestrzeni i zachowanie koloru skóry. Wszystko to działa w połączeniu z odwrotną kompresją dynamiczną, co daje znacznie bardziej realistyczny obraz z większą ilością szczegółów i jeszcze lepszą głębią, dodatkowo wspierając konwersję treści SDR na obraz bardziej podobny do HDR.


PhilipsDVdemo-768x371.jpg
Philips OLED 804 (w środku) w demonstracji Dolby Vision przeciwko Sony i rywalom LG
Nowe i zmodernizowane komponenty silnika P5 poprawiają również jakość odtwarzania treści dzięki HDR10 / HDR10 + i Dolby Vision.
Trzecia generacja P5 eliminuje również problem utraty szczegółów w bardzo ciemnych obszarach obrazu i zapewnia, że ​​obcinanie kolorów nie występuje w bardzo jasnych, kolorowych scenach. Ponadto usuwane są niepożądane efekty szumów i odcienie skóry.

Aby zapewnić kompatybilność z Dolby Vision po raz pierwszy w 2019 r., Zespół Philips Image Quality TV, w ścisłej współpracy z Dolby, zoptymalizował kluczowe elementy P5 do odtwarzania treści Dolby Vision, aby zobaczyć widoczne korzyści redukcji szumów i artefaktów. Kierunek główny to poprawa ostrości i reprezentacji ruchu.

Oprócz znanych zalet, P5 Perfect Picture Engine w trzeciej generacji pokazuje jeszcze lepsze zdjęcia w SDR i HDR10 / HDR10 +. Ponadto dynamiczna zawartość Dolby Vision jest prezentowana z mniejszym szumem, mniejszymi artefaktami oraz ostrzejszym a także czystszym ruchem.

Czym się różnią nowe Oledy Philipsa 804 i 854 ? I czy warto czekać ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/...dy-philipsa-804-i-854-i-czy-warto-czekac.html
toengel
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy pamiętasz w jakiej cenie wchodził 803? Mam kilka miesięcy by urobić "księgową" i nie wiem czy nastawiać się na 65 czy ograniczyć do 55". Wg niej 55"7101 nie wymaga wymiany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Księgowy mają inne wymagania.
Ale jak zobaczy i Oled i Ambilight - zmieni zdanie.
O cenę się nie martw !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Można się już zapisywać - dostępne w przyszłym tygodniu.
Kto wcześniej zarezerwuje dostanie specjalna cenę.
 

BioComp

New member
Czytałem że 804 ma gorszy dźwięk od 803? (mniej basowy)
Nie ma różdżki? Tylko jeden podstawowy pilot?
Co z Input Lag'iem?
Czy można spodziewać się testów/recenzji na HDTV?
Kupować 804 czy 803? A może iść w stronę LG? (żwawszy WebOS, podobno lepszy serwis)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Serwis obecnie już poprawiony.
Input Lag sprawdzę jutro na 804 i 754
Testy na koniec tygodnia.

Ceny są specjalne w programie pilotażowym , gdzie sam wybierasz cenę.
Nowe ceny super.
Na LG C9 jest jeszcze promocja do końca września ze smartfonem gratis
W sumie wychodzi taniej 1000 zł nawet niż oferty z Niemiec na ceneo.
 

lgfan

New member
Dzisiaj dojechał mój 55" 804 więc zaczynam zabawę.
Tak na szybko włączyłem materiał testowy z HDR i obraz po prostu powala, druga sprawa co zauważyłem do dosyć długo myśli zanim przełączy kanał, przyzwyczajony jestem do tunera VU+ Ultimo4k gdzie przełącza błyskawicznie.
Nie ma to jednak dla mnie znaczenia bo mam w VU+ tuner DVB-T2 więc i tak TV będzie służył tylko jako monitor.
Testuję dalej pozostałe bajery, dam znać jak wrażenia.
 

lgfan

New member
Nie mam na razie Netflixa, kilka spostrzeżeń po tygodniu zabawy:
Obraz jak już pisałem rewelacja, nawet na kanałach HD, android działa sprawnie choć różne opinie czytałem trochę słaba jest edycja kanałów/ulubionych, to jednak mnie nie interesuje bo korzystam z tunera VU+.
I tutaj mam problem bo każdy dzień pomiędzy 7.00 a 7.30 rano włącza mi się samoczynnie TV i VU+, mam w opcjach włączone easylink, nie wiem co włącza co, bo kiedy wyjąłem kabel HDMI z TV to nic się nie włączyło.
 

Sp@yek

New member
Panowie na modelu 804 bez podłączonego soundbara ,można odtwarzać dźwięk atmos?Pytam bo netflix nie wykrywa mi dźwięku atmos tylko 5.1.
 

lgfan

New member
804 bez problemu odtwarza dźwięk atmos na wbudowanych głośnikach w filmie z dysku HDD.
Oczywiście efektu atmos nie uświadczysz ;)
 
Do góry