Nowe standardy jakości obrazu ustanawia Philips w telewizorach OLED wystawiając serię Philips 804 i 854.

BioComp

New member
To może ja będę szybszy, w ramach "suplementu do testu"... Kupiłem. I trochę żałuję. Mam 7 dni na zwrot. Zastanawiam się, czy skorzystać i nie wymienić go na LG C9. Android niestety sam w sobie jest systemem mniej przyjaznym od WebOS (sterowanie jest bardziej "upierdliwe" - żeby dojść do najprostszej opcji trzeba przebrnąć przez kilka menusów i przeklikać na pilocie przez 10 przycisków). Na WebOS dostęp jest na dwa ruchy kółkiem i jedno machnięcie ręką - dosłownie (Androida zawsze można dokupić jako przystawkę). Jeśli chcesz czegoś wyszukać - TV od razu wyłącza wizję - w sensie, wstrzymuje film, czy TV - nie da rady szukać i oglądać jednocześnie jak na C9 (magic remote jest świetny również przy skakaniu po linii czasu - jak myszką na pc). Nie wiem jak wyglądają aktualizację w przypadku WebOS, ale w przypadku Androida jest tak samo, jak w przypadku Smartfonów - jedna aktualizacja, góra dwie i o sprzęcie zapominamy. Ambilight po pewnym czasie wkurza, więc przyciemniłem go maksymalnie, a czasem nawet wyłączam. O działaniu upłynniacza nie będę się rozpisywał, bo jest to funkcja psująca filmy na każdym TV, nie tylko w Philipsie. Nie będę się tez rozpisywał o dość ciemnej ogólnej iluminescencji. Cóż, najgorsze jednak z tego wszystkiego są trzy rzeczy. Dwie do przełknięcia i jedna, przez którą mam ochotę sprzęt zwrócić do sklepu. 1. Input Lag 33ms w stosunku do 13ms na C9. 2. Ciemne Dolby Vision - na Netflixie czasami w ciemnych scenach po prostu nic nie widać. Philips DV zaimplementował w sposób iście "genialny". Wypada mieć nadzieję, że jest to do poprawienia softwareowo. No i 3. HDMI 2.0 w 804 vs HDMI 2.1 w C9 (w żadnym teście dotyczącym 804/854 w sieci ten temat nie był poruszany, a wielka szkoda, bo wypadałoby, dla rzetelności). Za rok jak już przyjdzie na świat takie Playstation 5, to C9 będzie na nią gotowy nie 804, który w momencie zakupu okazuje się być znowu przestarzały (jak rok temu 803). Dźwięk - niezły, w miarę czyste wysokie tony, niezły bas, ale nawet z włączoną funkcją dźwięku przestrzennego, możemy o jakiejkolwiek przestrzeni zapomnieć - Atmos tylko na pudełku - to dla tych, którzy nie mają kina domowego i liczą na dźwięk z telewizora. Mam czas do wtorku w przyszłym tygodniu, przemyślę, czy go zostawić, czy oddać. Jedyne co w tej całej smucącej sytuacji miłe, to cena. Kupiłem w sieciówce w Black Friday za 4990zł. No i może to, że "Assembled in Poland" czego się nie spodziewałem.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
To miłe, że widzisz "polskość" produktu. To obecnie jedyna europejska marka. Projektowanie w Amsterdamie i produkcja w Gorzowie Wielkopolskim. No może obok VESTEL TV (marka Panasonic) z Turcji. Obecnie wycofywana z sieci handlowych.


02.12.2019 nowy FW 173.004, który poprawił DV / ATMOS / NETFLIX / YT.
http://download.p4c.philips.com/files/6/65oled804_12/65oled804_12_fhi_deu.pdf
DV w Philips ma kilka opcji. Są jasne średnie i ciemne. Sprawdziłeś ?
Upłynniacz w PHILIPS TV jest topowy.
W/w modele obsługują VP9 p.2 i YT ustawia pracę panelu w trybie HDR. Np. portale HDR-X czy 8K Chanell. DTS HD jedzie.
KODI śmiga, że hej ... Nic nie trzeba kupować. Wiesz; kable, piloty itp...
804 znakomita opcja dla fanów OLED TV z Ambilightem i klawiaturą na pilocie. To wyłączne patenty PHILIPS.
No i prośba; zmierz w ile sekund uruchamia się NETFLIX 4K na zgaszonym TV. Podam mój wynik. To taki test będzie czy masz ten TV.
 
Ostatnia edycja:

BioComp

New member
1. Nie sprawdzałem, ale w testach DV również wychodzi kiepsko - sprawdzę.
2. Możliwe, że jest topowy. Tylko albo on jest, albo go nie ma - nie można ustawić nic pośrednio (brakuje tu suwaka jak w C9 - a zmiana pomiędzy oferowanymi trybami sprowadza się nadal do tego, że albo on działa, albo nie. Minimalne różnice można zauważyć między trybem film a wyłączony/włączony. Ustawienia manualne nie przynoszą żadnych rezultatów - chyba, że dla rejestracji maszynowej kamerą).
3. Do KODI można dokupić przystawkę. Kabel więcej. W przypadku niektórych urządzeń można używać jednego pilota. Chciał nie chciał, za 2 lata i tak trzeba będzie dokupić przystawkę, bo zapewne serię 804/854 czeka tylko jedna duża aktualizacja do Androida 10. I finito. W tym momencie w przypadku C9 można mieć świetnego WebOS + Androida. W przypadku 804/854 zostaje się ze starym Andkiem + Andkiem w postaci przystawki.
Klawiatura na pilocie to rzecz świetna, ale i tak marna sprawa w stosunku do 803, że nie ma pilota z gładzikiem. Nie ma też żyroskopu jak w LG. Zapomnij o szybkiej nawigacji po osi czasu, szybkiego dostępu do opcji czy ewentualnej nawigacji po www.
Długo zastanawiałem się, z jakiej przyczyny mam Ci udowadniać, że posiadam ten telewizor (i w zasadzie czemu miałbym się żalić, gdybym go nie posiadał?)
Ale proszę bardzo.
Czas: 00:04:84
A nawet dwa zdjęcia. Druga fotka z aktualizacją - wczoraj przeprowadziłem nad ranem.
https://drive.google.com/open?id=12OVamBv_FAZPS9jsJ2ibrvTjvIDgGKzn
https://drive.google.com/open?id=1ILSbUiAFG2-IS0MpV-i2pJIozdOJvBrX
PS. Marka europejska. Ale TP Vision to producent chiński o ile dobrze mi się zdaje?
 
Ostatnia edycja:
Do góry