Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Nowe niezwykłe możliwości sztucznej inteligencji na usługach ludzkości.Co mogą nowe telewizory LG ? Konferencja LG Polska ze Skandalem... w tle.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 99,181
Cytuj  
#1
09-05-2019, 20:49
Domyślnie Nowe niezwykłe możliwości sztucznej inteligencji na usługach ludzkości.Co mogą nowe telewizory LG ? Konferencja LG Polska ze Skandalem... w tle.

Nowe niezwykłe możliwości sztucznej inteligencji na usługach człowieka. Co mogą nowe telewizory LG ? Dlaczego lewica rządzi ? Konferencja LG Polska ze Skandalem... w tle.


Nie, nie - nic z tych rzeczy !

Skandal to Bistrobar. Trzypiętrowe bistro które znajduje się na ulicy Sienkiewicza 4, w samym centrum i ma bogatą ofertę zarówno jeśli chodzi o kuchnię jak i wydarzenia kulturalne.


Tu właśnie LG Polska z pietyzmem i profesjonalnym przygotowaniem przeprowadziło konferencję na temat - Porozmawiaj ze swoim telewizorem - czyli kto rządzi sztuczną inteligencją na rynku telewizorów.


W rolach głównych :
- Oledy TV 65C9 i 65E9
- telewizory LCD 65SM 9800 i 65SM 9000 .


Oraz ze strony homo sapiens - Ewa LIS i Wiesław Kowalczyk z LG Polska


A gościem honorowym był Howard Lee - Prezes LG Electronics Central Eastern Europe, który wystraszył się, że LG już może pokonać największego konkurenta na rynku.


Czym zamierza LG polska zaskoczyć konkurencję i nas użytkowników w tym roku ?
Co oznaczają tajemnicze skróty AI ?
I co może Alpha 9/2 ?


Dlaczego na konferencji znalazł się znany operator filmowy Marian Prokop ?


Zmiany, zmiany, zmiany.
Jeśli ktoś przez lata był przyzwyczajony do menu z prawej strony ekranu telewizora LG , to teraz wzrok jego daremnie będzie szukał ikon po prawicy.
Teraz rządzić będzie lewica, a raczej lewa strona ekranu.


I to rządy nie tylko telewizorem ale również bez przesady całym systemem domowym.
Czyli kto lub co rządzić będzie w domu - ano LG.
A dlaczego ?

Ano dlatego, że z poziomu telewizora można będzie zarządzać wszystkimi urządzeniami, które podłączone są w domowym systemie WiFi.
Można będzie wydawać siedząc wygodnie w fotelu polecenia zarówno do pilota jak ido głośników jak choćby :
- zamknij bramę ,
- wpuść Gościa
- nie wpuszczaj teściowej.... (oj tam ,oj tam)
- zwiększ ogrzewanie
- wyłącz światło w kuchni
- zmniejsz natężenie światła o 20%
- włącz odkurzacz w pokoju
- włącz kuchenkę mikrofalową
- włącz wodę na herbatę
- opuść rolety
- włącz głośnik w sypialni
- włącz klimatyzację na 20 stopni
- podaj śniadanie do łóżka - tego jeszcze nie...
Ale za to dziesiątki , jeśli nie więcej - innych czynności.
Można też z nim wchodzić w interakcję, ale tym dalej.

To prawie jakby jeden domownik więcej i to do pracy, który nie narzeka !
Prawdziwy przyjaciel .

Dashboard integruje wszystkie podłączone urządzenia przewodowo lub bezprzewodowo. Ale Home Dashboard pozwala również na sterowanie urządzeniami innych producentów skupionych w organizacji Open Conectivity Foundation.( Jest ich już kilkaset)


Do tego sprawnego działania potrzebny jest niezły mózg.
W tym roku, podrasowano go aby był:
- szybszy,
- wydajniejszy,
- dokładniejszy
- bardziej odpowiedzialny
- łatwiejszy w obsłudze
- inteligentny
- nie nerwowy, by wszystko wykonywać na podstawie wprowadzonych, sprawdzonych algorytmów.

Asystent głosowy jest dostępny bezpośrednio na pilocie za pomocą dedykowanego klucza. Oprócz bezpośredniej rozmowy z ekranem, można komunikować się z głośnikiem Google Home lub głośnikiem Amazon Echo, możesz także kontrolować inne urządzenia z certyfikatem Google Assistant i Alexa udostępniane w sieci lokalnej za pośrednictwem telewizora. Wszystko to umożliwia dostęp do Internetu i określonych usług (sklep internetowy LG App Store, czat na portalach społecznościowych ...) lub bezpośrednio do Internetu jako komputer.

Wreszcie, procesory Alpha 9 Gen 2 i Alpha 7 Gen 2 wpływają również na jakość redukcji szumów wideo zaproponowanej przez LG w 2019 r. Zamiast dwóch etapów w 2018 r. Telewizory teraz cieszą się czterostopniową obróbką i są bardziej wydajne.


Deep Learnig - nauczony analizy "dziewiątka" po kształcie obrazu dokonuje wstępnej analizy w czterech krokach. I już po obrysie wie jakie to zwierze i co trzeba zrobić żeby poprawić jakość obrazu. Korzysta z bogatego archiwum wideo milionów scen, aby poprawić wyświetlany obraz.


Funkcjonalność AI Picture wykorzystuje proces głębokiego uczenia opartego na wbudowanej, ogromnej bazie informacji wizualnych (ponad 1 Mln). Rozpoznaje one także jakość sygnału źródłowego i na tej podstawie dobierają optymalne algorytmy, dzięki którym na ekranie telewizora wyświetlany jest realistyczny obraz.


AI Brightness mierzy natężenie światła w otoczeniu, dzięki czemu może określić oraz inteligentnie dostosować jasność obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Gdy natężenie światła rośnie, rozjaśniane są fragmenty obrazu, które tego wymagają, dzięki czemu wszystkie detale na ekranie pozostają wyraźne i dobrze widoczne. Nie musimy zatem martwić się czy oglądamy film w samo południe czy wieczorem, gdyż niezależnie od natężenia światła, wyświetlany obraz będzie najwyższej możliwej jakości.


W menu tryb AI Brightness działa synchronicznie z czujnikiem światła, aby inteligentnie zwiększyć jasność ekranu w środowisku skąpanym w świetle. Ale ten proces będzie działał oszczędnie na obrazie, zachowując gęstość czerni, aby uniknąć wyblakłego obrazu. Dokładność, tryb jasności AI działa tylko w obecności zawartości treści HDR (statycznej lub dynamicznej).


Tegoroczne NanoCell oparte są na tych samych filtrach co obecnie.
Dodatkowo o 5% zwiększono kąty boczne oglądania, zapewniając komfortowe oglądanie dla dużej rodziny lub zaroszonych gości na finałowe mecze Champion League.


Zastosowana technologia Nano Color zapewnia bogatszą paletę barw. Technologia Nano Black gwarantuje głębszą czerń i większy kontrast (modele SM98 i SM90 z lokalnym wygaszaniem strefowym Full Array Dimming).


Nano Accuracy daje precyzyjne odwzorowanie kolorów niezależnie od pozycji widza.


Tryb True Color Accuracy oferuje niezwykle czyste kolory RGB do renderowania ekranu, który jest zarówno naturalny, jak i dynamiczny. Długości fal odpowiadające żółtemu kolorowi są eliminowane dzięki warstwie nanocząstek o grubości 1 nm, aby uzyskać bardzo czyste odcienie zieleni i czerwieni. W połączeniu z panelem IPS odcienie kolorów pozostają jasne, nawet przy kącie widzenia do 60 stopni.


Technologia Nano Black gwarantuje głębszą czerń i większy kontrast (modele SM98 i SM90 z lokalnym wygaszaniem strefowym Full Array Dimming).


Natomiast Nano Bezel to minimalistyczna ramka, która pozwala w pełni skoncentrować się na oglądanym obrazie, nie odciągając uwagi widza.
Tryb AI Sound umożliwiający przekształcenie sygnału stereo 2.0 w środowisko wirtualne 5.1. Ten działa automatycznie zgodnie z zawartością. W ten sposób głosy zostaną powiększone a efekty dźwiękowe zoptymalizowane za pomocą filmu akcji

AI Sound

Nowa funkcjonalność AI Sound z nowym algorytmem LG pozwala na optymalne przetworzenie dwukanałowego dźwięku stereo na wirtualny 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Procesory α9, α7 drugiej generacji umożliwiają odtwarzanie dźwięku w zależności od rodzaju treści, co ułatwia m.in. odbieranie dialogów w filmach oraz programach telewizyjnych, a także zapewnia kinowe wrażenia dźwiękowe.


Dźwięk odtwarzany przez telewizory LG jest również optymalnie dostosowywany do akustyki pomieszczenia oraz pozycji widzów. Dzięki funkcji AI Acoustic Tuning, za pomocą pilota Magic telewizor dostosowuje i optymalizuje dźwięk do akustyki pomieszczenia i pozycji widza, aby zapewnić jego najlepszy możliwy odbiór. Działa to podobnie jak w dobrych kinach domowychCo więcej w 2019 roku wszystkie telewizory OLED i NanoCell zostały wyposażone w technologię Dolby Atmos, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najlepszego dźwięku przestrzennego.


Interfejs HDMI 2.1- zostanie odpalona w czerwcu poprzez update.
W 2019 roku wybrane modele telewizorów OLED i NanoCell zostały wyposażone w interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewniający obsługę technologii 4K HFR (High Frame Rate, trybu ALLM (Automatic Low Latency Mode) czyli małego opóźnienia sygnału zmniejszającego input lag.Dodatkowo HDMI 2.1 zapewnia funkcjonalność VRR (Variable Refresh Rate). Zmienna częstotliwość odświeżania synchronizuje źródło i wyświetlacz z ciągłą zmieniającą się częstotliwością odświeżania, aż do podstawowej klatki po klatce.HDMI 2.1 zawiera również eARC (enhanced Audio Return Channel) wzmocniony zwrotny kanał audio, dający możliwość przesyłania najbardziej zaawansowanych formatów dźwiękowych do zewnętrznego amplitunera.Technologia LG Cinema HDR 4K, dzięki obsłudze większości formatów HDR, takich jak Dolby Vision, HDR 10 (Pro), HLG, Advanced HDR Technicolor pozwala cieszyć się kinową jakością obrazu w domowych warunkach.


Jest też nowy cieńszy pasek, ale też inteligentny po nowemu.


Poinformuje Cię np o preferencjach dla Ciebie filmów z Netflixa bez konieczności odpalania aplikacji.
Za pomocą algorytmów AI po czterech tygodniach sprawdzania upodobań, zaproponuj Ci ciekawe programy czy filmy z różnych zasobów kontrolowanych.


Również jeśli stwierdzi że sygnał nie jest dobry zaproponuje Ci załączenie odpowiednich funkcji poprawy.


A dla leniwych da się to ogarnąć jednym przyciskiem .


Nowe modele maja też nową możliwość bezprzewodowej współpracy z głośnikami czy kinem różnych marek przy pomocy dongla włączonego do telewizora.


No i co robił na konferencji Marian Prokop - operator filmowy ?


Marian Prokop, wprowadził nas w tajniki produkcji filmowych. Operator przyrównał telewizory LG OLED do referencyjnych monitorów wykorzystywanych w profesjonalnych produkcjach filmowych w najlepszych studiach produkcyjnych.

Stwierdził, że - "Jakość obrazu wyświetlanego na telewizorach LG OLED jest porównywalna do obrazu wyświetlanego na referencyjnych monitorach studyjnych wykorzystywanych przy tworzeniu profesjonalnych produkcji filmowych. Na telewizorze LG OLED widoczne są nawet najdrobniejsze szczegóły, które odgrywają kluczową rolę w budowaniu nastroju danej sceny oraz jej interpretacji. Nawet te najciemniejsze stają się kontrastowe oraz bogate w detale. Dzięki temu widz może we własnym domu w pełni doświadczyć wizji twórcy zdjęć, co z punktu widzenia operatora filmowego jest fundamentalne.
Obraz wyświetlany na telewizorach LG OLED to spełnienie marzeń twórcy filmowego i życzyłbym sobie, aby wszystkie produkcje filmowe prezentowały się tak zjawiskowo jak w technologii OLED"LG 55SM9800 Ultra HD (55 '', 140 cm) i LG 65SM9800 (65 '', 165 cm). Ma niezwykle cienką ramkę po czterech stronach ekranu), zawsze ze stopą w kształcie rogala.


Liczba stref wyższa ...

W skrócie, jeśli estetyka tych telewizorów jest bardzo podobna do modeli SM9000, SM9800, to model 9800 ma 96 stref tutaj (przeciwko 48 strefom w SM9000). Na pokładzie są HDMI 2.1 (48 Gb/s, kompatybilność z ALLM, VRR od 40 Hz do 120 Hz, HFR 4K/120) i system dźwiękowy 2.2 o łącznej mocy 40 W (2 x 10 W + 20 W dla subwoofera).


Linia LG OLED TV 2019 składa się z 4 serii:


W9 (77, 65 cali),


E9 (65, 55 cali),


C9 (77,65, 55 cali)


B9 (77,65, 55 cali).

Natomiast linia LG NanoCell wejdzie na polski rynek w 5 seriach:


SM98 (65, 55 cali),


SM90 (86, 75, 65, 55, 49 cali),


SM86 (75, 65, 55, 49 cali),


SM85 (65, 55, 49), SM82 (65, 55, 49 cali).
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 99,181
Cytuj  
#2
28-05-2019, 13:53
Domyślnie

Są już wszystkie modele z serii C9 w sprzedaży dla niebieskich.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Junior Member

Avatar gromog

Meldunek: Feb 2011
Postów: 21
Cytuj  
#3
03-06-2019, 19:09
Domyślnie

E tam, "nie wpuszczaj teściowej" nie działa

Ogólnie, funkcje głosowe słabiutko działają, YouTube ciężko włączyć, a co dopiero coś wyszukać. Pomimo polskich ustawień, po polskiemu nie rozumie. Asystent Google w smartfonie działa znacznie lepiej.
Odpowiedź z Cytatem
gromog jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę