Kiedy 8K zdominuje rynek ? Bardzo duży przewidywany wzrost na rynku 8K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedy 8K zdominuje rynek ? Bardzo duży przewidywany wzrost na rynku telewizorów 8K.




Niby po cichu, niby w powijakach ale... oczekuje się, że rynek telewizorów Ultra HD / 8K znacznie wzrośnie w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Rynek 8K stanowił 2 miliardy dolarów na całym świecie w 2017 roku, liczba ta ma przekroczyć 68 miliardów dolarów w 2026 roku, według badań i rynków,to imponujący średni roczny wskaźnik wzrostu ponad 47%.

5G, to najlepszy sojusznik 8K
Czynniki stojące za tym sukcesem: rządowa pomoc finansowa, postęp technologiczny i rosnące zapotrzebowanie na większe, lepszej jakości telewizory od społeczeństwa. Jednak brak dedykowanych treści, jeszcze blokuje inwazję. ALe już pierwsze transmisje na żywo w jakości 8K ruszają w Europie a rok 2020 - czyli Igrzyska w Tokio to już poważna inwestycja.
A pojawienie się 5G powinno umożliwić dostęp do treści 8K .
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-czolowe-miejsce-i-to-w-roku-2019-2020-a.html

Badania i rynki
„Oczekuje się, że segment telewizyjny znacznie wzrośnie na rynku 8K. Klienci chcą większych i lepszych ekranów, aby odtworzyć doświadczenie kina domowego, mówi firma. Oczekuje się, że region Azji i Pacyfiku utrzyma znaczący udział w rynku w tym początkowym okresie. Są najważniejsi budowniczowie 8K. Firmy w tym regionie konsolidują swoje know-how i rozszerzają swoją dystrybucję ”.
avcesar
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Hm Kiki pisząc takie Newsy napędzasz temat !
Nie będę pisał ile jest materiału w 4K
Wiem ze Robisz pernametny Marketing ale trzeba wyluzować albo robić go nie tak jak Ty robisz !
Rynek jest u Nas jaki jest będąc ostatnio w Brandzie Samsunga dowiedziałem się ze w ostatnim półroczu
Czytaj jak Samsung jako pierwszy wprowadził TV 8K to sprzedali No jak myślisz ile Tych TV ?
Nie napisze celowo ilości ale jest wielka Porażka !!!
Wiec co tu pisać ?
Lepiej na razie czytaj przez 1-2 lata upowszechnić 4 K a nie WTŁACZAĆ 8K
bądźmy realistami i akurat od Ciebie Kiki oczekuje więcej Realizmu !
Bo jesteś od tylu lat Ekspertem !!!
 

Stratoss

Member
Bez reklam
I bardzo dobrze, ja nie zamierzam tracić ani złotówki na TV 4K! Format docelowy to 8K. Nawet na Astrze już były transmisje w 8K i Samsung 950R dawał radę! A jeszcze jak będzie przyzwoite skalowanie do 8K - to tym bardziej warto już coś pomyśleć.
Na youtube też już pojawiają się materiały w 8K.
Japońska TV NHK już nadaje w 8K - 12 godzin na dobę.
A późnej jesieni ma wejść do Europy platforma typu Netflix, która ma mieć streaming filmów w 8K!
Właściciele droższych odbiorników TV 4K, będą sobie niedługo pluć w brodę i narzekać, po co ja się pospieszyłem i kasę utopiłem...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy chcesz , czy nie nie zatrzymasz już rozwoju 8K .
Nikt nie zatrzyma...
Takie same wpisy były jak wchodziło FullHD i takie same jak wchodziło 4K.

Technologia 8K już ruszyła !
Więcej długofalowego myślenia , więcej radości, więcej empatii...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Telewizor 8K moim zdaniem zda egzamin może nie do końca jak zaczną nadawać kanały w 4k , wtedy będzie miało sens kupić 8K takie jest moje zdanie
 

Stratoss

Member
Bez reklam
W 4K nadaje chociażby Eleven sport 1, oraz Canal+ na platformie NC+.
A także muzyczny kanał Festival - w pakiecie Orange Love np.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Czy chcesz , czy nie nie zatrzymasz już rozwoju 8K .
Nikt nie zatrzyma...
Takie same wpisy były jak wchodziło FullHD i takie same jak wchodziło 4K.

Technologia 8K już ruszyła !
Więcej długofalowego myślenia , więcej radości, więcej empatii...
Kiki ale napisałeś same Frazesy jako Ekspert mógłbyś się WYSILIC
A NIE PISAĆ JAKIEŚ „banialuki” sory za taki wpis ale zawsze piszes tak jak nie masz argumentów !
Wiem ze technologia idzie do przodu ale .... miejmy do tego dystans i piszmy z Sensem
Nie wszyscy tutaj to „Laicy” a jak się czyta Twoje wpisy to mam wrażenie ze tak do nas podchodzisz !!!
Miejmy do siebie Szacunek a nie pernamentne mydlenie czyli Marketing !
Pozdrawiam i z mojej strony to koniec tematu
Kiki zrób coś aby TO Forum miało większa renomę a nie było szargane złymi Wpisami w Necie należy nam się to po tylu latach byciu Tu 😀👍
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli traktujesz 8K jako marketing to masz problem.
Ja jestem zawsze za jakością obrazu.
Technologia 8K jest rewelacyjna.
Oglądałem wiele razy.
I poczekam w spokoju i się doczekam.
Trochę to potrwa ale mi się nie spieszy.
Doczekałem fullhd, doczekałem 4 K i doczekamy 8K.
A banialuki i frazesy zachowaj proszę dla Ciebie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie przed tygodniem będąc na targach pierwszy raz widziałem Sharpa i Sama 8k. Nie nazwę tego porażką, bo po zbliżeniu się na pół metra faktycznie widać różnicę. Zapytam jedynie, kto będzie oglądał 70" z odległości pół metra?
Ta rozdzielczość będzie miała sens przy sprzęcie powyżej 85". I przypominam o materiałach. Dyfrakcja uniemożliwia stworzenie smartfonów czy kamerek sportowych 8k (tak wiem za chwilę pierwszy się ukaże, ale to będzie takie 8k jak Trabant był limuzyną). Nawet jutuberzy nie będą się posługiwać takim sprzętem, bo będzie dla nich za duży.
Zatem o ile dziś jesteśmy zalani materiałami 4k, to ten trend w przypadku 8k już tak oczywisty nie będzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tylko kwestia czasu. Przesył dany jeszcze rok temu niemożliwy, dziś dziecinna igraszka.
Poczekamy.
Lepsze jest wrogiem dobrego.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Oglądanie TV z dekodera który jest nadawany z HD a tv przerabia to skaluje do 4k to jeszcze jest ok może być ( nie każdy model tv skaluje tak samo ) ale z SD na 4k bo wiadomo że nie wszystkie kanały są nadawane w HD nie ma szału tv coś tam próbuje skalować z SD do 4K ale szału nie ma , Kupuję teraz tv 8K i co ja mam oglądać na tym tv ? Tak mi przeskaluje obraz z dekodera HD/SD na 8k iż będzie lux ?? z HD może coś by było ale z SD ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 8K kupują Ci którzy mają taką potrzebę.
Ważne, że mają wybór.
Tu nie ma przymusu.

Identyczne pytana były przy full hd i 4K.
Ale po co, a kiedy to będzie, a w Polsce to za 100 lat...

Nie ma ucieczki przed 8K.
Ważne że są Ci którzy kupują - dlatego technologia się rozwija.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Nie ma, dopiero będzie w sprzedaży w Korei, w drugiej połowie roku. W Europie pewnie na jesieni...
Przystępnej ceny na Oleda 8K na pewno w tym roku nie będzie...
Zobaczymy kiedy LG zejdzie z tej zapowiadanej, wariackiej ceny 30tys. euro...
Oczywiście mowa o Oled LG 88" Z9 8K.
 
Ostatnia edycja:
Do góry