A jednak ruszają już transmisje w technologii 8K w Europie i to na żywo..

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jednak ruszają już transmisje w technologii 8K w Europie i to na żywo.

Jeden z czterech głównych turniejów tenisowych w tym roku, które odbędą się w dniach 26 maja - 9 czerwca w Paryżu, obejmie France Televisions . Turniej transmitowany będzie z nowymi technologiami przechwytywania z naciskiem na technologię 8K.

Turniej Rolanda Garrosa 2019, +100 godzin na żywo w 8K i 5G w France TV
Francuska grupa audiowizualna zajmująca się usługami publicznymi co roku korzysta z turnieju Roland Garros, aby przetestować, potwierdzić lub odrzucić obecne technologie na dziś i na jutro. Tak było w przypadku Full HD, 3D, Ultra HD 4K lub HDR.

France TV, pionier technologii przechwytywania i transmisji
Francuska grupa usług publicznych przesunęła się na wyższy bieg, nadal pod przewodnictwem Bernarda Fontaine'a (dyrektora innowacji technologicznych grupy TV France), i przygotowuje się do transmisji 8K i 5G.

Program na ten rok to nagranie ponad 8 godzin na żywo z nowego centralnego sądu Philippe'a Chatriera, które pokaże nową twarz, bardziej nowoczesną, za 150 mln euro. I ich dystrybucja zacznie się za pośrednictwem 5G (we współpracy z Orange) w salonie wystawowym France Televisions zainstalowanym na stadionie. Ale najważniejsza część 8K nie kończy się na tym, France TV skorzysta z okazji, aby zademonstrować pierwsze usługi VOD 8K i pierwsze transfery satelitarne 8K.

Rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona
Wspólnie z profesjonalną firmą Infosys, platformą sztucznej inteligencji, która pozwala graczom analizować swoją grę przez dwa tygodnie, wprowadzona będzie usługa statystyczna dostępna dla fanów tenisa wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej, aby przeżyć emocje największych graczy i to na centralnym boisku.

Duże manewry wokół 8K już się rozpoczęły ...
avcesar
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Odbiegając od tematu tego , to za jakiś czas pojawią się telewizory 12K , 8K już jest w sprzedaży to już szykują może po cichu 12K
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odbiegając od tematu tego , to za jakiś czas pojawią się telewizory 12K , 8K już jest w sprzedaży to już szykują może po cichu 12K

Na szczęście 8k dla zastosowań amatorskich to górna granica. Niestety producenci wiedząc, że to już wąskie gardło, myślą nad inną ścieżką rozwoju. Otóż zamierzają zielony subpiksel zastąpić żółtym (od momentu rejestracji po projekcję) i dla poprawy HDR programowy piksel biały. Niby jest on już u LG, ale generuje obraz z algorytmów RGB, więc zaistnieje potrzeba produkcji odpowiednich matryc.
12, 16 czy więcej k to już wyłącznie dla zastosowań wielkoformatowych. Reklamy na lotniskach czy stadionach itp. Do wygenerowania takiego obrazu będą już potrzebne komputery, bo nawet profesjonalne obiektywy mają problem z uzyskaniem rozdzielczości 80+ Mpx. A z diamentów ich robić nie będą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To co wczoraj wydawało się niemożliwe jutro jest w każdym domu.
 

adawro

New member
To, że transmisje sportowe lada moment zaczną być w 8K to było pewne. Co do pozostałych rodzajów kontentu to nieprędko, jeśli w ogóle.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
No i ja dlatego nie zainwestowałem w 4K ani złotówki. Dla mnie to tylko przejściowy format. Bo 8K, to jednak dla moich oczu docelowy format...
Na jesień wkracza do Eurpy firma, która obiecuje streaming filmów także w 8K. Być może, że będzie to jakaś konkurencja dla Netflixa.
Na szczęście mam od dwóch miesięcy łącze światłowodowe doprowadzone do mojego domku.
I w każdej chwili mogę się przełączyć nawet na 1 Gb/s, w razie potrzeby...
 
Ostatnia edycja:
Do góry