Wielki powrót Sharpa - fabryka telewizorów Sharpa w Łysomicach czyli nowa imponująca wizja japońskiej myśli technologicznej. Co to oznacza dla nas uży

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielki powrót Sharpa - fabryka telewizorów Sharpa w Łysomicach czyli nowa imponująca wizja japońskiej myśli technologicznej. Co to oznacza dla nas użytkowników ???

58383800_2287326371329141_3386291175538294784_n.jpg

Sharp wraca na rynek z wielkim przytupem.
Firma odkupiła większościowy pakiet od Firmy UMC i wprowadza nowe myśli, nowe technologie i nowe rozwiązania.
Co to oznacza dla nas użytkowników ?

DSC_0466.jpg
Wydaje się, że jeszcze nie tak dawno byliśmy na otwarciu fabryki i wielkiej inwestycji Sharpa.
Był to rok 2007. Był to rok wielkiego rozkwitu Sharpa w Europie i na świecie.
Jednak od tego czasu wiatr historii wiele zmienił w systemach produkcji.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-26.jpg

Po latach przerwy firma z rozmachem wraca na rynek i imponuje rozbudową .

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-22.jpg

Dziennie odprawia się tu do 60 tirów - dostarczających telewizory po całej Europie.
Magazyny są ogromne.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-24.jpg

Te modele czekają już gotowe do wysyłki.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-25.jpg

Tu zapakowane już mają kierunek na UK.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-23.jpg

A firma właśnie dobudowuje kolejne magazyny - bo zamówień przybywa a dotychczasowe są już za małe. Zapotrzebowanie na telewizory Sharpa rośnie, więc trzeba nadążać za wyzwaniem.

58382328_2287326407995804_5986674031070281728_n.jpg

System elektroniczny czuwa nad sprawnością obsługi pracowników. Chipy elektroniczne, skanowanie jak na lotnisku po to aby osoby niepożądane nie znajdowały się na zakładzie.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-2.jpg

Linie produkcyjne działają sprawnie produkując na każdej zmianie kilka tysięcy telewizorów.
Dla początkujących pracowników są również specjalne linie produkcyjne, gdzie mogą trenować aby przejść na linę główne.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-1.jpg

Każdy telewizor podczas jednego pobytu na linii montażowej ma kilka stanowisk kontroli.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka.jpg

Świetne wyniki jakości montażu to powód do dumy dla pracowników i dla fabryki.
Co godzinę na specjalnej tablicy notowane są wyniki jakości produkcji.
Poprawność powyżej 99% - to rewelacyjny wynik.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-5.jpg

Fabryka pracuje na dwie zmiany, a w okresach świątecznych na trzy zmiany na kilku taśmach produkcyjnych.
Pracuje tu ponad 900 osób. Polacy są tak dobrymi pracownikami, że Sharp wypożycza ich do innych fabryk w Europie.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-4.jpg

Telewizory posiadają wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa , współpracy.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-7.jpg

Fabryka w Łysomicach a w zasadzie w Ostaszewie, to jedna z najnowocześniejszych fabryk na rynku.
Aby wejść do niektórych pomieszczeń trzeba przejść przez kabinę oczyszczania, aby żadne obce ciała, czy pyłki nie dostały się do tych pomieszczeń. Sharp posiada jako jedna z niewielu fabryk - "Clean room".

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-8.jpg

Czyli teraz coś, gdzie Wasze kłopoty mogą się skończyć.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-9.jpg

Tu Sharp robi takie rzeczy, że przywraca wiarę .

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-10.jpg

Otóż mogą naprawić Twój uszkodzony mechanicznie czy programowo telewizor.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-11.jpg

Nowoczesny Laser pozwala usunąć wszystkie martwe piksele zarówno pojedyncze...

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-12.jpg

Ale również usuwane są całe linie pionowe czy poziome. Czyli takie gdzie serwis informuje
Was iż Wasz telewizor wymaga jedynie drogiej wymiany matrycy, która to wyceniona jest często więcej jak sam telewizor. Tymczasem....

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-13.jpg

Tymczasem potrafią sprawić cuda..
Bo jeżeli na przykład potraktowałeś przypadkiem swój ekran żrącym płynem, czy jeśli dziecko zrobiło Ci rysy na powłoce - oni (Sharp) CI wymienią na nową. Albo samą powłokę albo część główną.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-14.jpg

Trzeba się obchodzić jak z jajkiem i każdy pracownik musi być ubrany w specjalny strój, jak lekarz w sali operacyjnej ponieważ monitorowana jest cały czas ilość obcych pyłków w hali.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-15.jpg

Teraz czyszczenie specjalnym płynem z zachowaniem czystości sali operacyjnej.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-16.jpg

Sprawdzenie czystości i najdrobniejszych wad elementów.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-18.jpg

Nawet jeśli potłuczona jest matryca, czy źle świeci podświetlenie...

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-19.jpg

Nawet gdy występują problemy z softem

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-20.jpg

To po takiej pracy, większość modeli wraca do właściciela prawie jak "nówka" sztuka.
Również naprawiane są ramki.

hdtv_com_pl@Sharp-UMC-fabryka-21.jpg

Świetna informacja również taka, że mogą tu być naprawiane nie tylko modele Sharpa ale również modele innych firm .
Procesorowi napraw podlegają modele w rozmiarach od 32" do 75".
Wkrótce przedstawimy orientacyjny cennik takich napraw również dla indywidualnych użytkowników, czyli dla Was.
I co najważniejsze naprawa jest dużo, dużo tańsza niż wymiana matrycy w serwisie.
Tu się nic nie marnuje.

Sharp idąc z trendem rynkowym wyposaży swoje nowe modele, które planowane są na targi IFA w Berlinie, w Androida 9.0 - Pie.

android-pie-logo-100766752-large.jpg

Android ten jest bardziej stabilny, dwa razy szybszy, ma szerszą współpracę z urządzeniami zewnętrznymi.

main_vignette-produit---new-copie.jpg

Sharp wraca na rynek z mocnym postanowieniem jakości.
Już jest kreowany na świecie nawet przez konkurencję na lidera najnowszej technologii - 8K.
Firma jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży ekrany w tej technologii, dając świadectwo, że kreowanie rynku najwyższych technologii leży im na sercu.

015_sharp-ifa-201114.jpg

Najbliższe Igrzyska Olimpijskie w Japonii - Tokyo 2020 - już na skalę konsumencką będą transmitowane w niesamowitej rozdzielczości 8K.
Sharp obejmuje format Micro 4: 3 i przygotowuje się do jakości 8K na Igrzyska Olimpijskie 2020. Sharp został mianowany przez innych siłą napędową technologii 8 K.

Co to oznacza dla nas użytkowników ?
Ano tyle, że nadchodzi nowa era jakości.
Obraz telewizora stapia się z rzeczywistością.
A Sharp właśnie przygotowuje wszystkie siły i moce na to co przyniesie jutro.
 

heniumon

New member
Powrot Sharpa

chciałbym aby tak jak Sharp ,aby TCL/Thomson pomagał w problemach ze swoimi wyrobami np. naprawą podświetlenia ,matrycami.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
no to czekamy co tam nowego wyczarują ale android w tv to raczej jeszcze nie teraz , wolę postawić na xiaomi mi box s , przynajmniej telewizora mi nie zawiesi
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam Androida w tv od 3ch lat i jak stał na półce tak stoi. Nawet nie próbuje się zawiesić. Ale jak ktoś woli protezy to ma do tego prawo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pracują na Androidem 9,0 ( zdjęcia już widziałeś ) żeby się nie wieszał.
Na razie "zasuwa" bardzo szybko.
Jak jeszcze dołożą modele z Pininfariną - będzie extra !
Oglądałem je na IFA w Berlinie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wiem wiem pisałem tu dawno że android w tv to przyszłość ale nie teraz ale widzę że dosyć szybko rozwój tej platformy idzie do przodu , cieszy mnie to.Nie wykluczam że kupię kiedyś tv z androidem ale jeszcze nie teraz no chyba że na prawdę będzie chodził jak burza jak np w nVidii Shield TV bo to musi być pewny system w działaniu.100% pewności
 

ClaudeB

Member
Sharp dużo zapowiada ale mało wprowadza nowości. Te z Androidem to może za dwa lata będą. Na ostatnich targach IFA zapowiadali telewizory premium 120hz i do dziś się nie pojawiły.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp jakbyś doczytał wyraźnie , dopiero przejął fabrykę i dopiero wprowadzać będzie nowe modele, również z najlepszym systemem na rynku, który zapowiadają prawie wszystkie firmy - Android 9,0.
Jakbyś pilnie śledził to na targach Ifa jeszcze firma wystawiała się jako licencjobiorca - UMC.
 

ClaudeB

Member
No to oby tak było. Szczerze to już 1,5 roku temu była mowa, że przejmują te fabrykę. Długo to trwało. To kiedy będą nowe serie Sharpa na ten rok?
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Mnie to się marzy Sharp Oled wielkości LG 88Z9 8K.
Mam tam (w fabryce) dojście do tzw. ceny pracowniczej...
Ale u Sharpa na temat Oled - martwa cisza...jak na razie...
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Moze jakies wsparcie? Mam sharpa made in japan. Solidna konstrukcja a co mam z tego? Jedna aktualizacja przez caly okres uzytkowania tv.
 
Do góry