Cambridge Audio Edge

M.

hdtv.com.pl
edge.jpg

Seria Edge to efekt projektu, na jaki pozwolono inżynierom Cambridge Audio z okazji 50-lecia firmy. Nazwa nawiązuje bezpośrednio do profesora Gordona Edge’a, konstruktora pierwszego produktu (wzmacniacza zintegrowanego P40) i jednego z założycieli Cambridge Audio. Zaprojektowanie i stworzenie komponentów linii Edge zajęło trzy lata. Podczas prac, inżynierowie dostali znacznie więcej swobody zarówno w zakresie projektowania jak i w kwestii doboru komponentów. Także koszty nie były najbardziej istotnym czynnikiem. Każdy element Edge został opracowany zgodnie z firmową filozofią "najpierw dźwięk”. W tym wypadku, takie podejście zaowocowało tym, że wszystkie elementy użyte do budowy zostały wybrane w tzw. 'ślepych odsłuchach', gdzie priorytetem było brzmienie.

Jednym z najważniejszych założeń konstrukcyjnych podczas tworzenia serii Edge było zachowanie możliwie najkrótszej ścieżki sygnału audio. Taka koncepcja przekłada się na wysoką czystość dźwięku.

Cambridge_Audio_Edge_W.jpg

W końcówce mocy Edge W, zastosowano zaledwie 14 elementów. Z kolei dwa, odwrotnie symetryczne transformatory toroidalne znacząco zredukowały wędrujące pola magnetyczne, co w praktyce wyeliminowało buczenie i zaoferowało wyższą szczegółowość dźwięku, na każdym poziomie głośności.

EDGE_NQ.jpg

Platforma StreamMagic została gruntownie przeprojektowana, dzięki czemu obok odpowiedniej jakości brzmienia, Edge NQ oferuje m.in. wbudowaną łączność AirPlay, Spotify Connect i Chromecast, jak również możliwość przesyłu 24-bitowego sygnału poprzez Bluetooth aptX HD. Jednostka wykorzystuje także unikalną konstrukcję płytki obwodu z przedwzmacniaczem.

Cambridge_Audio_Edge_A.jpg

Wzmacniacze pracujące w klasie XA oferują dźwięk nawiązujący do klasy A, ale w znacznie bardziej efektywny sposób, przesuwając zniekształcenia powyżej zakresu ludzkiego słuchu. Podobnie jak w pozostałych elementach, w Edge A, zdecydowano się całkowicie wyeliminować kondensatory, które wg inżynierów podbarwiały dźwięk i dodawały zniekształceń.

edge-2.jpg

Rzędy przycisków zastąpiono współosiowym pokrętłem, do budowy którego użyto 31, precyzyjnie wykonanych elementów. Nowoczesny design z 'pływającą płytą górną' i wykończeniem" Lunar Grey" skrywa skomplikowane wnętrza urządzeń, które oferują wyjątkową muzykalność.

edge-1.jpg

Komponenty są dostępne u wybranych dealerów Cambridge Audio, w następujących cenach:
EDGE A – 21900 pln
EDGE NQ – 17500 pln
EDGE W – 12900 pln

Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.
 

M.

hdtv.com.pl
Ale wiesz już jak gra ???
Miałem okazję słuchać zestawu Edge NQ + Edge W, w połączeniu z dwoma różnymi zestawami kolumn. Było to łącznie ok 2-3 godzin. Znam charakter brzmienia oferowany przez obydwa modele kolumn, więc pewne pojęcie odnośnie brzmienia Edge'a mam. Jednak musiałbym spędzić więcej czasu z elementami żeby powiedzieć, że "wiem jak gra".
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Miałem okazję słuchać zestawu Edge NQ + Edge W, w połączeniu z dwoma różnymi zestawami kolumn. Było to łącznie ok 2-3 godzin. Znam charakter brzmienia oferowany przez obydwa modele kolumn, więc pewne pojęcie odnośnie brzmienia Edge'a mam. Jednak musiałbym spędzić więcej czasu z elementami żeby powiedzieć, że "wiem jak gra".
Jakie to kolumny?
 

M.

hdtv.com.pl
Rozumiem, że pytanie dotyczy kolumn z jakimi słuchałem, zatem: Monitor Audio PL300 II i AudioVector SR 6 Signature.
 
Do góry