Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Czy będzie format 8K Blu-ray? Rynek DVD / Blu-ray zmniejszył się o połowę w ciągu 5 lat
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
14-04-2019, 20:33
Domyślnie Czy będzie format 8K Blu-ray? Rynek DVD / Blu-ray zmniejszył się o połowę w ciągu 5 lat

Czy będzie format 8K Blu-ray? Rynek DVD / Blu-ray zmniejszył się o połowę w ciągu 5 lat.

Rynek rozrywki wideo na nośnikach fizycznych miał w zeszłym roku kolejny spadek, podczas gdy rynek wideo „cyfrowego” nadal rósł gwałtownie, napędzany przez usługi strumieniowe, takie jak Amazon i Netflix.

Upadek mediów fizycznych
Roczny „Raport tematyczny” MPAA (Motion Picture Association of America), przytaczający dane globalne z danych IHS Markit i USA z DEG, dokumentuje, że przychody z płyt wideo spadły z 25,2 mld USD w 2014 r. Do 13,1 mld USD na całym świecie w 2018 r.

Innymi słowy - spadek prawie na pół. Rynek spada o 13-19% rocznie, a format UHD Blu-ray niewiele zrobił, by odwrócić ten trend.

Wiodący producenci elektroniki użytkowej również rezygnują z rynku płyt. W kwietniu 2018 r. Oppo ogłosiło, że „czas pożegnać się” i stopniowo zaprzestać produkcji odtwarzaczy DVD Blu-ray, Blu-ray i UHD. W lutym 2019 r. Samsung potwierdził, że przyłączy się do trendu.

Przejście z płyty na online
W tym samym 5-letnim okresie „cyfrowy” rynek domowej rozrywki wideo (transakcja online i abonament) wzrósł o 170% na całym świecie z 15,7 mld USD w 2014 r. Do 42,6 mld USD w 2018 r. W ubiegłym roku rynek wzrósł o 29%.

- „Od 2014 r. Wydatki cyfrowe wzrosły o 170 procent na całym świecie, podczas gdy wydatki na nośniki fizyczne zmniejszyły się o 48 procent w tym samym okresie, co odzwierciedla zmianę w kierunku możliwości cyfrowego oglądania”, powiedział raport MPAA.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek domowej rozrywki wideo wzrósł z 40,9 mld USD w 2014 r. Do 55,7 mld USD w 2018 r. Wzrost napędzany jest przez usługi transmisji strumieniowej subskrypcji i oczekuje się, że rynek będzie się dalej rozwijał, gdy Apple, Disney i WarnerMedia wkrótce dołączą do takich jak Amazon , HBO i Netflix.

- „Żyjemy w złotym wieku historii” - powiedział Charles H. Rivkin, prezes i dyrektor generalny MPAA. „Dziś historie budzą się do życia dla widzów w teatrach, w domu i w podróży. Jest to dynamiczny rynek, który dostarcza kreatywnych treści, jak, kiedy i gdzie widzowie tego chcą”.

Sprzedaż dysków fizycznych nadal stanowi znaczną część rynku rozrywki wideo, ale segment jest dziesiątkowany rocznie. UHD Blu-ray prawdopodobnie pozostanie niszą, ale nawet ten segment ostatnio wykazuje oznaki słabości.

Czy będzie format 8K Blu-ray? Czas pokaże.
Flatpanelshd
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2008

14-04-2019, 22:35
Domyślnie

Bez urazy koledzy, ale od zawsze nabywców takich nośników uważałem za niezbyt rozgarniętych. Dziś to już ewidentnie coś musi być nie tak z kimś, kto za roczny abonament Netflixa 4k kupuje 1 (słownie:jeden) film UHD. Ile razy można taki film oglądać i po co aż tyle?
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest online
Wspiera forum

Meldunek: Mar 2005
15-04-2019, 07:39
Domyślnie

Mam tak samo.
Jedyny wyjątek to koncerty, które kolekcjonowałem. Niestety YT to zabił kilka lat temu.
Odpowiedź z Cytatem
janunio jest offline
reklama

Full HD

Meldunek: Aug 2014
15-04-2019, 09:59
Domyślnie

Popieram pogląd. Przyszłość leży w strumieniu a nie w fizycznym nośniku a kto tego w porę nie zrozumie straci kupę kasy.
Odpowiedź z Cytatem
JanVid jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Nov 2007
15-04-2019, 10:35
Domyślnie

Cytat:
Napisał brodacz Zobacz post
Bez urazy koledzy, ale od zawsze nabywców takich nośników uważałem za niezbyt rozgarniętych. Dziś to już ewidentnie coś musi być nie tak z kimś, kto za roczny abonament Netflixa 4k kupuje 1 (słownie:jeden) film UHD. Ile razy można taki film oglądać i po co aż tyle?
Wziąłeś pod uwagę że są ludzie co zamiast łazić do kina wolą poczekać na blu ray/uhd i za cenę biletów na dwie osoby to jest około 50 zł chyba że tanie środy cy coś tam podobnego to jest 30 pare ale trzeba dojechać czasami więc średnio stawiam 60 zł trzeba stracić a dźwięk i obraz z tyłka ( nie mówie to u imaxie ) Więc zamiast tego można kupić film na blu lub uhd obejrzeć i sprzedać. Więc nawet kupując film za te 150 i sprzedając za 100-120 i tak jesteś do przodu z biletem do kina.

Ja taką taktykę czasami obejmuje, w zależności od filmu. Nie jestem zwolennikiem kupowania płyt po 150 zł bo to jest idiotyzm. Ale np Bipo kupuje filmy tanio od 60 w górę za uhd, i też można poczekać a nie od razu premiera i ciach do sklepu. Ja czekam aż stanieje lub z drugiej ręki, aquamana jeszcze nie oglądałem i czekam na płytę w dobrej cenie. Nie musze oglądać już, nie jestem kąpany w gorącej wodzie jak niektórzy tutaj że film jeszcze dobrze nie wyszedł a już ogądają z chińskimi ślaczkami na ekranie a być może jeszcze rmvb .
Będzie to kupie, nie będzie to nie kupie ale przeważnie zawsze coś jest i da sie urwać z ceny.
Co do oglądania filmów po pare razy, ja wczoraj oglądałem nie wiem który raz BvS w uhd bo ten film lubie. Bipo kupuje marvela bo to lubi. Lolek kupuje Edytę Górniak bo ją lubi, piramida kupuje ps4 bo lubi grać..

Filmy streamingowe są ograniczone dźwiękowo, o ile obraz jest ładny jak ost pozycja Nasza Planeta na netflixie ( wizualne arcydzieło dla oka ), to dźwiękowo kuleje to jak Williams w F1.
Puściłem Johna Wicka 2 na netflixie a potem na blu ray.. myślałem że oglądam dwa różne filmy..

Odpowiedź z Cytatem
Caparzo jest offline
piszę

Meldunek: Oct 2011

15-04-2019, 12:53
Domyślnie

A ja tam oglądam dobre produkcje po kilka razy, cenię wysoką jakość i wolałbym, żeby byłą opcja zakupu na fizycznym nośniku, szczególnie, że koszt wytłoczenia nie jest tragiczny. Nie jestem zależny od Internetu ani od serwerów ani od kaprysów firmy etc.
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania