Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Czy będzie format 8K Blu-ray? Rynek DVD / Blu-ray zmniejszył się o połowę w ciągu 5 lat
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2008

15-04-2019, 17:19
Domyślnie

Cytat:
Napisał Caparzo Zobacz post
Więc zamiast tego można kupić film na blu lub uhd obejrzeć i sprzedać. Więc nawet kupując film za te 150 i sprzedając za 100-120 i tak jesteś do przodu z biletem do kina.
I tu zgadzam się w 99,7%. Sam tak robiłem z płytami DVD po ich uprzednim skopiowaniu, ale nie chciałem teraz o tym pisać by nie być wziętym za Janusza biznesu.
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest online
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jan 2014

15-04-2019, 17:35
Domyślnie

Cytat:
Napisał brodacz Zobacz post
I tu zgadzam się w 99,7%. Sam tak robiłem z płytami DVD po ich uprzednim skopiowaniu, ale nie chciałem teraz o tym pisać by nie być wziętym za Janusza biznesu.
Możesz być wzięty za Brodacza biznesu

Powtórzę po raz kolejny, że zapominacie o tych wszystkich, którzy pozbawieni są dobrodziejstw szybkiej sieci i o dobrej jakości streamingu mogą jedynie pomarzyć... a widząc tych wszystkich "oświeconych" protestujących przeciw rozwojowi nowej infrastruktury póki co możemy dalej marzyć.
Ja jestem za tym, żeby było w czym wybierać, kto chce niech kupuje, a kto chce niech streamuje.

Video: Samsung, Sony,K_auber, Oppo
Audio : Primare, Marantz, Pro Ject, Kef
Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2008

15-04-2019, 17:59
Domyślnie

Ale tu nie chodzi już nawet o kwestie streamingu, a samego nośnika. Przy dzisiejszej cenie karty SD64GB oscylującej w okolicy 30 zł płyta jest archaizmem. Oczywiście 30 zł to wciąż nie 5 jak przy tłoczeniu BD, ale odtwarzacz bez czytnika optycznego byłby zapewne nieproporcjonalnie tańszy. A po latach zamiast wywalać BD do kosza czy upychać po szafach, można by było kartę wykorzystać powtórnie.
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest online
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Nov 2007
15-04-2019, 19:48
Domyślnie

Cytat:
Ale tu nie chodzi już nawet o kwestie streamingu, a samego nośnika. Przy dzisiejszej cenie karty SD64GB oscylującej w okolicy 30 zł płyta jest archaizmem. Oczywiście 30 zł to wciąż nie 5 jak przy tłoczeniu BD, ale odtwarzacz bez czytnika optycznego byłby zapewne nieproporcjonalnie tańszy. A po latach zamiast wywalać BD do kosza czy upychać po szafach, można by było kartę wykorzystać powtórnie.

Głupotą to są ceny filmów w 4k i dodawanie do nich płyt blu ray bez sensu... Filmy na rynku dwa lata a cena na alledrogo dalej 145 zł za byle jaki film...

Tu nie chodzi o januszowanie bo janusze to mają zestawy za kilkanaście tysi - kilkadziesiąt a torent to ich ulubiona strona... Tu chodzi o ekonomike bardziej i dostępność dla każdego zarabiającego normalną kase.
U niemca filmy 4k kosztują 10 euro nowość 15-20 gdzieś przez pierwsze pare dni. A u nas ? Nieadekwatne do wszystkiego

Ostatnio edytowane przez Caparzo ; 15-04-2019 o 20:28
Odpowiedź z Cytatem
Caparzo jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
15-04-2019, 19:50
Domyślnie

Cytat:
Tak skopiowałem prawie całą kolekcje, tyle, że płyty dalej mam. Kurzą się schowane i nie ma po co do nich wracać, wszystko leci z Shielda. Szybciej, wygodniej.

Pomijając już co kto lubi, to do każdej płyty powinien być dodany kod do ściągniecia wersji cyfrowej, a playery powinny być wyposażone w HDD do ew. kopii i odtwarzania z pliku. Tak jak gry z konsol, lub właśnie takiego Shielda.
Kody już były, ale nie w każdym wydaniu.
Jak ktoś chce na legalu, to płyty trzyma, a odtwarza już z pliku.

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Nov 2007
15-04-2019, 20:24
Domyślnie

a co ci dają pliki ? a nie płyty ? Tylko proszę cię bez pisania o żonglowaniu płyt... jakaś sensowna zaleta
i czemu nie sprzedasz tych płyt jak masz na dysku ? zwróciły by ci sie koszta zakupy kilku dysków ssd

Ostatnio edytowane przez Caparzo ; 15-04-2019 o 20:27
Odpowiedź z Cytatem
Caparzo jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
15-04-2019, 21:10
Domyślnie

Dałbym Ci takiego Shielda + HDD z ok. 200 filmami, demami, testami i innymi cudami (do dużej kieszeni to zmieścisz, czyli malizna) i musiałbyś sam ocenić o co chodzi. Po prostu komfort, frajda z tego co widzisz, włączasz tv, załączasz tego Shielda (może być jakiś Xiaomi Box) i wyświetla Ci się caaaała biblioteka na ekranie tv/projektora.

Żonglowanie płytami? To też, wiadomo, że szybciej i nie ma co porównywać, ale nie o to tylko chodzi.
Tu masz wszystko, sam musiałbyś sobie ocenić na żywo, czy Ci pasuje takie rozwiązanie.
Pogląd na całą swoją bibliotekę. Dla mnie takie rozwiązanie, to nic innego jak następny etap po tej naszej kolekcjonerce z płytami, fajnie było, fajnie się zbierało, czy to jakieś steelboki, czy inne, półeczka te sprawy, nie mówię nie, a teraz coś nowego po tych wszystkich latach zbierania płyt.
No co więcej można napisać, ja jak to zobaczyłem na żywo w akcji - a też byłem kiedyś przeciwniekiem, to miałem radochę, jak z pierwszych zakupionych 10 płyt BR ; ) Bipo też się mocno tym interesował, namawiałem m.in żeby w końcu spróbował tak swoją kolekcje uporządkować.

Tu masz foty:
Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Nad sprzedażą się zastanawiałem, nawet pisałem i już sporo chętnych było, ale faktycznie jakby kiedyś była jakaś dedykowana salka, to można to ładnie na półkę wrzucić, zawsze to fajnie będzie wyglądać jak figurki chociażby. Nie wiem, pomyślę, na razie leżą schowane.

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 15-04-2019 o 21:12
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania