Panasonic GX800 Ultra HD LED TV, 40 '', 50 '', 58 '' i 65 - wyposażenie i możliwości.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic GX800 Ultra HD LED TV, 40 '', 50 '', 58 '' i 65 - wyposażenie i możliwości.




Panasonic GX800 reprezentują modele : TX 40GX800 (40 '', 102 cm) Panasonic TX 50GX800 (50 '', 127 cm) Panasonic TX 58GX800 (58 '', 147 cm) i Panasonic TX-65GX800 (65 '', 165 cm).


Specyfika telewizorów Panasonic GX800
Szczytowa jasność 500 nitów, Edge Edge. Rozszerzona przestrzeń barw, procesor Procesor Studio Color HCX , natywna matryca VA panel 50 Hz (10 bitów).
Posiada HDR +, HDR10, HLG, Dolby Vision.


HDR Dolby Vision i Dolby Atmos w programie

Seria Panasonic GX800 jest pierwszą w gamie 2019 japońskiego producenta oferującą kompatybilność Dolby Atmos i HDR Dolby Vision.
Dwa tunery DVB-T2, DVB-C i DVB-S2 oraz Wi-Fi.

Smart TV My Home Screen 4.0, zintegrowany Asystent Google i Amazon Alexa
Nowa funkcja Smart TV My Home Screen 4.0 nadal oferuje możliwość dostosowania ekranu głównego do własnych potrzeb. Dostęp do VOD i treści jest również ułatwione dzięki przeprojektowanemu interfejsowi użytkownika, który oparty jest na ikonach . Użytkownicy mogą nawet dodawać często oglądane kanały telewizyjne bezpośrednio na ekranie głównym. W 2019 roku dostępne są Asystent Google i Amazon Alexa, które umożliwiają sterowanie głosem.
panasonic_tx-65gx800b_gx820b_gxw804_gx800e_gx820e_room_front.jpg



Posiada cztery x 2.0A HDMI (jedno z przodu), CRA, YUV, kompozyt, wyjście optyczne, trzy USB Host (3.0), jeden port Ethernet, dwa porty CI + Czytnik kart pamięci SD. Zauważ, że wymagana jest certyfikacja HDCP 2.2.

Dostępność ogłoszono na kwiecień. Orientacyjne ceny wciąż nieznane.

Przypomnienie o najważniejszych cechach telewizorów Panasonic GX800:

• Matryca 50 Hz

• 10-bitowa płyta

• Panel LCD

• Ultra HD 4K

• Procesor: Studio Color HCX Processor

• Funkcja Wide Color Gamut

• Funkcja bramy multimedialnej UPnP (DLNA)

• Kompatybilność z HDR10 i HDR HLG

• Kompatybilność HDR10 +

• Kompatybilność z HDR Dolby Vision

• Kompatybilność HDCP 2.2

• Zgodność z Wi-Fi

• Zgodność z Bluetooth

• Zgodność z HEVC

• Zgodność z Dolby Atmos

• Wejścia: 4 HDMI 2.0b

• Multimedia Mój ekran główny 4.0

• Amazon Alexa Multimedia

• Google Assistant Multimedia

• Lokalny system przyciemniania LED Edge Edge

• Szczyt jasności: 500 nitów

• Tuner DVB-T2

• Tuner DVB-C

• Tuner DVS

avcesar
 

qvalek

New member
Cześć,

Ktoś z forumowiczów jest może szczęśliwym bądź nieszczęśliwym posiadaczem któregoś z wymienionych modeli? Swój telewizor będę wymieniał dopiero po nowym roku ale już zbieram informacje czym warto się będzie zainteresować. I niewątpliwie ten Tx-58GX830 wygląda ciekawie. Aczkolwiek jeden minus znalazłem już sam, brak HBO GO i pewnie żadnej szansy że się pojawi.
 

qvalek

New member
A jak z jakością obrazu?
Szczególnie interesuje mnie porównanie do innych marek.
Mój aktualny telewizor to 10 letni samsung bez smart tv i podłączenia do internetu więc to i tak będzie przepaść :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kiki masz w ofercie telewizory Panasonic? qvalek Panasonic zawsze słynął z fajnego obrazu czy to w budżetowych modelach czy klasy premium.Mimo że ma słaby smart tv to jednak warto dokupić android box-a.Dla mnie i dla wielu innych Panasonic robi najlepsze telewizory więc można iść do media Markt i samemu się przekonać
 

lotr

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja czekam na 75' gx942... Nigdzie go fizycznie nie ma ale w sprzedaży netowej jest od jakiegoś czasu, cenowo też zjechał już poniżej 10tys... Kikiego już męczyłem o ten model ale też nie ma.. a 800 to budżetówka, jeden z podstawowych modeli
 

SLAV7

New member
Bez reklam
ADAM85 - GX800 ma b.dobre recenzje jeśli chodzi o jakość obrazu w tej klasie. Jedyne mankamenty to kąty widzenia oraz maksymalna jasność w HDR chociaż wstydu nie ma.
 

qvalek

New member
Zależy mi na dolby vision bo podobno w tej klasie cenowej (przy niezbyt dużych jasnościach) wyglada lepiej niż zwykły HDR. Z tego też względu nie biorę pod uwagę samsunga.
 

qvalek

New member
A jakie konkretnie masz na myśli?
Jeżeli nie zmieni się koncepcja dotycząca umiejscowieniatv w mieszkaniu to więcej niż 58'' nie zmieszcze.
Generalnie wolał bym coś mniejszego z lepszym obrazem niż odwrotnie.
 

qvalek

New member
Max jaki będę chciał przeznaczyć to 4tys. Aczkolwiek jeszcze trochę czasu mam więc może się zmienić.
I na razie jestem na nie jeśli chodzi o OLEDa. Boję się wypalania a chcę żeby tv posłużył mi kilka lat jak obecny. Czy w tej cenie coś z FALD i dolby vision?
 

MiC!

New member
oglądałem dzisiaj GX800 dobre 15 minut (różne filmiki reklamowe od różnych producentów) i zrobił na mnie super wrażenie, kolor czarny ze szczegółami lepszy niż w XF9005 który stał obok (chociaż nie wiem jak to możliwe, ale w Sony czerń wpadała w granat) :)
W niektórych momentach to bym prawie z Oledem pomylił ;)
czy ktoś ma tv z tej serii i mógłby napisać jak użytkowanie, czy coś nie tak itd?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wczoraj czytałem opinie o GX800 avforums i praktycznie wszyscy zachwalali tego Panasa bo sam go chce kupić zresztą w każdych testach dostaje praktycznie oceny 5/5
 
Do góry