Philips TV & Audio – 2019 Premiera 7304, 8404, 6814, 9104, OLED TV 804 & 854

M.

hdtv.com.pl
R2R8189.jpg


Chyba nie będzie przesady w stwierdzeniu, że rok 2018 był dla Philips TV rokiem obfitym w sukcesy. Nie zależnie od tego, czy mowa o recenzjach, nagrodach EISA, czy opiniach innych użytkowników, produkty Philips przewijały się w ubiegłym roku we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach i w większości były to opinie pozytywne lub bardzo pozytywne.

R2R8205.jpg


Nam także wyjątkowo spodobały się dwa modele OLED, których opisy można znaleźć tu:
Philips 55OLED803
Philips 55OLED903

Rok 2019, wstępnie zapowiada się co najmniej równie ciekawie.

R2R8214.jpg


R2R8207.jpg


R2R8206.jpg


R2R8226.jpg

Tegoroczna konferencja, na której zaprezentowano zapowiedzi, prototypy i pomysły produktów mających pojawić się w najbliższym czasie rozpoczęła się od krótkiego podsumowania roku ubiegłego oraz od przedstawienia rozmaitych danych dotyczących rynku nadawców a także tendencji zakupowych.

R2R8219.jpg

W 2019 roku Philips prawdopodobnie poszerzy swoją linię produktową w zakresie telewizorów OLED. Spory nacisk ma zostać także położony na działania dotyczące produktów plasujących się w niższym zakresie cenowym. Firma zdecydowała się na szczególne wyróżnienie telewizora serii 7, który jako jedyny w ofercie zyskał swoją nazwę.

R2R8260.jpg


R2R8252.jpg

Philips Performance - The One to watch

Nadanie nazwy produktowi zamiast kodu oraz stworzenie dedykowanego sloganu pokazuje, że Philips wierzy, że stworzył produkt wyjątkowy. To oczywiście także chęć zaznaczenia swojej obecności w klasie produktów bardziej przystępnych cenowo.

R2R8250.jpg

Philips Perfrmance (nazwa kodowa 7304) będzie dostępny w sześciu wielkościach: 43", 50", 55", 58", 65" oraz 70".

hdtv.com_.pl-Philips-2019-18.jpg

Przekątne 50" oraz 55" będą także występować ze zintegrowanym, mocniejszym systemem głośników typu sound base (nazwa kodowa 7504). TV będzie wyposażony m.in. w system Android Pie (9), 3-stronny ambilight oraz poprawioną wersję drugiej generacji układu P5. Jednostka będzie kompatybilna z formatami obrazu i dźwięku Dolby (Vision oraz Atmos), a także z otwartymi systemami HDR. Jeśli chodzi o rodzaje zastosowanych matryc, to wszystko wskazuje na to, że niektóre przekątne wyposażone będą w panele VA, a inne w IPS. Ponieważ w tej kwestii nie udzielono nam 100% potwierdzenia, na razie wstrzymujemy się z podaniem konkretnego podziału. Wszystkie przekątne mają być podświetlane bezpośrednio, a na pokładzie będzie zaimplementowany system MicroDimming Pro. Ze względu na wielkość, dla zapewnienia odpowiedniej stabilności, przekątne 65" i 70" zamiast centralnej stopy obrotowej, będą wyposażone w boczne nóżki.
Performance ma być telewizorem, oferującym dobrą jakość i wiele możliwości z możliwie niewielkimi kompromisami, na jakie producent musiał pójść podczas projektowania i tworzenia przestępnego cenowo produktu.

R2R8264.jpg


R2R8263.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-19.jpg


R2R8269.jpg


R2R8265.jpg


R2R8266.jpg


R2R8312.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-1.jpg


R2R8329.jpg


R2R8328.jpg


R2R8327.jpg

Philips 8404 - LCD & B&W

Obok linii Performance, sporo uwagi poświęcono serii 8804, w której po raz pierwszy telewizory lcd zostaną wyposażone w dźwięk B&W. Zespół przetworników średnio i wysoko tonowych będzie zintegrowany pod ekranem, podobnie jak w modelu OLED903. Głośniki basowe zamieszczone będą z kolei na tylnej ścianie i będą w pewien sposób odsprzęgnięte od obudowy. Ma to zmniejszyć przenoszenie drgań na tylną ścianę obudowy telewizora. Modele serii 8404 będą pokrywać szerszą przestrzeń barwową (Wide Color Gamut). W tej serii dostępne będą 3 przekątne: 50", 55" i 65". Ciekawym zabiegiem stylistycznym będzie zastosowanie przezroczystych stopek, które mają dodać lekkości całej konstrukcji.

hdtv.com_.pl-Philips-2019-25.jpg

Philips 6814 - Amazon Alexa

Wszystkie modele android TV od Philips będą wyposażone w asystenta głosowego Google. Jednocześnie, wszystkie te modele zyskają certyfikat 'works with alexa'. Jeśli chodzi o asystenta opracowanego przez amazon, to Philips zaoferuje także model 6814 z systemem operacyjnym Saphi. Ten model będzie miał wbudowaną kompatybilność z technologią Alexa. Obok wspomnianej serii, w linii 6 będą jeszcze 6704 oraz 6754, które tej funkcjonalności mieć nie będą.

hdtv.com_.pl-Philips-2019-22.jpg


R2R8276.jpg


R2R8273.jpg


R2R8272.jpg


R2R8271.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-21.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-3.jpg

Philips 9104 - Georg Jensen & IPS Nano Color

Najwyżej plasowany wśród telewizorów LCD będzie model 9104, przy projekcie którego brało udział biuro projektowe Georg Jensen. Z zewnątrz, do wykończenia zarówno telewizora jak i pilota głosowego użyto wyższej jakości materiałów, a dodatkowo urządzenie wyposażone będzie w matrycę wykorzystującą technologię IPS Nano Color. Jednak w Polsce, podobnie jak w ubiegłym roku, model ten najprawdopodobniej nie będzie dostępny.

R2R8249.jpg


R2R8318.jpg

System Android TV znajdzie się w telewizorach od serii 7 w górę. Linia modelowa na rok 2019 ma bazować na systemie Android Pie (9). Prostsze modele będą pracować w oparciu o autorskie rozwiązanie Saphi.
Wszystkie modele LCD od serii 6504 będą kompatybilne z technologią HDR, zarówno w formatach 10, 10+, HLG, jak i Dolby Vision. Wszystkie także będą kompatybilne z kodowaniem dźwięku Atmos.
W tegorocznej linii telewizorów klawiatura qwerty na pewno będzie montowana w telewizorach od serii 8 w górę. Póki co, sprzeczne informacje były podawane odnośnie pilotów w serii 7, więc nie mamy pewności na razie, czy będą one posiadały dwie klawiatury, czy nie. Wg informacji jakie uzyskaliśmy, rezygnacja z qwerty ma związek z rosnącą popularnością asystentów głosowych. To też sprawi, że piloty będą wyposażone w mikrofon do odbioru sygnałów bliskiego pola. Na klawiaturze pilota pojawi się także przycisk Rakuten TV. Ma to związek z nowo nawiązaną współpracą między firmami.

R2R8304.jpg


R2R8295.jpg


R2R8283.jpg


R2R8277.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-23.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-20.jpg


Philips OLED TV 804 & 854

Dla skupiających się przede wszystkim na jakości obrazu, Philips zapowiedział nową linię telewizorów OLED. Modele OLED804 oraz OLED854 wyposażone zostaną w 3-ciej generacji układ P5. W odróżnieniu od obecnego systemu, P5 3gen. będzie korzystał z dwóch kości. Takie rozwiązanie wygeneruje ok. 20% dodatkowej mocy obliczeniowej, pozwalając na lepszą obróbkę sygnałów. Nowe siły zostaną użyte do jeszcze dokładniejszej eliminacji szumów, a także poprawy w zakresie kontrastowości oraz ostrości obrazu. Efektem będą m.in. większa szczegółowość w ciemnych scenach oraz mniejszy clipping koloru niebieskiego. Nowy układ ma także zmniejszyć zjawisko bandingu.

Od strony stylistycznej seria OLED8xx zaoferuje dwa modele, które różnić się będą podstawami. Seria 804 będzie korzystać z niskoprofilowych, metalowych nóżek, ozdobionych wzdłużnymi nacięciami, natomiast seria 854 osadzona będzie na centralnej stopie T-bar, która doda możliwość obracania ekranu.

Jak wspominaliśmy wyżej, od tego roku większość telewizorów Philips będzie kompatybilna z formatem Dolby Vision. W przypadku takich materiałów, Dolby czuwa nad sporą częścią procesu związanego z odpowiednim dostarczeniem zawartości dla widza i raczej nie przepada za ingerencją w sposób wyświetlania. Inżynierowie Philips współpracowali z Dolby, tak by umożliwić użytkownikom, wykorzystanie choć części potencjału nowego układu P5, dlatego jeśli ktoś nie koniecznie będzie miał ochotę oglądać materiał w sposób, jaki wg Dolby powinno się go oglądać, nowe telewizory OLED Philips umożliwią wprowadzenie pewnych zmian. W trybie Dolby Vision Bright, trzy z pięciu głównych filarów nowego P5 (układy odpowiadające za poprawę sygnału, ostrość i płynność) zostaną zaprzęgnięte do pracy nad obróbką zawartości.

hdtv.com_.pl-Philips-2019-17.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-16.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-15.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-14.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-13.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-12.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-11.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-10.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-9.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-8.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-7.jpg

Philips Audio

W roku 2019 na rynku ponownie pojawią się produkty audio z logo Philips. Dział Philips Audio będzie niezależną jednostką w strukturze firmy, a opiekę nad nią będzie sprawować TP Vision. Pierwszymi produktami jakie trafią do sprzedaży będą słuchawki, głośniki bluetooth i soundbary. Na rynku pojawi się też kilka produktów z czasów, gdy właścicielem Philips Audio była firma Gibson, a wraz z upływem czasu, portfolio ma zostać wzbogacone także o różnego rodzaju akcesoria.

hdtv.com_.pl-Philips-2019-6.jpg


hdtv.com_.pl-Philips-2019-5.jpg

Tegoroczna prezentacja produktowa pokazała, że Philips TV ma się dobrze i nie zamierza spoczywać na laurach. Zapowiedź reaktywacji działu audio pokazuje, że TPV wierzy w siłę marki Philips i poszukuje kolejnych ścieżek rozwoju. Interesującą ciekawostką było ogłoszenie zawarcia umowy partnerskiej z Abbey Road Studios, na mocy której telewizory Philips stały się preferowanymi produktami uzupełniającymi wyposażenie słynnego studia. Dla nas natomiast, bardzo miłym akcentem i wyróżnieniem było zamieszczenie znaku rekomendacji hdtv.com.pl na oficjalnych meblach POS, jakie znajdą się na wyposażeniu wybranych sklepów stacjonarnych w całej Europie.

hdtv.com_.pl-Philips-2019-4.jpg

Na koniec dziękujemy Wam wszystkim, czytelnikom i użytkownikom portalu za zaufanie jakim nas obdarzacie. W końcu to, co robimy, robimy dla Was i mamy nadzieję, że nasze opinie pozostaną pomocne podczas kolejnych Waszych zakupów i decyzji.
 

xian1234

New member
A jak będzie z Audio Philipsa.

Czy będą w tym roku nowe soundbary Dolby Atmos, DTS-X, 7.1.4, 7.1.2 lub 5.1.4, 5.1.2 sygnowane nazwą Philips Fidelio ?
 

M.

hdtv.com.pl
Jeśli chodzi o linię Fidelio to nie udało się uzyskać konkretnych informacji odnośnie tego, czy będzie dalej rozwijana. Więcej informacji odnośnie produktów Philips Audio ma być podane we wrześniu podczas IFA.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jestem fanem f-my PHILIPS.
Dziś to jedyny brand na rynku światowym z korzeniami Europejskimi.
Nadal AMSTERDAM jest miejscem gdzie trwa kontynuacja w/w wielkich tradycji AV.
 

xian1234

New member
Jeśli chodzi o linię Fidelio to nie udało się uzyskać konkretnych informacji odnośnie tego, czy będzie dalej rozwijana. Więcej informacji odnośnie produktów Philips Audio ma być podane we wrześniu podczas IFA.


Z Fidelio poczekamy więc do września.


A pod nazwą samego Philipsa coś będzie - jakieś nowe Soundbary ?
 

JanVid

New member
Bardzo dobre wiadomości, wzbudzające pozytywne nastawienie do firmy Philips .... czyli powoli rodzi się realna konkurencja dla koreańskiego giganta :) )))
 
Ostatnia edycja:

philipstv

New member
Kiedyś na początku lat 90 Panasonic też miał taką linie telewizorów 29 i 32 cale w nazwie The One bardzo dobrych może Philips to pociągnie bo tradycja zobowiązuje :D
 

bodziokrak

New member
A ja powiem tak, lekkie rozczarowanie,w dzisiejszych czasach 70" max, kiedy u innych 75" nie jest niczym dziwnym a często spotykane jest 85". Sam mam 65 po 2,3 latach mogę powiedzieć że ma taką przypadłość jak wszystkie tv strasznie się skurczył. Po wejściu HDMI 2.1, nawet nie będę się zastanawiał nad niczym poniżej 80 a raczej celował w 82 lub 85, takie są tendencje na świecie. W jakości obrazu zbliżamy się do granic możliwości technologii lcd, oled z racji swoich wad wogóle mi nie podchodzi, może microled coś zmieni, ale to wymaga czasu. Na tą chwilę jedyne wow wywołuje u mnie rozmiar.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja powiem tak, lekkie rozczarowanie,w dzisiejszych czasach 70" max, kiedy u innych 75" nie jest niczym dziwnym a często spotykane jest 85". Sam mam 65 po 2,3 latach mogę powiedzieć że ma taką przypadłość jak wszystkie tv strasznie się skurczył. Po wejściu HDMI 2.1, nawet nie będę się zastanawiał nad niczym poniżej 80 a raczej celował w 82 lub 85, takie są tendencje na świecie. W jakości obrazu zbliżamy się do granic możliwości technologii lcd, oled z racji swoich wad wogóle mi nie podchodzi, może microled coś zmieni, ale to wymaga czasu. Na tą chwilę jedyne wow wywołuje u mnie rozmiar.

Zawsze zazdrościłem ludziom, dla których wielkość jest istotniejsza od jakości. Wciąż nie wyprodukowano telewizora, którego obraz zadowoliłby mnie. Artefakty, klatkowanie, banding i inne przypadłości dostrzegam w ciągu 0,37 sekundy.
Dlatego wybieram Philipsa, bo Ambi choć częściowo tuszuje te niedogodności.
 

bodziokrak

New member
Zawsze zazdrościłem ludziom, dla których wielkość jest istotniejsza od jakości. Wciąż nie wyprodukowano telewizora, którego obraz zadowoliłby mnie. Artefakty, klatkowanie, banding i inne przypadłości dostrzegam w ciągu 0,37 sekundy.
Dlatego wybieram Philipsa, bo Ambi choć częściowo tuszuje te niedogodności.

A kto powiedział że tv 85" cali nie może iść w parze z jakością, są już dość dobre panele z podświetleniem strefowym. Rozumiem że masz pokój 20m2 przeznaczony tylko do kina, i siadasz w odległości 1,5m żeby dostrzec rozdzielczość 4k, i wszelkie inne doskonałości cudownego obrazu. Rzecz w tym że niektórzy mają duże salony i nie chcą się potykać o kanapę na środku pokoju a swoje 65" oglądam z odległości 3,5-4m i możliwe wszelkie niedoskanołości są skutecznie maskowane. Cieszę się że zazdrościsz, rozmiar ma znaczenie nie tylko w przypadku tv. O moim panasie nie powiem złego słowa oprócz tego że jest troszkę za mały, pewnie ma jakieś swoje niedoskonałości które w czasie recenzji ktoś wytknąłby to i owo, ale jestem tylko zwykłym użytkownikiem, magia cyferek mnie nie interesuje. Stoję przed nowym zakupem tv i wydanie 20000 lub nie co powyżej nie jest dla mnie problemem a w tej cenie myślę że kupi się w miarę porządny sprzęt. zresztą postaw 10 kowalskich przed tv 65" oled za 12000zł i 85" w technologii lcd w cenie 22000zł zobaczymy kto by zabrał co ze sobą do domu (oczywiście nie znając ceny i zakładając że mają na to miejsce).
 

agricola

New member
Philips wielokrotnie dostawał nagrody EISA za swoje telewizory, na pewno warte wzmianki jest to, że miał niejednokrotnie faktycznie najlepsze telewizory na rynku w jakimś okresie czasu.
A czy ambilight maskuje niedoskonałości? Ja myślę, że przydawał się głównie do pogłębiania czerni w LCD, ale teraz produkowane średniaki z matrycą VA mają tę czerń całkiem przyzwoitą.
 
Do góry