Stowarzyszenie 8K: Samsung, Panasonic, TCL i inni - razem dla 8K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stowarzyszenie 8K: Samsung, Panasonic, TCL i inni - razem dla 8K.
logo_composite_8k_association_psd.jpg


Wiodące firmy z branży wyświetlaczy wykorzystały system CES do ogłoszenia współpracy w nowej organizacji, Stowarzyszenia 8K.

Kilka marek telewizyjnych, w tym Panasonic, Samsung, TCL, AU Optronics i Hisense, podpisało niedawno Memorandum of Understanding w celu utworzenia organizacji non-profit 8K.





Główne cele tego stowarzyszenia to:

• Promowanie telewizory i treści 8K wśród konsumentów i profesjonalistów

• Szkolenie konsumentów i specjalistów w zakresie ekosystemu 8K

• Zapewnienie dostępności natywnej zawartości 8K dla członków Stowarzyszenia 8K

• Zachęcanie usługodawców (w szczególności OTT) do opracowywania ofert 8K

• Ułatwienie komunikacji w ekosystemie 8K w celu promowania jej komercjalizacji

• Opracowanie specyfikacji technicznych, aby obsłużyć doskonale sygnał 8K


"Stowarzyszenie 8K nie tylko zapewni skuteczne wprowadzenie do technologii 8K, ale także przyspieszy rozpoczęcie ery 8K", powiedział Hyogun Lee, wiceprezes Visual Display Business w Samsung Electronics.
Avcesar
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czyli są świadomi (na szczęście przynajmniej oni) ograniczeń rejestracyjnych tej technologii. Wiedzą, że amatorzy takich materiałów nie stworzą...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak nie stworza.

Rynek ruszy, kazdy bedzie chcial kupic nowa kamerke, plyty z filmami wymienic, tv powymieniac. Dobry kierunek.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biznes się musi kręcić, chyba naiwny sądził, że 4K będzie docelowe.
Ledwo słyszeliśmy lata temu o 4K, a już pisaliśmy, że i tak będzie 8K - a i to nie będzie koniec.
Chyba oczywiste, że znowu pojawi się jakaś nowinka.
No i ok, super.
Każdy (?) i tak ma swój rozum i będzie decydował portfelem.

Kpiną natomiast jest to, że mamy 2019r. i dalej na rynku mamy technologie która nie potrafi "wyświetlić" czerni.
Cały ten segment biznesu dla mnie już jest irytujący, to robi wrażenie na kimś, kto przez lata nie interesuje się zupełnie wyświetlaczami i obudzi się raz na 5-10lat i doznaje olśnienia - czytając ultra hurra optymistyczne portale i newsy, ale obserwując od samego początku, widać, jak dłoni o co tutaj chodzi.

Każdy jeden tv od LAT, powinien z natury mieć pełne podświetlanie strefowe, a nie jakieś krawędziowe. Co to w ogóle ma być?
HDR, DV, 4K i co... człowiek gasi światło i widzi clouding, a jak nie widzi, to czarny świeci.
To jest postęp?
Dla mnie to jest żenada, ale gdzieżby inaczej, stowarzyszenie umarłych poetów, jak gang Olsena już atakuje 8K, gdzieżby inaczej.
Cieszę się, że mamy rozwój, coś się dzieje, jestem za, ale żeby to szło wszystko równolegle!

Mieliśmy piękne czasy lata temu, pojawiały się równie pięknie podświetlone Lcd-Led (jak na owe czasy) i to miał być początek dobrych zmian - cieszyłem się z tego faktu, a dla mnie to była mała rewolucja, pisałem o tym z 6 lat temu, bo wiedziałem, że to początek końca żenady, ale nie, musiały pojawić się ultra cienkie krawędziówki, a to co powinno być absolutnym standardem, stało się produktem premium. Pamiętam doskonale ten okres.
Nastąpiła degradacja i zupełny zwrot. Kilku producentów popsuło rynek, dosłownie, a reszta się dostosowała.
Oczywiście, cały czas, pomiędzy tą żenadą, wmawiali nam, że zakrzywiony 55" z kilku metrów, to rewolucja - jeszcze rok temu trzeba było to tłumaczyć, a cienki tv oczywiście jest lepszy, bo jest cienki... bardziej trendy.

Nie wiem jak inni, ale ja czekam na moment, jak zupełnie znikną z rynku ww. "technologie" podświetlania, a to co jest dziś premium, będzie standardem. Tak mogło się stać, właśnie lata temu.
Wówczas, z przyjemnością poczytam o 16K, HDR ultra plus, czy Dolby Vision premium prestige.
 
Do góry