Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Debiut flagowego modelu telewizora TCL - X10 QLED 8K,
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 96,001
Cytuj  
#1
08-01-2019, 17:51
Domyślnie Debiut flagowego modelu telewizora TCL - X10 QLED 8K,

NA TARGACH CES 2019 TCL ZAPOWIADA TELEWIZOR QLED 8K ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ, WZBOGACENIE OFERTY TELEWIZORÓW Z ANDROID TV
ORAZ WPROWADZENIE NOWEJ LINII PRODUKTÓW AUDIO
foto cnet

-; Debiut flagowego modelu telewizora TCL - X10 QLED 8K, pierwszego telewizora QLED 8K ze sztuczną inteligencją marki TCL przeznaczonego na rynki europejskie
- Wspólnie z innymi liderami branży TCL zakłada Stowarzyszenie 8K, którego misją będzie wspieranie globalnego rozwoju rozdzielczości 8K i promowanie korzyści z jej wykorzystania w telewizorach wielkoekranowych
- TCL prezentuje linię telewizorów ES56-ES58, przeznaczonych na rynek europejski, wyposażonych w najnowszą wersję systemu Android TV i oferowanych w pięknym designie
- TCL wprowadza rozwiązania rozrywkowe (TES), wzbogacając swoją ofertę z początkiem roku 2019 o sprzęt audio i soundbary.

[Las Vegas, 8 stycznia 2019 roku] - TCL, jedna z trzech największych globalnych marek telewizorów i wiodący producent elektroniki użytkowej, pokazała wczoraj, na tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej (CES), odbywających się w Las Vegas w Newadzie, swoje najnowsze innowacje z dziedziny AI (sztucznej inteligencji). Te innowacje to dowód na zaangażowanie TCL w opracowywanie takich produktów i rozwiązań, które podnoszą standard życia człowieka.

TCL WPROWADZA SWÓJ NAJNOWSZY TELEWIZOR 8K ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ

Na targach CES, TCL zaprezentowała swój najnowszy, flagowy telewizor 8K ze zintegrowaną sztuczną inteligencją, TCL X10 QLED 8K. Wprowadzenie pierwszego w ofercie TCL telewizora QLED 8K Android TV na rynek europejski jest przewidziane na drugą połowę roku. W tym nowym produkcie połączono najbardziej zaawansowaną technologię wyświetlania QLED od TCL oraz rozdzielczość 8K, która zapewnia jakość obrazu na światowym poziomie, a równocześnie jest zintegrowana z technologią audio Dolby Atmos®, dostarczającą dźwięk o jakości zbliżonej do efektu kina domowego. Telewizor wyposażony jest również w szereg inteligentnych funkcji Android TV™, w tym wybudowaną funkcję Google Assistant.

„Dostrzegamy zapotrzebowanie na telewizory o większych ekranach i najwyższej rozdzielczości i dlatego z dumą zapowiadamy uzupełnienie naszej oferty telewizorów ze sztuczną inteligencją o wiodący na rynku telewizor QLED 8K”, powiedział Tomson Li, prezes koncernu TCL. „Ta premiera wpisuje się w nasz nieprzerwany pęd ku innowacyjności i bezustanne dążenie do oferowania klientom niezrównanych technologii i produktów, co zresztą było podstawą do solidnego wzrostu firmy w skali świata w 2018 roku.”, dodał.

Pozycję TCL jako lidera innowacji potwierdzają następujące funkcje modelu TCL X10 QLED 8K:

- Technologia wyświetlania 8K z rozdzielczością 7,680 x 4.320 pikseli (około 33,2 megapikseli). Zwiększa ona liczbę pikseli w telewizorze 4K czterokrotnie i zapewnia wyostrzony obraz, który pod względem czystości jest bliższy rzeczywistości.
- Technologia Quantum Dot, zintegrowana z technologią wyświetlania w szerokiej palecie barw (WCG), obejmująca do 100% pełnej przestrzeni kolorów DCI-P3.
- Rozwiązanie zapewniające wysoką kontrolę stref kontrastu i precyzyjne regulowanie podświetlenia, gwarantujące wyższą, niezwykle intensywną jakość obrazu.
-; Zintegrowana technologia obrazu Dolby Vision, która zapewnia żywą kolorystykę, jasne barwy i precyzyjne odwzorowanie cieni, pozwalające na głębsze zanurzenie w obraz.
-; Zintegrowany, inspirowany technologią kinową soundbar z technologią dźwięku Dolby Atmos.
-; System Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant, dającą możliwość wykonania miliona czynności przy pomocy sterowania głosowego.
-; Zintegrowany soundbar z AI, dzięki któremu system dźwiękowy może pracować niezależnie, przy wyłączonym telewizorze.
-; Smukły, elegancki kształt jednego z najcieńszych w branży 75-calowych urządzeń z technologią bezpośredniego podświetlania. Efekt ten udało się uzyskać dzięki rewolucyjnej strukturze podświetlania, która skraca odległość optyczną do 4 mm. Dzięki pełnoekranowemu wyświetlaniu (full view), odbiorcom gwarantuje się jeszcze większą przyjemność oglądania obrazów na powiększonym ekranie.

Szczegółowe informacje na temat modeli telewizorów 8K przewidzianych na rynek europejski zostaną podane na tegorocznych targach IFA.

TCL WSPÓŁTWORZY STOWARZYSZENIE 8K, KTÓREGO CELEM BĘDZIE WYZNACZANIE STANDARDÓW I PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT ZALET ROZDZIELCZOŚCI 8K

TCL ogłosiła także, że planuje wspólnie z innymi wiodącymi dostawcami technologii wyświetlania, powołać do życia Stowarzyszenie 8K. Misją Stowarzyszenia będzie zdefiniowanie standardów jakości wyświetlania w rozdzielczości 8K oraz propagowanie tej technologii wśród konsumentów i partnerów z branży, np. dostawców usług streamingowych. Działania te mają przyspieszyć spodziewane błyskawiczne przyjęcie 8K jako standardowej rozdzielczości w telewizorach wielkoekranowych.

TLC WZBOGACA SWOJĄ WSZECHSTRONNĄ OFERTĘ TELEWIZORÓW Z ANDROID TV O NOWĄ SERIĘ ES56-ES58, KTÓRA ZADEBIUTUJE W EUROPIE W PIERWSZYM KWARTALE 2019 R.

TCL pokazała również linię telewizorów ES56-ES58 z Android TV, skierowanych na rynek europejski i wychodzących naprzeciw potrzebom młodszych odbiorców, z uwagą śledzących najnowsze trendy. Linię wyposażono w system Android 8 i zaawansowane rozwiązania technologiczne AI, np. Google Assistant, dzięki którym, poprzez funkcję kontroli głosowej, użytkownicy zyskują łatwy dostęp do szerokiej oferty treściowej. Telewizory dostępne są w wersji 32- oraz 40-calowej i wyposażone są także w technologie wyświetlania Full HD i oferują możliwość wyświetlania treści w technologii HDR, gwarantujące wyjątkową jakość obrazu. Równocześnie, dzięki smukłemu i eleganckiemu wyglądowi, harmonijnie wpiszą się w każdy styl wnętrza

TCL pokazała również swoją nową platformę sztucznej inteligencji, pod nazwą TCL AI-IN. Obejmie ona wszystkie produkty TCL z AI, a także zintegruje wszystkich partnerów dostarczających inteligentne technologie, w tym Android TV, Roku (w Ameryce Północnej) oraz Amazon Alexa. Dzięki tej nowej platformie marek, TCL buduje inteligentny ekosystem, zapewniający klientom proste, spersonalizowane doświadczenia w codziennym życiu.

NOWA OFERTA PRODUKTÓW AUDIO
Na targach CES TCL zapowiedziała również wprowadzenie na rynek rozwiązań rozrywkowych TCL (TES), w tym sprzętu audio (słuchawek nausznych i dousznych) oraz soundbarów, już w pierwszej połowie 2019 roku. W ten sposób oferta produktowa TCL poszerzy się o nowe segmenty, co uwypukli pozycję firmy jako wiodącej międzynarodowej marki elektroniki użytkowej.

Wspominane urządzenia audio są skierowane do młodego odbiorcy oraz tych konsumentów, którzy śledzą najnowsze trendy. TCL chce podnosić jakość całościowego odsłuchu, zachowując wierność trzem podstawowym wartościom: autentyczności, wydajności i kreatywności.

TCL zaprezentowała gamę słuchawek – od dousznych po nauszne – podzieloną na cztery odróżniające się linie przeznaczone dla osób, które słuchając muzyki chcą wyrazić swoją indywidualność (SOCL), pozostać sobą (MTRO), żyć zdrowo (ACTV) lub dążyć do doskonałości (ELIT).

Do swojej oferty soundbarów TCL dodaje dwie nowe linie: serię TS 5 o łatwej konfiguracji i świetnej jakości dźwięku, przeznaczoną dla telewizorów o przekątnej od 43 cali, a także serię TS 7 o wzbogaconych funkcjach łączności i jeszcze lepszej jakości dźwięku przeznaczoną dla telewizorów o przekątnej od 55 cali. W każdej linii dostępne są dwa modele. Zarówno TS5010, jak i TS7010 są wyposażone w bezprzewodowy subwoofer, będący najlepszym rozwiązaniem dla wielkoekranowego kina domowego. Pod względem akustycznym są tak dostrojone, by uwydatniać najmniejsze dźwiękowe detale, niezależnie od tego, czy użytkownik słucha muzyki, czy ogląda film. Soundbary TCL z linii TS zapewniają niezrównane doznania akustyczne, wyspecjalizowane tryby dźwiękowe i bezprzewodowe subwoofery, co składa się na precyzyjne odtwarzanie ścieżek dźwiękowych

Dowolnego obrazu, a także muzyki ze smartfonu, tabletu czy laptopa.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
Wspiera forum

Avatar Adam85Rbk

Meldunek: May 2017
Postów: 1,201
Cytuj  
#2
08-01-2019, 19:59
Domyślnie

Coś tam też było o aktualizacji do Dolby Vision?te soundbary mogą być ciekawe przy dobrej cenie
Odpowiedź z Cytatem
Adam85Rbk jest offline
Klub HDTV.com.pl

Avatar brodacz

Meldunek: Jul 2008
Postów: 3,288
Skąd: koło Bronisz

Cytuj  
#3
08-01-2019, 20:10
Domyślnie

Czekam z niecierpliwością na jakość (do tej pory ich flagowce za bardzo odstawały od konkurencji) i oczywiście cenę.
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Senior Member

Avatar cezary777

Meldunek: Jul 2007
Postów: 124
Cytuj  
#4
09-01-2019, 08:59
Domyślnie

nastepny szrot 8k dla napalonych maniakow zeby obejrzeć pare flmików 8k na youtube
Odpowiedź z Cytatem
cezary777 jest offline
Wspiera forum

Avatar kaper.1981

Meldunek: Oct 2012
Postów: 897
Cytuj  
#5
09-01-2019, 10:12
Domyślnie

60hz? Czy 120hz.
__________________
Samsung ue65un8042, pioneer vsx527 , samsung bd bf6500 , taga harmony tav 806 , cyfrowy posat , logitech harmony 900 , ps4 ,Ps4 PRO,dell inspiron 5737,samsung s8.
Odpowiedź z Cytatem
kaper.1981 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Avatar brodacz

Meldunek: Jul 2008
Postów: 3,288
Skąd: koło Bronisz

Cytuj  
#6
09-01-2019, 16:15
Domyślnie

Cytat:
Napisał cezary777 Zobacz post
nastepny szrot 8k dla napalonych maniakow zeby obejrzeć pare flmików 8k na youtube
Nie kolego. To kupować będą ci, którzy zechcą swoje zdjęcia oglądać w pełnej krasie. Filmów w 8k nie będzie jeszcze długo nawet na YT. Oczywiście zacznie się od timelapsów i kilku den producentów, jednak perspektywy rozwoju tego rozwiązania są bardzo ograniczone. Problem jest na tyle duży, że śmiem podejrzewać, iż stworzone zostanie do nagrywania coś takiego jak 6k. Tyle sprzęt amatorski i smartfony udźwigną.

Ostatnio edytowane przez brodacz ; 09-01-2019 o 16:22
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest offline
Full HD

Avatar JanVid

Meldunek: Aug 2014
Postów: 340
Cytuj  
#7
09-01-2019, 17:02
Domyślnie

Cytat:
Napisał brodacz Zobacz post
..... którzy zechcą swoje zdjęcia oglądać w pełnej krasie. .....
Nie przesadzaj ... a ilu takich maniaków jest oprócz ciebie, jeszcze trzech ???
Odpowiedź z Cytatem
JanVid jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę