Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Panasonic GZ2000: Najlepszy telewizor do kina domowego .
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 96,001
Cytuj  
#1
08-01-2019, 14:21
Domyślnie Panasonic GZ2000: Najlepszy telewizor do kina domowego .

Panasonic GZ2000: Najlepszy telewizor do kina domowego .

( Foto engadget)
Nowy profesjonalnej klasy ekran OLED stworzony na zamówienie i dostrojony w Hollywood
- Nowy procesor HCX PRO Intelligent zapewniający niezrównaną dokładność i odwzorowanie szczegółów
- Pierwszy na świecie* telewizor obsługujący standardy HDR10+ i Dolby Vision oraz format HLG Photo
- Pierwszy na świecie* telewizor z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę) zapewniającymi dźwięk w technologii Dolby Atmos. Głośniki z mechanizmem JENO dopracowane przez firmę Technics


Firma Panasonic ogłasza wprowadzenie na rynek telewizora GZ2000, ze stworzonym na zamówienie, profesjonalnej klasy ekranem OLED 4K oraz własnymi ulepszeniami sprzętowymi. Nowy, zoptymalizowany przez wiodącego hollywoodzkiego kolorystę ekran oferuje niezrównaną dokładność odwzorowania barw i znacznie wyższe średnie poziomy jasności.

GZ2000 to pierwszy na świecie* telewizor OLED obsługujący zarówno standard HDR10+, jak i Dolby Vision HDR oraz HLG Photo, nowy format obrazów nieruchomych, który przenosi fotografię do świata HDR.
Ponadto, GZ2000 jest pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które w wygodny i łatwy sposób zapewniają oszałamiający dźwięk w technologii Dolby AtmosŽ. Cały system audio został dopracowany przez inżynierów z firmy Technics.
Dzięki obsłudze asystentów głosowych telewizor GZ2000 można ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Yasushi Murayama, szef europejskiego działu telewizorów firmy Panasonic, powiedział: „Nasz skrojony na miarę, profesjonalnej klasy ekran OLED
i najmocniejszy w historii procesor w połączeniu z bezkompromisowym dźwiękiem, dopracowanym przez specjalistów firmy Technics i technologii Dolby Atmos, sprawiają, że GZ2000 jest najbardziej kompletnym telewizorem, jaki dotąd stworzyliśmy”.

Flagowy ekran OLED od firmy Panasonic dopracowany w Hollywood

Współpraca wiodącego specjalisty ds. kolorów z firmą Panasonic gwarantująca zgodność z intencjami filmowców
Nowy telewizor OLED GZ2000, dostępny w rozmiarze 65 i 55 cali, stanowi połączenie technologicznej dokładności firmy Panasonic z umiejętnościami Stefana Sonnenfelda w zakresie dostrajania barw. Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, cieszy się zaufaniem najlepszych na świecie twórców filmowych. To jeden z kilku najwybitniejszych artystów, którzy do perfekcji opanowali sztukę stosowania odpowiednich barw do opowiadania historii i przekazywania emocji. Nazywany przez stację radiową NPR „Leonardem da Vinci filmów” Sonnenfeld użył swoich umiejętności w zakresie barw podczas realizacji najbardziej uznanych i popularnych tytułów ostatniej dekady: Narodziny gwiazdy, Wonder Woman, Człowiek ze stali, Piękna i Bestia, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Jurassic World, 300 i wielu innych. Podobnie jak każdy wiodący Kolorystów w swojej codziennej pracy używa ekranów OLED firmy Panasonic jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych.„Szyty na miarę”, profesjonalnej klasy ekran OLED 4K, stworzony specjalnie przez inżynierów firmy Panasonic, nie przypomina zwykłego ekranu OLED. A to za sprawą jeszcze większej kontroli nad parametrami wpływającymi na jakość obrazu.
W szczególności znacząco zwiększono średni poziom jasności oraz poprawiono obsługę kontrastu, co zwiększyło zakres dynamiczny barw. Teraz treści HDR robią jeszcze większe wrażenie, gdyż telewizor GZ2000 z łatwością odtwarza kłopotliwe sceny ze zmienną jasnością i kontrastem, które często mają miejsce w transmisjach sportowych na żywo i filmach akcji. W wyniku tak wysokiego poziomu dostosowania połączonego z wyjątkowymi umiejętnościami Sonnenfelda w zakresie optymalizacji kolorów firma Panasonic stworzyła najdokładniejsze w historii obrazy kinowe na telewizorze.

Na prośbę profesjonalistów z Hollywood zwiększono zakres barw i skrócono odstępy między poszczególnymi punktami kalibracji w zakresie najciemniejszych fragmentów skal RGB i gamma. GZ2000 jest również jednym z pierwszych telewizorów obsługujących plansze testowe CalMAN PatternGen oprogramowania CalMANŽ firmy Portrait DisplaysŽ wraz z funkcją AutoCal. Obsługiwane są również ustawienia kalibracyjne Imaging Science Foundation (ISF).

Procesor HCX PRO Intelligent zapewniający najlepszą kontrolę nad ekranem OLED przy jednoczesnej obsłudze standardów HDR10+ i Dolby Vision

GZ2000 w niepowtarzalny sposób obejmuje wszystkie popularne bazy dynamiczne HDR
Ekran OLED HDR w telewizorze GZ2000 jest obsługiwany przez najbardziej zaawansowany procesor firmy Panasonic, który błyskawicznie analizuje kolory, kontrast i wyrazistość materiałów wideo w 4K. Optymalizuje je i zapewnia większą kontrolę nad zupełnie nowym ekranem OLED dostosowanym przez specjalistów Panasonic. Dzięki jeszcze szybszemu systemowi Dynamic LUT GZ2000 to najbardziej zaawansowany telewizor firmy Panasonic pod kątem doboru
i wyświetlania właściwych kolorów dla każdego poziomu jasności. Nawet jeśli poziomy jasności i kontrast w scenie zmieniają się bardzo szybko, GZ2000 zawsze wyświetla najdokładniejsze kolory, dzięki czemu obraz jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Procesor HCX PRO Intelligent obsługuje również wiele formatów dynamicznych metadanych HDR i oferuje telewidzom najlepsze wrażenia niezależnie od źródła obrazu telewizyjnego. GZ2000 to pierwszy na świecie model telewizora obsługujący zarówno format HDR10+, jak i Dolby VisionŽ*. A dzięki obsłudze standardu Multi HDR telewizor GZ2000 jest również zgodny z technologią HLG (Hybrid Log-Gamma), czyli formatem HDR, który zostanie prawdopodobnie szeroko przyjęty przez nadawców telewizyjnych. Obsługiwany jest także nowy format obrazów nieruchomych HLG Photo. Ponadto ekran obsługuje zwykły format HDR10 stosowany na większości płyt Blu-ray UHD i w wielu serwisach streamingowych.

Pierwszy na świecie* telewizor z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing zapewniającymi dźwięk Dolby Atmos

GZ2000 oferuje kinowy dźwięk dzięki obsłudze technologii Dolby Atmos
GZ2000 jest pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które zapewniają dźwięk w technologii Dolby Atmos. Używa wielu jednostek głośnikowych do emisji oszałamiającego sferycznego dźwięku estradowego dostarczanego w formacie Dolby Atmos.
System Dolby Atmos zmienia zwykłe chwile w niezapomniane doświadczenia dzięki poruszającemu dźwiękowi, który wypełnia pomieszczenie i płynie wokół widza, zapierając dech i zapewniając pobudzającą zmysły rozrywkę. Widz poczuje się, jakby był w samym centrum zdarzeń, dzięki realistycznym głosom osób, odgłosom otoczenia i przedmiotów oraz muzyce płynącej przez całą przestrzeń. Dzięki technologii Dolby Atmos wbudowanej w telewizor GZ2000, nie wychodząc z domu, można jeszcze bardziej zanurzyć się w oszałamiającym dźwięku.
Mimo swojego niezwykle cienkiego profilu telewizor GZ2000 emituje potężny
i dynamiczny dźwięk wzbogacony silnym basem. Cały system dźwiękowy został dopracowany przez inżynierów Technics, cenionej firmy z branży audio należącej do koncernu Panasonic. Ponadto wykorzystuje stworzony przez nią mechanizm JENO gwarantujący dokładny i bogaty dźwięk.

„Dolby i Panasonic wspólnie dostarczają najlepszą w swojej klasie technologię dźwięku i obrazu w telewizorach marki Panasonic” — powiedział John Couling, starszy wiceprezes ds. partnerstwa handlowego. „Technologie Dolby Vision i Dolby Atmos doskonale uzupełniają zaawansowane funkcje wyświetlania obrazu
w telewizorze GZ2000, przekształcając go w potężne centrum rozrywki”.


My Home Screen 4.0 — nowa era inteligentnych telewizorów

Telewizor GZ2000 oferuje nowy interfejs My Home Screen 4.0 firmy Panasonic, który pozwala widzowi dostosować interfejs użytkownika do swoich preferencji
z większą dowolnością i elastycznością. Układ ekranu głównego można zmieniać, tworząc własny niestandardowy. Dostęp do serwisów VOD i nadawanych treści jest jeszcze łatwiejszy dzięki nowemu graficznemu interfejsowi użytkownika ze skrótami do transmisji telewizyjnych na żywo, podłączonych urządzeń i aplikacji, takich jak Netflix, Amazon i YouTube. Użytkownicy mogą nawet dodawać często oglądane kanały telewizyjne do ekranu głównego.

GZ2000 współpracuje również z asystentami osobistymi: Asystentem Google
i Amazon Alexa, umożliwiając obsługę głosową niektórych najważniejszych funkcji telewizora.

* Stan na 7 stycznia 2019 zgodnie z danymi firmy Panasonic.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
vvv
Wspiera forum

Avatar vvv

Meldunek: Sep 2010
Postów: 1,253
Cytuj  
#2
08-01-2019, 14:28
Domyślnie

To fajnie że Panasonic pokazał coś Premium
Pewnie inne modele będą za jakiś czas
Niemniej Firma dalej działa wbrew Pesymistom i tego się trzymajmy 😀👍
Odpowiedź z Cytatem
vvv jest offline
Senior Member

Avatar towalski

Meldunek: Sep 2013
Postów: 142
Skąd: SRC

Cytuj  
#3
08-01-2019, 14:40
Domyślnie

Super, zawsze lubiłem Panasy i miałem 3. Teraz niestety FZ800 u mnie trochę poległ na teście i kupiłem coś innego. Niemniej jednak, zapowiada się fantastycznie.
Odpowiedź z Cytatem
towalski jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Klub HDTV.com.pl

Avatar supmario

Meldunek: Nov 2006
Postów: 177
Skąd: Warszawa

Cytuj  
#4
08-01-2019, 15:20
Domyślnie

A ile to ma cali?
__________________
Samsung LE46A956
Cambridge Audio Azur 751 BD
PS3
Yamaha RX-V1800
Naim CD 5 XS
Naim Nait XS
NAIM DAC
NAIM XP5 XS
NAIM NDX
NAIM Headline

TeddyPardo Teddy DualCap zasilacz
Audiovector SR3 Avantgarde
Heco VITAS (200, sub 25A)
Odpowiedź z Cytatem
supmario jest offline
Wspiera forum

Avatar Dubek

Meldunek: Aug 2015
Postów: 697
Cytuj  
#5
08-01-2019, 15:24
Domyślnie

"Nowy telewizor OLED GZ2000, dostępny w rozmiarze 65 i 55 cali, stanowi połączenie technologicznej dokładności firmy Panasonic z umiejętnościami Stefana Sonnenfelda w zakresie dostrajania barw."
Odpowiedź z Cytatem
Dubek jest offline
Wspiera forum

Avatar soplus

Meldunek: Jan 2009
Postów: 403
Cytuj  
#6
09-01-2019, 12:28
Domyślnie

A mnie się marzy Oled bez głośników, pseudo atmosa, całego smart itp. 99% użytkowników sprzętu premium i tak wpina to do KD.
__________________
Onkyo TX-RZ900, Monitor Audio RS 5.1 + SKH410, Nvidia Shield, Panasonic 50V20, HK HD980 + parę innych pierdół.
Odpowiedź z Cytatem
soplus jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę