Firma LG wprowadza procesor "Alpha 9" drugiej generacji dla 2019 telewizorów OLED.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firma LG wprowadza procesor "Alpha 9" drugiej generacji dla 2019 telewizorów OLED.
m-lgg8alpha9-2.jpg


LG wprowadzi ulepszoną wersję swojego procesora wideo "Alpha 9" w telewizorach OLED 2019. Firma twierdzi, że wersja drugiej generacji będzie obsługiwała "zawartość wysokiej częstotliwości (HFR) następnej generacji" - ale wersja pierwszej generacji już to robi.

Procesor drugiej generacji Alpha 9

Producenci telewizorów często używają tego samego procesora wideo przez kilka lat, dopóki znaczna aktualizacja nie będzie gotowa. LG zrobił to w przeszłości. Jednak w przypadku linii 2018 firma zrobiła wielki krok, wprowadzając procesor Alpha 9 do telewizorów OLED C8, E8, G8 i W8.

Telewizory LG OLED z 2019 roku będą wyposażone w zmodernizowany procesor drugiej generacji Alpha 9, informuje firma w komunikacie prasowym. Nie jest jasne, jakie ulepszenia zaoferuje, ale firma LG wykorzystała okazję do wyróżnienia HFR - lub High Frame Rate - treści wideo do 120 klatek na sekundę. Modele 2018 OLED obsługują już HFR 120fps, ale są ograniczone do aplikacji strumieniowych. Ważnym pytaniem jest oczywiście, czy LG wyposaży swoje telewizory w HDMI 2.1.

- "Dzięki imponującemu nowemu procesorowi obrazu 2019 telewizory LG OLED zapewnią niezrównane wrażenia wizualne" - mówi firma. "Procesor α9 Gen 2 jest gotowy do obsługi wysokiej jakości materiałów wysokiej jakości nowej generacji (HFR) z zadziwiającą szybkością 120 klatek na sekundę (fps). Wyższe klatki na sekundę oznaczają lepsze renderowanie szybkiej akcji z zauważalnie płynniejszym ruchem i lepszą klarownością obrazu - idealną do oglądania sportu lub najnowszych hitów akcji ".

Flatpanelshd
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to procesory czy instrukcje je obsługujące, ale są najsłabszym elementem w każdym telewizorze z górnej półki. Choćby nie wiem jak drogi był tv to problemy z posteryzacją i artefaktami są wszędzie takie same niezależnie od jakości sygnału.
 

grzybol

New member
Witam
Czy ktos moze napisac, czy sa duze roznice pomiedzy alpha 9 a alfa 9 drugiej generacji?
Widzialem tylko c9 w akcji, wyswietlany obraz testowy jest duzo lepszy od mojego b6.
Jesli c8 nie jest duzo gorszy to chetnie bym sobie kupil telewizor z tej serii.
 
Do góry