Najszybszy na świecie Internet już w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najszybszy na świecie Internet już w Polsce.
Internet-Connection.png

Z oferty łącza 10 Gb/s od dziś skorzystać może ok. 30 000 gospodarstw domowych w Poznaniu. Do końca roku INEA planuje udostępnić taką możliwość w całym mieście, a docelowo oferować ją na całej swojej sieci światłowodowej również poza Wielkopolską. Symetryczne łącze w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s oferowane jest w cenie 399 zł. Poza Polską z tak szybkiego Internetu mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Szwajcarii oraz pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze[1].

„INEA od zawsze stawia na innowacje. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a my nie chcemy ograniczać naszych klientów. Kilkukrotnie w naszej historii udowodniliśmy, że jesteśmy liderem technologicznym, dzisiaj przyszedł czas na kolejny krok.” – mówi Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA. „Warto podkreślić, że oferowane przez nas łącze symetryczne, pozwoli na swobodne działanie pracującym w domu informatykom, artystom, osobom zajmującym się obróbką video, czy nowymi technologiami takimi jak wirtualna, bądź rozszerzona rzeczywistość. Od dzisiaj praca zdalna, nie będzie dla nich problemem. Nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii” – dodaje Bartkowiak.

Wprowadzenie w Polsce łącza o prędkości 10 Gb/s zostało zrealizowane wspólnie z firmą Nokia, która dostarczyła światłowodowe rozwiązanie następnej generacji, umożliwiające zapewnienie symetrycznych prędkości łącza, przepustowości, niezawodności, elastyczności oraz skali, potrzebne do dostarczenia usług ultra-szerokopasmowych. Urządzenia te działają na sieci FTTH INEA.

Oferta Internetu 10 Gb/s jest skierowana do osób, które realizując swoje hobby lub wyzwania zawodowe, chcą zarówno pobierać, jak i przesyłać dane z niedostępną dotychczas w Polsce prędkością. Symetryczność łącza sprawia, że przesył takich danych w obie strony odbywa się błyskawicznie. Tak szybki Internet docenią również gracze. Najnowsze produkcje potrafią zajmować kilkadziesiąt gigabajtów przestrzeni dyskowej, przez co nawet na obecnie oferowanych łączach ich pobieranie trwa na tyle długo, by było to odczuwalne.

Przy łączu 10 Gb/s czas ten ulegnie znaczącemu skróceniu. Dla przykładu najbardziej oczekiwana gra 2018 roku Red Dead Redemption II mająca zajmować ok. 100 GB przestrzeni dyskowej, na łączu INEA może zostać pobrana w niecałe 2 minuty. Dzięki INEA, od dziś ograniczeniem nie jest prędkość łącza, ile możliwości technologiczne urządzeń końcowych (komputerów, konsol) dostępnych na rynku. Wprowadzenie nowatorskiej technologii XGS-PON pozwala na uzyskanie również bardzo niskich pingów, czyli czasu potrzebnego na przebycie sygnału od naszego urządzenia do serwera i z powrotem, co ma kluczowe znaczenie przy rozrywce on-line.
 

pantomima

Banned
Posiadam internet światłowodowy Orange 1 Gb/s i w zwiazku z tym mam pytanko - czy takie 10Gb poleci na tej tej samej nitce , na której śmiga mi obecnie ten 1Gb ?
Raczej nie ma ograniczen , czy sie myle ?

Co do samej oferty - zawrtona prędkość ! Aż mnie przytkalo delikatnie ;) Ja bym nie wykorzystal takiej predkosci.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Posiadam internet światłowodowy Orange 1 Gb/s i w zwiazku z tym mam pytanko - czy takie 10Gb poleci na tej tej samej nitce , na której śmiga mi obecnie ten 1Gb ?
Raczej nie ma ograniczen , czy sie myle ?

Co do samej oferty - zawrtona prędkość ! Aż mnie przytkalo delikatnie ;) Ja bym nie wykorzystal takiej predkosci.
Raczej tak. Też posiadam 1 Gb/s i widzę, że jest on ograniczony przez operatora i kartę sieciową i spokojnie "poszedłby" więcej. 10 Gb/s wygląda spoko szczególnie symetrycznie, ale cena 399 zł? :D Sam za łączę 1 Gb/s płacę 59 zł.

Teraz mam w ścianach położone skretki kat 5e i switche 1 Gb/s. Jak bym jednak budował dom, to zainwestowałbym w światło w domu i switche pod to.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Raczej tak. Też posiadam 1 Gb/s i widzę, że jest on ograniczony przez operatora i kartę sieciową i spokojnie "poszedłby" więcej. 10 Gb/s wygląda spoko szczególnie symetrycznie, ale cena 399 zł? :D Sam za łączę 1 Gb/s płacę 59 zł.

Teraz mam w ścianach położone skretki kat 5e i switche 1 Gb/s. Jak bym jednak budował dom, to zainwestowałbym w światło w domu i switche pod to.

Nie wiem jak Tobie , ale mi tam ten 1Gb w zupelnosci wystarcza .Mysle , ze cena za takie 10Gb nie jest az tak wygorowana ,nawet jest przyjazna .
Za 1Gb bulisz 60 zl , tu masz 10x wiecej a i tak wychodzi taniej za predkosc jaka posiadasz .
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zeby was powyzej zadne licho nie dopadlo...

Ja mam w dobrych lotach 8mb i czlowiek musi zyc. Ostatnio nie mam nawet ochoty na zadnego filma bo cierpliwosci brak.
Zeby chociaz Play chcial zniesc limity po LTE... bo w tym roku postawili maszt kolo mojego domu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W warunkach laboratoryjnych jest to możliwe ,ale czy w rzeczywistości ?
Przypomina mi się sytuacja z internetem bezprzewodowym zresztą sam z tego korzystam tam też deklarują "zawrotne" prędkości w dziesiątkach lub setkach megabajtów ale w rzeczywistości ile jest ? .Umowy są tak sprytnie skonstruowane, że znajdują się w nich zapisy np o ukształtowaniu terenu ,pogodzie ,obciążeniu nadajnika itp. tak że szanse na reklamację są nikłe .Pamiętam jak miała wejść ustawa o prędkości minimalnej - własnie największy krzyk robili operatorzy
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na szczęście mamy ustawę która umożliwia rozwiązanie umowy do 14 dni, a to wystarczający czas aby się przekonać co w trawie piszczy.
U mnie "marne" 120 lata w pełnej krasie (po kablu naturalnie), a na wifi już dawno położyłem lagę, za dużo tutaj czynników, poczynając od jakości samego dostawcy, poprzez zakłócenia, kończąc na samym routerze, czy posiadanym sprzęcie (karty wifi i inne cuda).

Śmieszy mnie jak gość wspomina o "wdzwanianiu" i to z opowieści mamy, a to przecież większość z nas to przerabiała ; )

[youtube]N3JdfbNnz90[/youtube]
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Skoro już był w tym UPC to mógł zapytać jak to u nich wyglądało a nie tylko u mamy. Dokładnie w grudniu 2000 UPC wprowadziło net 512 kb/s z limitem (sic!) 15GB na miesiąc. Kosztowało to 199 zł lub 179 do telewizji miesięcznie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Skoro już był w tym UPC to mógł zapytać jak to u nich wyglądało a nie tylko u mamy. Dokładnie w grudniu 2000 UPC wprowadziło net 512 kb/s z limitem (sic!) 15GB na miesiąc. Kosztowało to 199 zł lub 179 do telewizji miesięcznie.
Mniej więcej w tych latach +-2-3 lata miałem w domu ŚTK (Śląska Telewizja Kablowa). Internet 512/512 Kb/s. Pamiętam, że po przejściu z jakiegoś lokalnego operatora to było coś. Symetryczne łącze, stałe zewnętrzne IP itd. Cały plac grał wtedy w pierwszą część Call of Duty, a ja zawsze stawiałem serwer, bo miałem najwyższy Upload :D Potem ŚTK została kupiona przez Vectra i nawet w najwyższym pakiecie nie dawali 512 Kb/s UPa... Teraz nie mam co narzekać, bo moje łącze należy do Polskiej czołówki, ale takim symetrykiem 1/1 Gb/s bym nie pogardził.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Witaj w klubie...
Tak samo.Witamy:) Wy z Lolo chociaż w lasie meszka cie , co jest niewątpliwą załetą , a ja niby w Warszawie , a mam internet od TP :blagam:. Na kablu 30 mb, wi-fi 3-4:grin::grin::mrgreen: TP, jak ja Was kocham to nie do opisania. Jadę w dniu na Play LTE, w nocy Plus LTE. Bez komentarza.
To byłoby coś.Ja póki co,muszę czekać z 10-15 minut (600 Mb/s).Jak tu żyć ? :wink:
......................................!!!!!!!................!!!!!!!.
Jeśli już to LTE od plusa. Mają więcej wiejskiego pasma 800 MHz i faktycznie zdaje to egzamin.

Nie wiem, ale u mnie Play LTE śmiga około 30 mb, Plus najwięcej to 20.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chciałbyś zobaczyć ten las u Krzycha, on miastowy jest, chociaż boryka się z taki samymi problemami, jak my na wiochach ;)
 
Do góry