Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Sztuczna inteligencja, która ułatwia codzienność.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 96,843
Cytuj  
#1
10-09-2018, 15:41
Domyślnie Sztuczna inteligencja, która ułatwia codzienność.

Sztuczna inteligencja, która ułatwia codzienność.

Dyrektor generalny oraz dyrektor ds. technologii LG po raz pierwszy zaprezentowali szczegóły strategii LG w dziedzinie sztucznej inteligencji

Wystąpienie szefów LG Electronics zatytułowane Think Wise, Be Free: Living Freer with AI podczas tegorocznych konferencji europejskich nakreśla strategię opracowaną przez LG związaną z rozwojem sztucznej inteligencji. Po wprowadzeniu na początku tego roku marki LG ThinQ, wyróżniającej produkty ze sztuczną inteligencją, firma LG skupiła się na demonstrowaniu wpływu bogatego ekosystemu urządzeń z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji, który jest oparty na strategii otwartego partnerstwa, otwartej platformy i otwartej łączności.

Dyrektor Generalny LG Electronics Jo Seong-Jin

Wspólna wizja


Wystąpienie inauguracyjne poprowadził dyrektor generalny CEO - Jo Seong-Jin, pracujący w firmie LG od 42 lat, który podkreślił podstawowe dążenie firmy LG do poprawiania jakości życia, rozumianej jako poszerzoną możliwość swobodniejszego i inteligentnego dokonywania wyborów na co dzień. Przedstawił też silne przekonanie koncernu LG, iż postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji ma kluczowe znaczenie dla zapewniania nowych możliwości ułatwiających życie.

„Sztuczna inteligencja w połączeniu z rozproszoną architekturą zasobów IT edge computing, analizowaniem dużych ilości danych oraz łącznością opartą na technologii 5G, wpłynie na wszystkie aspekty naszego życia i pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości wynikających ze swobodnego przesyłania danych między różnorodnymi urządzeniami. Na przykład, inteligentny dom będzie wiedział, w jakim nastroju użytkownik wraca z pracy i odpowiednio przygotuje się na powitanie,” powiedział CEO LG Electronics.

Następnie prelekcję kontynuował dyrektor ds. technologii dr Park, który omówił trzy fundamenty sztucznej inteligencji: dostosowywanie do potrzeb, łączność i otwartość. Przekazując główną myśl, że sztuczna inteligencja nie jest innowacją samą dla siebie, ale rzeczywiście jest innowacją dla lepszego życia, dr Park zobrazował, w jaki sposób trzy fundamenty sztucznej inteligencji ułatwią nam codzienne życie.

Dyrektor ds. technologii dr Park

Filary sztucznej inteligencji


Pierwszym filarem, na którym powinna się opierać sztuczna inteligencja, to dostosowywanie do potrzeb człowieka. Według LG, urządzenia nie mogą tylko zdobywać wiedzy o nas – poprzez ciągłą interakcję z użytkownikami oraz akumulowanie pozyskiwanych informacji, powinny ewoluować dostosowując się do naszych specyficznych potrzeb. Im intensywniej korzystamy z urządzeń LG, tym szybciej dostosowują się one do naszych potrzeb. Kolejnym ważnym elementem jest łączność. LG wprowadza funkcje sztucznej inteligencji do różnorodnych produktów, dzięki czemu możemy korzystać z ich zalet w domu, w podróży i w biurze – w każdym miejscu i o każdej porze, niezależnie od tego, co robimy. Otwartość jest trzecią cechą jaką powinna spełniać sztuczna inteligencja. LG dobrze rozumie, że świat stał się zbyt skomplikowany i jest zbyt różnorodny, aby jedna firma mogła spełnić wszystkie zróżnicowane wymagania współczesnych konsumentów. Celem firmy LG jest zapewnienie użytkownikom jak największych korzyści ze sztucznej inteligencji, niezależnie od tego, jakie urządzenie lub rozwiązanie wybiorą.

Dr Park stwierdził, że ewolucja sztucznej inteligencji musi być oparta na coraz intensywniejszej komunikacji z użytkownikami przez LG przy rozwijaniu głównej technologii sztucznej inteligencji: po pierwsze, firma koncentruje się na algorytmach rozpoznawania mowy, rozpoznawania obrazu, rozpoznawania biometrycznego oraz algorytmach uczenia się deep learning; po drugie, eliminuje tradycyjne ograniczenia związane z przestrzenią oraz czasem, wykorzystując bezproblemową łączność między różnorodnymi produktami LG; po trzecie, dzięki udoskonalonej łączności zapewnia urządzeniom nieograniczone możliwości stosowania, czego przykładem jest automatyczny odkurzacz LG. Podsumowując wystąpienie, dr Park podkreślił znaczenie otwartego systemu sztucznej inteligencji oraz omówił łatwy w obsłudze system operacyjny LG webOS.


Globalna współpraca


W wystąpieniu wzięli udział także czołowi eksperci (Open Connectivity Foundation, HERE, SG Robotics), z którymi LG współpracuje nad rozwojem sztucznej inteligencji. Zaproszeni partnerzy jednogłośnie zgodzili się z wizją LG dotyczącą przyszłości sztucznej inteligencji.

Produkty LG wykorzystujące platformę sztucznej inteligencji ThinkQ AI


LG nieustannie rozwija swoje produkty wyposażając je w systemy bazujące na sztucznej inteligencji. LG G7 ThinQ to wynik ewolucji rozwiązań zastosowanych w LG V30S ThinQ, pierwszym smartfonie LG wykorzystującym sztuczną inteligencję. Urządzenie V30S ThinQ zawierało zaawansowane rozwiązania technologiczne wspomagające obsługę najczęściej używanych funkcji, m.in. opcje rozpoznawania głosu i system Vision AI usprawniający działanie aparatu. Smartfon LG G7 ThinQ zapewnia rozszerzone możliwości komunikacji z innymi urządzeniami LG, m.in. telewizorami i sprzętem AGD.

LG G7 ThinQ

W najnowszych telewizorach LG OLED AI TV wykorzystano natomiast nowatorską metodę wykorzystania sztucznej inteligencji do oglądania telewizji. Pozwala to kontrolować urządzenie, komunikując się w naturalny sposób za pomocą poleceń głosowych w języku polskim, wyszukiwać interesujące treści, sterować ustawieniami obrazu, a nawet zapytać o pogodę.

LG OLED E8 TV ThinQ AI
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:33. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę