TCL prezentuje prototyp 55" w technologii mini LED TV o bardzo wysokich parametrach - konkurencja drży...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL prezentuje prototyp 55" w technologii mini LED TV o bardzo wysokich parametrach - konkurencja drży...


Poza seriami modeli TCL X8 i TCL C76 Oraz serii Window, chiński producent zaprezentował na swoim stoisku prototypowy telewizor 55 "oparty na technologii mini-LED ,

Co prawda istnieje wątpliwość co do nazwy telewizorów mikro-LED , które zapowiedziane do tej pory były przez Samsunga i LG. Czy to naprawdę mikro-LED czy raczej mini-LED?

Jak już wspomniano, różnica między nimi jest w istocie wielkością diod: poniżej 30 mikronów, jest to mikro-LED, poza nią, mini-LED, o znacznie różnych możliwościach technicznych. Prototyp wystawiony przez TCL na stanowisku pokazuje, że firma nie zasypuje gruszek w popiele.

Ten telewizor ma 280 000 diod LED powiązanych z systemem podświetlania Full LED Local Dimming o kilku tysiącach stref, najdrobniejszych 7 mm tylko, ze 100% pokryciem DCI-P3, szczytem jasności 3000 nitów i natywnym współczynniku kontrastu 200 000: 1.
Przypomina to cechy - OLED 8K 85 ''i Samsung Q9S.
Podsumowując, oprócz Samsunga, TCL pracuje również nad rozwojem przyszłych telewizorów z entuzjastycznymi specyfikacjami.
Kto będzie pierwszy ?

AVcesar
 

levis3

New member
Nie rozumiem po co producenci prześcigają się w jasności telewizorów, w warunkach domowych przy ograniczonym oświetleniu wystarczająca wartość to jest 700 1000 nitów, ale trzeba przyznać że TCL, niechce zostać w tyle, myślę że za 4-5 lat będzie to mocny gracz na naszym rynku.
 

barburian

New member
Bez reklam
TCL lada moment będzie 2-gim producentem na świecie to tylko kwestia
kilku lat, rynek nasz to promil ich sprzedaży, dla nich liczą się USA i MEXICO
 

timonek

Member
Bez reklam
A mnie jedna rzecz dziwi po co podswietlenie w ilus strefach jak diody led emituja wlasne swiatlo i nie trzeba podswietlenia cos tu jest nie tak.
 

pawel86ck

New member
O kurde, taka imponująca ilość stref powinna przełożyć się na super jakość obrazu, dla porównania panasonic dx900 ma ich tylko 500 :p. Sam od dawna czekałem na jakiś przełom w technologii LCD, gdze podświetlenie nie wyrabiało i coś takiego wreszcie ma szansę zawalczyć z OLEDami i może nawet je przebić gdy będzie mowa o szczytowej jasności.
 
Do góry