Philips OLED903 nowa jakość dźwięku na rynku. Soundbar Bowers & Wilkins zapewni najwyższą jakość dźwięku i jest "kompatybilny z Dolby Atmos"

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips OLED903 nowa jakość dźwięku na rynku. Soundbar Bowers & Wilkins zapewni najwyższą jakość dźwięku i jest "kompatybilny z Dolby Atmos"


Firma TP Vision zaprezentowała linię Philips OLED903, która jest pierwszym telewizorem Philipsa z wbudowanym głośnikiem Bowers & Wilkins. Posiada 4K, HDR, Ambilight i Android TV. Jest również "zgodny z Dolby Atmos".
Pierwszy telewizor Philips z systemem audio B & W
Firma TP Vision, producent telewizorów Philips w Europie, oraz firma Bowers & Wilkins ogłosiły niedawno partnerstwo. Współpraca zapewni, że przyszłe telewizory Philips z najwyższej półki będą wyposażone właśnie w takie głośniki.

- "Zbyt długo, jako branża, pozwoliliśmy, aby jakość dźwięku była najsłabszym ogniwem telewizora, biorąc pod uwagę wydajność telewizora" -powiedział Martijn Smelt, CMO.

Pierwszym wynikiem współpracy będzie linia OLED903, która będzie dostępna w rozmiarach 55 i 65 cali. Jest wyposażony w 2.1-kanałowy soundbar czarno-biały zasilany przez dwa tytanowe głośniki wysokotonowe, dwa głośniki średniotonowe i dwa pasywne głośniki niskotonowe.

Co więcej, firma stwierdziła, że ​​OLED903 jest "kompatybilny z Dolby Atmos", ale powstrzymała się od podawania szczegółów. Zakładamy, że firma ma więcej do powiedzenia w tej sprawie za dwa tygodnie na targach IFA w Berlinie. Ponadto telewizor obsługuje Dolby Digital (AC3), Dolby Digital Plus (EAC3) i AC4 (najnowszy kodek audio Dolby) oraz DTS-HD.

Philips OLED903 4K i HDR
Telewizory mają rozdzielczość 4K i obsługują trzy formaty HDR (HDR10, HDR10 + i HLG). Technologia OLED to samowyświetlająca się technologia wyświetlania, która pozwala dokładnie kontrolować luminancję na poziomie pikseli od prawdziwej czerni do jasnej bieli, co czyni ją idealną do HDR. Firma twierdzi, że szczytowa jasność zbliża się do 1000 nitów.

Wraz z Samsungiem i Panasonic, telewizory Philips oferują format HDR10 +, który obsługuje również dynamiczne metadane do optymalizacji obrazu po scenie. Jednak w HDR10 + nie ma prawie żadnych treści, co jest w ostrym kontraście z Dolby Vision, która buduje silny impet.
Mózg systemu to ulepszona wersja procesora wideo Philips P5, teraz w wersji drugiej generacji. Jedną z nowych funkcji jest ulepszony algorytm skalowania SDR-do-HDR - jeśli jest to coś, czego oczekiwali użytkownicy. Telewizory oferują cztery wejścia HDMI.


Android TV i Ambilight
Telewizor Philips OLED903 ma 3-stronny ambilight, który oświetla górną, lewą i prawą krawędź telewizora. Możesz ustawić Ambilight, aby dynamicznie rozszerzać kolory na ekranie lub statycznie.
Może śledzić obraz jak i dźwięk. Ambilight można również zintegrować z Philips HUE, Spotify, grami konsolowymi i wieloma innymi funkcjami.
https://www.youtube.com/watch?v=AvvJkV8OgGc

Współpraca z Google będzie kontynuowana. Philips OLED903 jest oparty na platformie Android TV.
Firma poinformowała, że ​​telewizory będą obsługiwać Asystenta Google i Amazon Alexa w niedalekiej przyszłości.
OLED903 jest dostarczany z dwoma pilotami, w tym z nowa wersja.
OLED903 zyskał również podwójny tuner, podobnie jak bardziej przystępny cenowo OLED803.

Philips OLED903 będzie dostępny w rozmiarach 55-calowych (55OLED903) i 65-calowych (65OLED903). Telewizory zostaną oficjalnie zaprezentowane na targach IFA za dwa tygodnie i wystartować w październiku. Szczegóły dotyczące cen nie zostały ogłoszone.
flatpanelshd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pytanie jest jedno ile w tym tv kosztuje ten głośniczek? Bo na dzisiaj nawet Ci którzy nie mają KD w mniejszym lub większym znaczeniu tego słowa to i tak większość ma jakieś KD ala "plastik" - Sony, Samsung itp, które tak czy siak pozamiatają ten głośniczek , który jest w tv nawet jeśli jest to od B&W.
Daleko nie muszę szukać mój znajomy ma jakieś takie kino od Samsunga.. najlepszego "łyskacza" stawiam, że nie ma takiego głośniczka w tv, który by dorównał takiemu zestawowi. A to nie są jakieś duże pieniądze.
 

janunio

New member
Bez reklam
Przecież oczekiwania są zmienne w zależności od tego co oglądamy.
Innego nagłośnienia wymaga koncert z BD a nawet jakiś festiwal TV a innego gdy wieczorem cicho słuchamy "gadających głów".

Zupełnie inaczej gdy film mamy z lektorem i inaczej gdy korzystamy z oryginalnej ścieżki.

Ja włączam KD tylko od święta. Szkoda prądu.

Model 903 jest mi znany. Przetworniki B&W grają w bardzo szerokim paśmie (wysoka część pasma dokładnie zfazowana). Twitery skierowane w stroną słuchacza. To b. ważne gdy korzystamy tylko z TV Audio. Wreszcie słychać scenę stereo.
Coraz więcej producentów stosuje już taki układ TOSHIBA (ONKYO), TLC (Harman).
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wielu użytkowników w tej klasie cenowej uważa ze dźwięk ma duże znaczenie.

Tak samo wielu, a nawet myślę, że dużo więcej osób uważa, że dźwięk w tv to strata kasy dla kupującego.. prawda jest też taka, że w jakosci obrazu nie potrafią Producenci już zaszaleć w stosunku do swoich poprzedników tv sprzed roku, więc się wymyśla coś co ludzi omami.
Przykład bardzo prosty i aby nie pisać o ciągle o philipsie to podam przykład od Sony czy obecny XF jest lepszy jakościowo pod względem obrazu od XE albo od XD ??? :) Albo pod względem bebeszków czy jest lepszy ???

To samo teraz będzie z topowym tv soniaka jak będzie o 5 na maksa 10% % lepszy w jakości obrazu od ZD to będzie AMERYKA i to przez duże A:) a przy okazji pozbawiony będzie 3d.. a cena będzie to sama albo i większa. Nie wspomnę jakie były kiedyś podstawki pod tv, a to co teraz dają
w 2018 roku to jakieś .. a szkoda gadać..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przecież oczekiwania są zmienne w zależności od tego co oglądamy.
Innego nagłośnienia wymaga koncert z BD a nawet jakiś festiwal TV a innego gdy wieczorem cicho słuchamy "gadających głów".

Zupełnie inaczej gdy film mamy z lektorem i inaczej gdy korzystamy z oryginalnej ścieżki.

Ja włączam KD tylko od święta. Szkoda prądu.

Model 903 jest mi znany. Przetworniki B&W grają w bardzo szerokim paśmie (wysoka część pasma dokładnie zfazowana). Twitery skierowane w stroną słuchacza. To b. ważne gdy korzystamy tylko z TV Audio. Wreszcie słychać scenę stereo.
Coraz więcej producentów stosuje już taki układ TOSHIBA (ONKYO), TLC (Harman).

Każdy ma swój wybór tylko ja mam na myśli osoby, które nie patrzą w w rachunek za prąd, tylko jak słuchają muzyki (koncertu) czy też oglądają film z tv, który jest w DD a takich jest coraz więcej to uruchamiają KD, bo jest zdecydowanie lepiej niż jakiś głośnik od X firmy...

najlepiej samemu się o tym przekonać podłączając sobie KD choćby plastikowiec za 3-4 tys. i puścić sobie film czy koncert, a potem to samo zapodac z tv nawet z głośnikami od B&W.

Ja dwukrotnie coś takiego robiłem z tv Sony, który miał najlepsze głośniki w tv jakie ta firma zrobiła w tv.. zarówno w kinie z plastikowym od samsunga jak i od Sony dostał po tyłku i to sromotnie..

A do oglądania tvn 24 czy przyrodniczych, podróżniczych programów itp mogę oglądać na zwykłych głośnikach w tv. A ta kasa mogłaby iść na zupełnie inne cele w tv.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że każdy wybierze pod siebie, tylko mi chodzi o to , że żaden głośnik w tv nawet od bardzo cenionych Producentów jak choćby B&W nie dorówna KD nawet za dość małe pieniądze.. I każdy może to sobie sprawdzić.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Lolek masz racje ale jest male ALE !
Nie masz miejsca to co kupisz taki TV z Belką ?
Czy jak piszesz zostawisz kaskę na ...... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie kupiłbym taki tv.. ale wiesz powiem Ci szczerze, te dwa systemy KD "plastikowe", które miałem okazję sprawdzać na TV Soniaku były prezentowane w salonie powiedzmy 18 m na maksa i naprawdę byłem w szoku, że takie "coś" ma swój dźwięk i dla nie wymagajacych jak i dla tych, którzy KD traktują jako coś co czasem sobie włączą i uprzyjemnią czas, naprawdę się sprawdza.. i jest mega różnica nawet na takim tv jakim był ten Soniak z tymi głośnikami.. I trzeba dodać, że te głośniki duzo miejsca nie zajmują, ale te powiedzmy chociaż 15 m przydałoby się i to nie podlega dyskusji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdy chce soundbara . Wiele osób na świecie korzysta wyłącznie z dźwięku z poziomu telewizora !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, tylko dla tych co lubią jednak poczuć film czy koncert nie wystarczy taki głośnik nawet jeśli jest on od tak zacnego Producenta jakim jest B&W.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja nie słuchałem jeszcze tego model z głośnikami B&W - więc zabiorę głos co do jakości dźwięku -po Ifa w Berlinie.
 
Do góry