LG szaleje w klasie premium, czyli rynek telewizorów Oled na krzywej wznoszącej.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG szaleje w klasie premium, czyli rynek telewizorów Oled na krzywej wznoszącej.

hdtv.com_.pl-Philips2018-12.jpg

Rynek telewizorów Oled nadal rośnie, dzięki spadkowi cen technologii.

Według firmy badawczej IHS Markit, rynek telewizorów OLED wyniesie 2,54 mln sztuk w tym roku na świecie (w 2013 r było tylko 300.000). Oczekuje się, że osiągnie 9,35 mln w 2022 roku, szczytowa planowana produkcja według obecnych i przyszłych fabryk.

Wzrost ten wynika głównie z niższych cen modeli high-end.
Na 2019 rok, LG powiedziało, że chce zwiększyć wydajność ekranów Oled o 40% licząc na 4 miliony sztuk. Zwróć uwagę, że LG Group, poprzez swoją spółkę zależną LG Display, oferuje również ekrany dla Philipsa, Sony, LOewe czy Panasonic.
Niedawno firma LG uzyskała licencję na budowę nowego zakładu produkcyjnego Oled w Chinach. Moce produkcyjne rozpoczną się na 60 000 ekranów miesięcznie i powinny osiągnąć 90 000 w kolejnym okresie. Oczekuje się, że produkcja rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku.
Źródło: Advanced Television, avcesar
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno taki tv będzie i na pewno będzie tańszy.. w przeciwnym razie każdy(albo prawie każdy) kupiłby LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przypomnę , że Oledy LG są od 6 lat i katastroficzne opowieści "szału" można włożyć w buty !
Nawet pierwsze Oledy grają u ludzi i są bardzo zadowoleni.
Mam Oleda i też należę do tych zachwyconych.
 

NickSon

Member
Czasami trzeba wrzucić kamyczek do ogrodka.... bo tak będzie klub wzajemnej adoracji. Nikt nie przeczy, ze OLED rządzi. Rozmieszył mnie tylko ten "szał"... Nagłówek jak w tabloidzie ;)
Dziwi mnie kiki, że nie miałeś klientów z wypalonymi matrycami. Co do zadowolenia to śmie twierdzić, że są osoby z wypalonymi oledami ktore tego nie zauważają i nadal są zadowolone. Dużo ludzi chce mieć coś najlepsze tylko mało się znają ,mało dostrzegają itd. Największa sprzedaż oledów zapewne była w tym roku więc problem wypaleń dopiero przed nami.
PS Nadal polecam oleda , ba nawet namowiłem znajomego do zakupu, ale sam jeszcze poczekam na rozwoj wydarzeń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie miałem ani rok temu , ani w tym roku - oprócz opisanego przypadku który do mnie nie trafił.
Z tym, że my wyraźnie informujemy każdego kupującego jak się obchodzić z oled tv. Jeśli ktoś nie ma nad nim kontroli to głowy nie daję.
W Korei na lotnisku pracowały non stop 34 H i się wypaliły.

Polecam również - Jakość obecnie najlepsza na rynku.
 
Do góry