Android TV 9 Pie już jest - a co z Android TV Oreo ??? (video)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android TV 9 Pie już jest - a co z Android TV Oreo ??? (video).

Google wypuszcza Android 9 Pie, ale przecież ani jeden telewizor z Android TV nie obsługuje jeszcze Oreo. O co chodzi ???

Google wypuściło Android 9 Pie, ale zeszłoroczny Android Oreo 8 jeszcze nie dotarł do telewizorów kupujących.

Stare ciasteczka i ciasto
Jeśli posiadasz Nvidia Shield lub Xiaomi Mi TV, możesz otrzymać aktualizację Oreo na Androida 8, ale jeśli posiadasz telewizor z systemem Android od Sony, Philipsa, TCL lub jakiejkolwiek innej marki, nadal masz Androida 7 lub coś jeszcze starszego.

Wydanie Androida 9 Pie uwydatnia frustrujący fakt, że nawet telewizory z najwyższej półki wciąż korzystają z przestarzałego oprogramowania. Nowa wersja pojawiła się, zanim pojedynczy telewizor z Androidem został zaktualizowany do zeszłorocznej wersji.

Więc co mówią producenci?
Cóż, nadchodzące modele A9F i Z9F firmy Sony będą pierwszymi telewizorami z systemem Android 8 Oreo, a Sony obiecało udostępnić Oreo przynajmniej niektórym z istniejących telewizorów, ale jeszcze nie ogłosiło szczegółów i osi czasu. Philips obiecał także wprowadzić Oreo do swoich telewizorów, ale wciąż oczekujemy dalszych szczegółów i harmonogramu. Bang & Olufsen nie aktualizuje żadnych swoich telewizorów z Androidem, a TCL nie informuje w odniesieniu do Oreo, o ile nam wiadomo.

Nowy interfejs użytkownika Android TV

Oczywiście żaden z nich nie chce rozmawiać o Androidzie 9 Pie, ale Google twierdzi, że najnowsza wersja usprawni proces instalacji; automatyczne instalacje aplikacji z których korzystasz na mobilnym Androidzie i funkcja automatycznego logowania w telewizorze. O Androidzie 9 mówi się również, że zawiera ulepszenia wydajności, szczególnie w przypadku telewizorów z systemem Android z wolnym procesorem.

[youtube]n4LVFX2xGYQ[/youtube]

Widać, czy Oreo może tchnąć nowe życie w projekt telewizyjny Google, a Pie sprawi, że wszystko będzie przebiegało sprawniej.
Platforma Android TV znajduje się obecnie w tyle za platformami takimi jak Apple TV (tvOS), Amazon FireTV i Roku.
flatpanelshd
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
zapewne android na smartfony a android na tv to dwa calkiem inne systemy. Powinni je rozgraniczyc i nazwac inaczej aby kazdy szedl swoim tempem.

Nie rozumiem na co mi nowy android na TV? Tylko pojawia sie problemy z aplikacjami, nie beda przystosowane.
 

piechu

Member
Bez reklam
Android w telewizorach to jedno wielkie nieporozumienie. Nie dość, że telewizory mają za słabe bebechy aby ów system pracował szybko, sprawnie i bezproblemowo to na dodatek producenci telewizorów mają gdzieś aktualizacje. Porównując pod kątem szybkości działania niedawnego flagowca od Sony - 65A1 z Nvidia Shield to jest niebo a ziemia.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Android w telewizorach to jedno wielkie nieporozumienie. Nie dość, że telewizory mają za słabe bebechy aby ów system pracował szybko, sprawnie i bezproblemowo to na dodatek producenci telewizorów mają gdzieś aktualizacje. Porównując pod kątem szybkości działania niedawnego flagowca od Sony - 65A1 z Nvidia Shield to jest niebo a ziemia.

Dokładnie, zgadzam się z kolegą w 100%, jak Android to tylko w zewnętrznej przystawce z mocmymi
bebechami. Android 9 czy Android 10 jak wejdzie aktualizacja do telewizorów to będzie to strasznie
zamulało, a wymiana kości pamięci czy procesora w TV raczej nierealna.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tego nie da sie zrozumiec dlaczego slabe bebechu wkladaja do tv. Jakby chcieli na czyms zaoszczedzic ze 50zl.

Aczkolwiek w TCL na androida - kodi bo tylko do kodi mi android potrzebny jakos zbytnio nie nazekam. Fakt ze tv sie dlugi uruchamia, na poczatku byly jakies scinki ale teraz jest wszystko ok.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo oni sami nie rozumieją tego, więc jak Ty chcesz to zrozumieć.. :) A już Producenci nie mają się czego pozbywać aby zmniejszyć koszty tv,.. 3d wywalili, pytanie co teraz zrobią , aby zwiększyć pojemność "bebeszków" aby pociagnęły nowe SO..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Produkują jakieś 15 mln sztuk, sprzedają jakieś 15 mln sztuk rocznie z Androidem. Ludzie kupują jakieś 15 mln sztuk z Androidem i w zdecydowanej większości śmią być zadowoleni.
Z zakupem jest tak, że ludzie kupują dobrowolnie !

Ja mam dwa telewizory z Androidem i jestem wśród tych co śmią być zadowoleni. I tak już zostanie.
Smartfona też mam z Androidem i też jestem zadowolony.
iPady mam bez Androida i też jestem zadowolony !

Są ludzie którzy z niczego nie są zadowoleni i tak już pewnie im zostanie.
https://www.youtube.com/watch?v=B6tVati7H3Y - może to pomoże.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja myślę, że bycie uczciwym w tym temacie to trzeba być gdzieś po środku, to znaczy umieć mieć do tego dystans. Po pierwsze to że np mi nie dzieje się nic albo prawie nic z androidem np. w smartfonach to nie oznacza, że tak jest u wszystkich, po drugie, to że coś dzieje się z androidem u niektórych osób w tv to również nie oznacza, że tak jest u wszystkich osób i na odwrót. Każdy wie, bo czyta ile ludzi ma problem po aktualizacjach w tv z Antkiem i co najgorsze, że jeden model tv, a różne anomalie i sam serwis nie jest wstanie wytłumaczyć tego zjawiska. Bebechy jakie są w tv również każdy wie, bo można wejść w dane techniczne, więc to żadna tajemnica. Podobnie ma się sprawa z oldeami jak ja lubię czytać zdanie tego typu.. " ja mam oleda i wszystko jest ok, więc nie widzę problemu z wypaleniami..." super.. bo jak może być inaczej skoro mi się nic nie dzieje.. i nie ma znaczenia co piszą niektórzy właściciele takich tv, nie ma znaczenia jak robią testy i co one ukazują, nie ma znaczenia, że na wystawach po kilkunastu godzinach pracy potrafią zrobić się wypalenia, istotne jest to, że mi się nic nie dzieje to tak jest u wszystkich.
Każdy wie jaki jest rynek tv i jakie jest podejście serwisów, tylko dzisiaj już ludzie są mądrzejsi i już dwa razy się zastanawiają czy warto ich "starszy" powiedzmy 4 letni tv wymienić na nowość z mega jakością i niezawodnością.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Produkują jakieś 15 mln sztuk, sprzedają jakieś 15 mln sztuk rocznie z Androidem. Ludzie kupują jakieś 15 mln sztuk z Androidem i w zdecydowanej większości śmią być zadowoleni.
Z zakupem jest tak, że ludzie kupują dobrowolnie !

Ja mam dwa telewizory z Androidem i jestem wśród tych co śmią być zadowoleni. I tak już zostanie.
Smartfona też mam z Androidem i też jestem zadowolony.
iPady mam bez Androida i też jestem zadowolony !

Są ludzie którzy z niczego nie są zadowoleni i tak już pewnie im zostanie.
https://www.youtube.com/watch?v=B6tVati7H3Y - może to pomoże.

Jesteś sprzedawcą, żyjesz ze sprzedawania i nic więcej wyjaśniać już nie trzeba.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I obyś dalej nie miał problemów tak jak ma wielu ludzi, którzy mają mniej, albo więcej wspólnego z androidem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież to ich wybór i niech się cieszą z dobrowolnego wyboru.
Ale nikt nie będzie mi wmawiał, że nie mam prawa się cieszyć ze swojego wyboru. Tak samo jak kupujący Sony, Philipsa czy TCLa. Cieszą się i Android
pnie się do góry.
Czy każdy musi mieć Androida - Nie !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pełna zgoda to wybór każdego z nas i każdy ma prawo się cieszyć z tego co kupił jeśli mówi o tym szczerze i jest z tego produktu zadowolony. To nie podlega dyskusji. Ważne jest wg mnie to co napisałem, ze trzeba mieć dystans i to że mi coś się nie psuje, albo psuje nie oznacza, że inni to samo mają z danym produktem. Bo niestety bywa różnie co można w sieci i wśród znajomych samemu zauważyć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie i oby tak było, bo przecież dzięki temu świat się rozwija , że każdy oczekuje czegoś innego..
 
Panowie jest pewien problem androida który w sumie dyskwalifikuje go na Europejskim rynku no chyba że coś z tym google zrobi ale jak widać europy GOOGLE nie bierze na poważnie. Chyba żaden telewizor z androidem niema opcji automatycznego dostosowania odświeżania. Co prawda ja mam Nvidia Shield TV ale to jest taki sam android TV jak i w telewizorach. Niestety to jest ogromny problem który powoduje mikro szarpanie obrazem. Dla mnie w tym momencie telewizory z Android TV są zdyskwalifikowane a szkoda bo bardzo mi się ten system podoba :(
Dla mnie płynność ruchu i jakość obrazu w telewizorze to podstawa.
Bardzo się cieszyłem z zakupu Nvidia Shield TV bo to jest super zabawka ale jak zobaczyłem na netflix na polskich serialach jak szarpie to mi się od nie chciało. Mogę sobie sam zmieniać ręcznie odświeżanie ale przecież nie o to chodzi chyba żeby się męczyć i ciągle samemu zmieniać w zależności co się ogląda.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem o jakim szarpaniu piszesz i o jakiej NVidii. Dla tych co marudzą w temacie braku aktualizacji dla starych tv napiszę, że kupiony w czerwcu 2016 pus7101 właśnie otrzymał Oreo. Chyba, że stary to 5 lat. Ale wtedy nie było jeszcze Andka na tv.
Zgadzam się jedynie co do słabych bebechów w tv. Gdyby obecne wystarczały do osiągnięcia optymalnego obrazu to bym się nie rzucał. Jednak artefakty MPEG (wkurzające szczególnie przy oglądaniu skoków) to ułomność programistów, albo procesora. Gdy słyszę o smartfonach 8 rdzeni z 8-10GB Ramu i 128-256 GB na dane w cenie 2k a obok oledy z bebechami smartfonów za 300 zł to mnie coś trafia.
 
Nvidia Shield TV to w skrócie mówiąc android box TV. Chyba najmocniejsza na rynku tego typu zabawka i praktycznie żaden smart TV niema co porównywać do mocy obliczeniowej tego pudełka. Wszystko na tym działa super szybko i mocy obliczeniowej ma pod dostatkiem.
Problem jest jednak we wszystkich urządzeniach z Android TV bo google nie chce wprowadzić funkcji która by w locie rozpoznawała w aplikacjach jaka jest ilość klatek na sekundę w danym materiale wideo i odpowiednio ustawiała odświeżanie. Mamy możliwość ustawienia ręcznie odświeżania na 23,976, 25fps = 50Hz, 59,94 oraz 60HZ. Ale w takim np youtube mamy filmy nagrane w różnej ilości klatek na sekundę i jak np zostawimy ustawione 60Hz a włączymy film który jest nagrany w 25fps = 50Hz (europejskie filmy) to będą na filmie widoczne mikro szarpnięcia co chwilę.Podobna sytuacja jest na np netflix jak włączę polski serial np "1983". Kiedy zmienię to ustawienie w androidzie na 50Hz to znowu wszystkie Europejskie filmy które są nagrywane w 25fps = 50Hz chodzą super płynnie ale znowu te amerykańskie które są nagrane w 23,976Hz szarpią co chwilę.
Google nie kwapi się ze zrobieniem porządku z tym problemem i olewa Europe . Pełno jest tematów zakładanych np przez anglików w tej sprawie ale google to olewa.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Mam pytanie - gdzie np: w Philips 55PUS 8303 ustawia się ręcznie odświeżanie na 23,976 25fps=50 Hz ... . Jak mi wiadomo ten TV jak i inne modele, sam rozpoznaje podawany materiał video (czy to z tunera, odtwarzacza video, czy podłączonego dysku ...) i automatycznie odtwarza go z najlepszą jakością jaką potrafi (jakość zależy oczywiście od softu jaki opracował producent TV). Czy moje rozważania są prawdziwe czy czegoś nie wiem?
 
Do góry