Amerykanie kochają się w Smart Home. A jak jest u nas ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Amerykanie kochają się w Smart Home. A jak jest u nas ?

Połączone w systemie Smart obiekty w domu stopniowo tracą status gadżetu i stają się częścią domu.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Parks Associates, 17% amerykańskich domów z łączem szerokopasmowym jest wyposażonych zarówno w urządzenie rozrywkowe połączone z internetem, jak i urządzenie Smart Home.

"Przyjęcie wielu podłączonych urządzeń zmienia zachowania konsumentów, ponieważ łączność otwiera nowe możliwości, nowe sposoby sterowania i rozszerzenie znanych interfejsów" - wyjaśnia Brad Russell z firmy Park Associates. Sterowane głosem, urządzenia przenośne, zamki do mieszkania czy podłączone termostaty są coraz szerzej rozpoznawane i adoptowane w domowym systemie smart. Sterowanie głosowe wzbudza zainteresowanie wielu nowych produktów Smart Home. Ponieważ podłączone urządzenia obsługują sterowanie elementami wyposażenia domu, następny etap rozwoju obejmuje integrację kilku rodzajów sterowania, w tym głosu, ekranów, kamer i czujników. "
avcesar
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
a u nas lipa bo trzeba sprechac po amerykansku (alexa / google chome).

Systemy typu fibaro jeszcze swoje kosztuja

Czekam az dopuszkowe switche po wifi zrobia, te co sa to narazie duze i wtedy montuje u siebie. Wstepnie domoticza mialem zainstalowane ale jeszcze za wczesnie na to.

Sonoff zbyt czesto sie zwiesza.
Zarowki xiaomi jedynie dobrze dzialaja po wifi.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ladnie to wyglada ale srednio to chodzi,zalezy tez jeszce jaki pakiet tzn. co chcesz miec. ale kupuje to cały swiat...jednakze zwrotów jest duzo...duzo tez podzespołów z chin...ale sa tez i od samsunga...nie ktore komponenty sa naprawde dobre jednak miesza sie je z taniochą i różnie to bywa...nie było dnia bez zwrotów...miałem "zaszczyt" tam pracować a moja kiedys dobra koleżanka jest żoną jednego z szefów ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To sie nie bede napalal.

poczekam az chinczyki zrobia mniejsze przekazniki (takie jak ma fibaro czy supla) po wifi, aby w puszke sie zmiescily.
 

Greymir

New member
U nas systemy mało elastyczne. Próba połączenia dwóch różnych systemów (czytaj. firm), to droga przez mękę. Nie mówiąc o cenach ale samo oświetlenie czy inteligentny czujnik dymu to dużo za mało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardziej mnie zainteresowało czy integracja elektroniczna nie idzie za daleko ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bardziej mnie zainteresowało czy integracja elektroniczna nie idzie za daleko ?

czy ja wiem.
Mysle ze spoleczenstwo juz od dawna jest gotowe na to ze jak powiesz: "telewizorze wlacz sie" to sie wlaczy tv. Bo narazir ten caly smart home tylko do tego sie sprowadza wlacz/wylacz/monitoruj.
 

Oliviakrk

New member
Polecam https://www.home-assistant.io

Mam czujniki Xiaomi, przełączniki Xiaomi, gniazdka tplink I żarówki Hue kontrolowane przez jedną aplikacje. I bez problemu wszystkie te elementy współpracują ze sobą.

Np. Włączam przełącznikiem ścienny Xiaomi żarówkę Hue.
 
Do góry