Sony prezentuje prototyp 8K HDR TV o jasności 10000 nitów.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony prezentuje prototyp 8K HDR TV o jasności 10000 nitów.

Na targach CES 2018 Sony prezentuje prototypowy telewizor 8K z możliwością odtwarzania obrazów HDR z maksymalną jasnością do 10000 nitów. Jest napędzany przez procesor nowej generacji X1 Ultimate.
Next-gen X1 Ultimate
10000 nitów może zabrzmieć przesadnie, ale 85-calowy prototypowy wyświetlacz jest wyjątkowo przekonujący. Może z dużą intensywnością odtwarzać odbicia światła, takie jak reflektory samochodu lub odbicia słońca.

Porównanie z Z9D, który jest dziś jednym z najjaśniejszych telewizorów HDR, pokazało że Z9D wyglądał prawie jak konwencjonalny telewizor. Wykonany prototyp z jasnością 10000 nitów wygląda tak intensywnie, że wyglądało to prawie jak na żywo. Gran Turismo Sport wyglądał szczególnie znakomicie.

Prototyp Sony 8K HDR TV
Prototypowy wyświetlacz jest napędzany przez nowy procesor wideo "X1 Ultimate". Jest to następca obecnego X1 Extreme, który znajduje się w flagowych telewizorach z 2017 r., A także w niedawno ogłoszonych telewizorach 2018. Sony powiedział nam, że X1 Ultimate jest dwa razy Szybszy i sprawniejszy niż X1 Extreme, który jest wymagany do przetwarzania rozdzielczości 8K.

Prototyp LCD miał rozdzielczość 8K. Zdjęcia wyglądały ekstremalnie szczegółowo, ale okazało się, że przynajmniej część zawartości została przeskalowana z 4K.

Sony nazywa to "full-spec" HDR TV, odnosząc się do obecnych standardów HDR, które obsługują szczytową jasność o wartości 10000 nitów. Czy to również oznacza pełne pokrycie Rec02020?
Nie, Sony przyznał, ale że jest "blisko".

Sony dodało, że X1 Ultimate wykonuje opartą na obiektach analizę obrazu w celu poprawy jakości wideo. Może nawet poprawić jakość obrazu na telewizorach 4K, twierdzi Sony. Firma stworzyła wyświetlacz 4K OLED i 4K LCD z chipem X1 Ultimate w celach informacyjnych.

Sony X1 Ultimate
Na targach CES kilka lat temu Sony zaprezentowało prototypowy telewizor o jasności 4000 nitów i niedługo potem wprowadził na rynek model Z9D. Sony odmówiło skomentowania swoich planów dotyczących X1 Ultimate, ale ponieważ chip ma już sfinalizowaną nazwę, wydaje się prawdopodobne, że Sony uruchomi swój pierwszy telewizor 8K w najbliższej przyszłości.

Sony prawdopodobnie wprowadzi na rynek swój pierwszy telewizor 8K jeszcze w tym roku, gdy tylko HDMI 2.1 będzie gotowe i oparty na chipie X1 Ultimate.
flashpanelhd
 

rysiek100

Member
Przecież napisał kiedy "wyjdzie pierwszy z fabryki"
HTML:
Sony prawdopodobnie wprowadzi na rynek swój pierwszy telewizor 8K jeszcze w tym roku, gdy tylko HDMI 2.1 będzie gotowe i oparty na chipie X1 Ultimate.
 

Beno111

New member
A mi się marzy żeby w najbliższej pięciolatce można było w tv obejrzeć programy 8K tylko tym ,,prawdziwym"!!Bo jak na razie to mamy 4K w pełnym FULL HD!
 

jaro0508

Member
Ja nie mogę pojąć już od dłuższego czas dlaczego tak się dzieje, ze programy z satelity nie sa nadawane w pelnym 1080p czyli w jakości Blu-reya. A po cholere jakieś 4k 8k 16k i następne wielokrotnosci.. Prawie Każdy z nas ma tv FHD od lat- hd ready to juz rzadkość.. Dobre bitrat w pełnym 1080p i więcej mi nic nie trzeba :) :) Jednak widać lepiej podsuwac ludziom marketingowe badziewie w 4k.. wodotryski.. reklamówki itp. A tak naprawdę żeby zobaczyć cykliczny program w 4k na satce to raczej pobożne życzenie. Celowo piszę na satce nie w necie,ale na jakimś transporderze w fta nie na szans.. no moze poza modą. Do tego należy dodać posiadanie własnego tunera 4k żeby cokolwiek podejrzeć (akurat takowy posiadam na linuksie bo trochę w tym siedzę) Sprzedawana ludziom marketingowa wyobraznia .. Jak podglądam bitrate poszczególnych kanałów HD szczególnie na naszych platformach to ręce opadają. A tu reklamowane na okrągło 4k. Jeszcze raz zadaje sobie pytanie dlaczego nie "jada" w pełnym 1080p????nie trzeba żadnych tunkow 4k. Teraz człowiek przyjeżdża radosny z marketu z wielkim TV 4K chce obejrzeć te wodotryski ze sklepu i...... nic.. tym bardziej jeśli ma słaby net. Ktoś powie Życie.... pewnie tak. Jakiś rodzaj jego marketingowo-reklamowej formy :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z netem wielu ludzi ma problem mieszkających w domach. Ja mieszkam bardzo blisko od granicy Wawy, a net jest taki, że szkoda słów. Jak nie położą światłowodu to niestety nic w tym kierunku lepiej nie będzie. A fakt, że za jakiś czas pojawią się tv 8k w naszych sklepach to dobra wiadomość dla wielu ludzi, bo wtedy jest szansa, że tv 4k troche będa tańsze.. Natomiast nie wierzę w to, że ten model od Sonika pojawi się tak jak jest napisane w tym artykule. Ale pożyjemy i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie jesteś jedyną osobą, która zadają sobie takie pytanie. NIestety nikt nie wie, kiedy tv 8 k wejdą tak na dobre i ile będą kosztować. Z produktami Sony jestem od wielu lat i w chwili obecnej mam kilka urządzeń tego Producenta, ale jednego się nauczyłem, że do ich zapowiedzi trzeba podchodzić z dużym dystansem. Patrząc choćby na ich zapowiedzi z kolejnymi uaktualnieniami Atnka do tv, a tym bardziej jak jest napisane w tym wypadku "prawdopodobnie"... Bo każdy z nas prawdopodobnie w tym roku może wygrać 6 tkę w lotto. Wielu jednak ma nadzieję, że dzięki 8 k stanieją tv 4k, ale czy tak się stanie to się przekonamy za jakiś okres czasu.
 

jaro0508

Member
Przeciez to wszystko celowo i zamierznie robione.Marketingowy chwyt reklamowy:) Przyjdzie czas zacznie sie ogromna reklama 8k aby sprzedac TV :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Przeciez to wszystko celowo i zamierznie robione.Marketingowy chwyt reklamowy:) Przyjdzie czas zacznie sie ogromna reklama 8k aby sprzedac TV :)


No to oczywista oczywistość :), przecież gdyby nie wymyślali co chwilę czegoś nowego do by zbankrutowali na bank
,muszą wymyślać różne HDR HLG DV itd.., za 10 lat zaczną wchodzić telewizory 12K czy 16K i to jest raczej pewne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiadomo, kiedy 8 k zawita w 100% znaczeniu tego słowa do takich krajów jak RP :- ) W sensie takim, że wielu z nas będzie stać kupić taki tv powiedzmy w 65 czy 75 calach. A może się zdziwimy i będą w cenach porównywalnych do tych jakie były, kiedy wchodziły tv 4k do Polski.
 

jaro0508

Member
barburian dokładnie tak:) Znany filozof albo astronom powiedział "A jednak się kręci" Nie wiem czy miał aby do. końca na myśli Ziemię... czy marketing.. haha :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Zobaczymy co nadchodzący rok pokaże. Ale z tego co mi wiadomo to już wszyscy producenci mają w swoim portfolio TV 8K.Zaczyna się nowy wyścig??

2018 będzie przełomowym rokiem dla 8K | 8K - SATKurier.pl



Mowa o marketingu. To włąśnie skończyłem czytać o HDM 2.1 który powinien nosić nazwę 3.0 ale tą nazwę pozostawiono pewnie na czasy "marketingowych czasów 8K" info od konkurencyjnego forum.Dobrze napisane.

8K to będzie miało przyszłość w domach młodych książąt arabskich ;) z nich będą budowali ściany..
To segment będzie dla firm, korporacji,bizness,rozrywka nie dla kowalskiego...nie teraz.Średnia wielkości sprzedawanych TV w USA to już 70cali, dla nich tak owszem i do ich salonów.
Możemy być zaskoczeni jak sprawy nabiorą tempa, producenci też chcą zarabiać więc wdrożą? nowe technologie produkcji by tylko sprzedawać.Drukarki 3d??nie wiem..aby ceny takich tv były dostępne to nikt nie będzie zadawał sobie pytania czy 8K ma sens.Lub inna opcja że będziemy zarabiali jak Niemiec 2300 euro, co jak wskazują spece od rynku mamy szanse za 10 lat dogonić w zarobkach cywilizowane kraje Europy.Ale to nie portal o tej tematyce

Znając zmowę korporacji nie doczekamy pewnie alternatywnych tanich technologii, to samo obowiązuje w kartelu OPEC , gdyby nie ich blokada zielonych technologii i wykupowaniu patentów taniego paliwa i silników eco....to silnik spalinowy odszedł by do lamusa.Ale najpierw musi się ropa skończyć to nam zaoferują pomocną dłoń że mają alternatywę dla ropy itp. technologie którą opatentowano już pewnie w latach 60 ubiegłego wieku.Tak wyglądają realia , sory bo się rozpisałem
 
Ostatnia edycja:
Do góry