Samsung zadebiutuje na CES 2018 z telewizorami 8K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung zadebiutuje na CES 2018 z telewizorami 8K.

maxresdefault.jpg

Na targach CES 2018 Samsung planuje wprowadzić telewizor większy niż 100 cali oraz telewizor 8K.

CES 2018: telewizory Samsung
Są to pogłoski, ale koreańska gazeta ETNews jest zwykle dość wiarygodna w informacji, jeśli chodzi o koreańskie marki. Jeśli mamy uwierzyć w to sprawozdanie, wiele nowych innowacji dotyczących telewizji zostanie zaprezentowanych na CES 2018 w przyszłym miesiącu.

ETNews twierdzi, że Samsung wprowadzi "super-duży telewizor QLED czyli większy niż 100 cali". Firma ponownie wprowadzi lokalną technologię przyciemniania w telewizorach LCD, aby lepiej dopasować się do poziomów czerni dostępnych w telewizorach OLED.

Ponadto Samsung po raz pierwszy zaprezentuje technologię mikro-LED, która jest nowym rodzajem samoświetlnej technologii wyświetlania. Pod wieloma względami przypomina OLED, ponieważ każdy piksel składa się z diod emitujących światło. Główną różnicą jest to, że mikro-LED bazuje na materiale nieorganicznym.
​​Samsung ma zaprezentować 150-calowy telewizor oparty włąśnie na mikro-LED.

Wreszcie, raport mówi, że Samsung zamierza wprowadzić swój pierwszy "8K QLED TV".
Flatpanelshd.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Im szybciej tym lepiej. Marzy mi się wymienić mój obecny tv za 5 lat na Oled 8k. Takie 65" poniżej dychy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pod warunkiem, że obecny tv da radę popracować jeszcze 5 lat.., czego oczywiście życzę, ale różnie bywa.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Brodacz 65' do 8k to tak jakby kupić 40' do 4k i oglądać z 4m. Myślę, że szał na 8k będzie za jakieś 10 lat dopiero i ekrany 100' w cenie dzisiejszych 75. Do tego trzeba będzie każde gospodarstwo domowe podłączyć pod światłowód.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Brodacz 65' do 8k to tak jakby kupić 40' do 4k i oglądać z 4m. Myślę, że szał na 8k będzie za jakieś 10 lat dopiero i ekrany 100' w cenie dzisiejszych 75. Do tego trzeba będzie każde gospodarstwo domowe podłączyć pod światłowód.

Dzisiaj na 75 nie ma zbytnio chętnych :- ) bo i tak dla wielu za drogie... a 100 Cali to Pakolo trzeba mieć salony jak w USA :- )
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Twierdzę ja że obowiązkowo 100 cali telewizor musi być poniżej 10 tysięcy.Po drugie jak dla mnie nie może być to już telewizor w obecnej starej technologii.Tak naprawdę to 65 cali to klamot.Rozdzielczość 8k będzie wymagać ogromnych przekątnych więc TV musi być raczej powinno być w technologii drukowanej (zwijanej) Lub supercienkie oledy , bo chyba i one obecnie są grubawe te telewizory??jak się nie mylę.Przed nam wiele rewolucji technologicznych.Na przystępnie cenowo projektory 8K nie liczę:) albo laser potanieje..Tego żeczę kinomaniakom.Pozdrawiam.
 
Do góry