HDforum

HDforum (http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php)
-   Newsy (http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy-f38.html)
-   -   Telewizja na świecie. 21 faktów, które warto znać. (http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/135951-telewizja-na-swiecie-21-faktow-ktore-warto-znac.html)

kiki 27-11-2017 16:47

Telewizja na świecie. 21 faktów, które warto znać.
 
Telewizja na świecie. 21 faktów, które warto znać.

https://d2xhqqdaxyaju6.cloudfront.ne.../s-500-500.jpg

Czy współcześni widzowie spędzają przed telewizorem więcej czasu niż jeszcze pięć lat temu? Jakie seriale przyciągają widownię na całym świecie? Czy walka o pilota wciąż trwa? Oto odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących telewizji na świecie.

1. Ankieta przeprowadzona niedawno przez firmę Samsung w Wielkiej Brytanii wykazała, że ulubionym gatunkiem telewizyjnym na Wyspach wcale nie są programy typu reality show ani seriale telewizyjne… ale filmy dokumentalne – 41% badanych stwierdziło, że preferuje tego typu produkcje.

2. Biorąc pod uwagę powyższe, prawdopodobnie nie będzie żadnym zaskoczeniem, że programem, który w 2017 r. cieszy się największą oglądalnością – z widownią sięgającą 14,1 miliona widzów2 – jest "Błękitna Planeta 2" (Blue Planet II).


3. W tym roku w Australii najwięcej widzów – 4,1 miliona3 – przyciągnął mecz rugby pomiędzy reprezentacjami Queensland i Nowej Południowej Walii w kultowym turnieju State of Origin.


4. W Chinach popularnością wśród widzów cieszy się internetowy program typu „rap reality”. Uczestnikami "The Rap of China" są niepokorni młodzi ludzie, którzy mają nadzieję na dokonanie rewolucji w świecie hip-hopu. Do chwili obecnej program miał więcej niż 2,5 miliarda odsłon4.

5. Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung w Wielkiej Brytanii wskazała, że najbardziej popularnym serialem komediowym w historii jest produkcja "Only Fools & Horses".


6. Krajem, który oferuje najwyższe gwiazdorskie gaże są Stany Zjednoczone. Według Forbes’a najlepiej opłacanym prezenterem na świecie jest obecnie Dr. Phil – zgodnie z doniesieniami jego przychody wynoszą 79 milionów USD.

7. Najlepiej opłaconą aktorką telewizyjną w 2017 r. jest Sofia Vergara – jej gaża sięga 41,5 miliona USD. Gwiazda utrzymuje pozycję liderki szósty rok z rzędu!


8. Życie na sprzedaż? Imperium biznesowe Kim Kardashian potwierdza, że jest ona najlepiej opłacaną gwiazdą programów typu reality show – jej fortuna wynosi podobno 51 milionów USD.


9. Przechodząc za kamerę: koszt produkcji cieszącego się ogromną popularnością serialu "The Crown", stworzonego przez Netflix, wyniósł 130 milionów USD5.


10. Amerykański serial telewizyjny "M*A*S*H" pobił rekord oglądalności – ostatni odcinek serii obejrzało 103 miliony widzów6.

11. Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung wykazała, że oglądanie telewizji cieszy się większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej – co piąty Brytyjczyk deklaruje, że przed ekranem zasiada częściej niż pięć lat temu, co wynika z technologii dostępu na żądanie…


12. W Polsce już 74% nowych telewizorów Smart TV jest podłączanych do Internetu. Wśród 10 najbardziej popularnych aplikacji aż 9 dotyczy materiałów wideo. Są to m.in. YouTube oraz serwisy VOD, takie jak HBO GO, Netflix czy Amazon.


13. Widzowie pokochali maratony serialowe, czyli tzw. binge-watching. "Gra o Tron" została wskazana w ankiecie jako najbardziej popularny serial pod tym względem.


14. "Gra o Tron" znajduje się również w czołówce pod względem najbardziej wyczekiwanych kontynuacji seriali telewizyjnych.


15. "Kevin sam w domu" to film-klasyk na święta. W zeszłym roku obejrzało go ponad 4,33 mln Polaków. Ponowną emisję zaplanowano w wigilijny wieczór.

16. Wygląda na to, że domowe kłótnie o to, co będziemy oglądać w telewizji, przeszły do historii – 15,8 miliona domów w Wielkiej Brytanii ma dzisiaj więcej niż dwa odbiorniki telewizyjne7.


17. Widzowie oglądają telewizję przy włączonym świetle (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy). Warto o tym pamiętać kupując nowy odbiornik, który powinien zapewniać najlepszą jakość obrazu także w sytuacji, gdy natężenie światła jest wysokie, np. w ciągu dnia. Taki jest QLED.


18. Liczy się również rozmiar – badania przeprowadzone przez Samsung wykazały, że w 2016 r. przeciętny telewizor miał ekran o przekątnej 40 cali.

19. Z kolei 25% telewizorów sprzedanych w 2016 r. miało ekran o przekątnej 50 cali.


20. Do chwili obecnej firma Samsung sprzedała 427 milionów telewizorów na całym świecie.


21. Wszystko to oznacza dużo oglądania telewizji! Przeciętnie – osiem lat w okresie naszego życia8!

Źródła:
1 Ankieta przeprowadzona przez firmę Samsung wśród 2000 dorosłych w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem OnePoll, listopad 2017 r.
2 Blue Planet 2 is the most-watched TV show of 2017 so far | The Independent
3 State of Origin game three most watched show of 2017
4 Hip-hop takes centre stage in China for the first time - BBC News
5 The Crown: The Netflix show is the most expensive TV series ever | The Independent
6 http://uk.businessinsider.com/most-w...pisodes-2016-9
7 Według BARB (BARB | Broadcasters Audience Research Board)
8 How much time do you spend on activities in a lifetime | Daily Mail Online

rabit 27-11-2017 17:56

Najbardziej podoba mi się punkt 17. :) Dobrze, że chociaż piszą, że ankieta zrobiona pod Samsunga. Uprzedzenia do tej firmy nie mam, ale może się to zakończyć antyreklamą.

krzysztofradio 27-11-2017 18:32

Inne są be ;)

brodacz 28-11-2017 07:14

Tak, użytkownicy Samsunga oglądają przy zapalonym świetle, bo nie mają Ambi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Copyright hdtv.com.pl