Ślepy test porównania Oled TV wygrywa wyraźnie i zdecydowanie OLED Philipsa 55POS9002 !

Status
Zamknięty.

2018

New member
Salon sprzedażowy to miejsce pełne pułapek.
" Kowalski idzie do sklepu i ocenia ... "
- tymczasem w sklepach czeka nas jedna wielka manipulacja ! Lolek; dobrze o tym wiesz więc nie klep bzdur. To tylko sprytna manipulacja.

Wystarczy, że firma "X" da sprzedawcom jakiś bonusik (a chłopaki zarabiają po 1 700 zł/miech). I wtedy TV f-my "X" są na najlepszych miejscach ekspozycji. Tego poza sprzedawcami nikt nie reguluje. Widziałem wiele razy w MSH jak na OLED LG były pokazywane koszmarki SD z nc+. Samy i Soniaczki były dopieszczane. Teraz się LG zorientował i jest lepiej.

Sprawa druga: punktacja premiowa dla sprzedawców (!). Warto spytać pracownika o tę kategorię.
Okazuje się, że LG z matrycą RGBW (niby 4k) jest w 6-ciu punktach i ten typ beznadziejnego TV jest wpychany na siłę. Jakoś cicho o tym fatalnym typie matrycy a w ofercie LG są stosowane w coraz wyższych seriach. A wystarczy sprawdzić na ostrym foto 4k.

Ostatnio Samsung jest na ostro zwalczany. Pewnie mają mniejszy budżet na sklepy.

Sprawa testów:
FLAGPANELSHD pisze dwóch braci Larsen. Cenię wysoko.
Test ślepy to wskazania zaawansowanych fanów TV z grupy AVForum.
Ci ostatni nie mają gratisów typu szkolenia na Karaibach czy EISA/IFA/LasVegas. I dlatego wierzę mocno w środowisko amatorów z AVForum.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Może warto podkreślić to, czego uczestnicy i organizatorzy nie kryją.
Philips/TPS wygrał w konkurencji na najlepsze wrażenie z oglądania w trybie obrazu Vivid. Tak miał o być i tego się organizatorzy spodziewali. Po to właśnie Philips predefiniowal tak ustawienia obrazu w tym trybie, aby wyglądał on lepiej niż obraz w trybie Vivid na telewizorach konkurencji. Kto oglada TV w trybie przeznaczonym do sklepu i do tego zeby pokazac Cioci w słoneczny dzien jakie mamy ładne kolory? Entuzjastow obrazu i doswiadczonych forumowiczow tryby fabryczne (może poza Panasonic-iem) raczej nie interesuja, bo zamawiają sobie kalibracje.
Sam z pełną świadomością że jest to hucpa, wziąłbym udział w pokazie, choćby ze względu na możliwość wygrania Oleda, względów czysto towarzyskich czy zwykłej ciekawości jak świeci Panasonic i jak wyglądają różnice pomiędzy pozostałymi modelami w trybie skalibrowanym.
Pewnym zaskoczeniem (dla wszystkich) jest rozkład glosow w drugiej konkurencji. Czy świadczy on o wyższości telewizora Philipsa? Ja uważam że nie, bo wiem że jest ciemniejszy od LG, nie wspiera DV i nie moze miec zbalansowanych kolorów Panasonica. Być może dobór materiału demo zadecydowal o przewadze Philipsa w preferencjach głosujących w konkurencji skalibrowanego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wygrał bo był najlepszy dla oglądających.
Byłem na pokazie w Berlinie na IFa i mam podobną ocenę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idą MŚ w Rosji i Oled Philipsa to jeden z lepszych modeli na rynku.
A jeszcze z obecnym pakietem - jest chyba najlepszym kąskiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry