Platforma strumieniowa Netflix jest obecna niemal wszędzie na świecie, ale nie oferuje tej samej ilości treści w każdym regionie - dlaczego ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Platforma strumieniowa Netflix jest obecna niemal wszędzie na świecie, ale nie oferuje tej samej ilości treści w każdym regionie - dlaczego ?


Pomimo różnego wzrostu w różnych regionach, Netflix nadal podejmuje działania, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie równouprawnienia, ponieważ wszystkie kraje, w których uruchomiona jest platforma strumieniowania wideo, nie mają jednakowego prawa dla rozwoju tej dziedziny sztuki.

Według witryny uNoGS (za pośrednictwem Statista), w październiku Netflix - Ameryka Północna - dostarcza z około 5 600 filmów. W top 3 znajduje się również Kanada i Wielka Brytania. Na dole rankingu znajdują się Niemcy, Hiszpania i Holandia z około 2800 filmami i serialami.
Avcesar
 

marioking

Member
nas oczywiście nie ma.... ale pewnie porównywalnie z niemcami...szkoa tylko że dla nich ten miesiac to pół godziny pracy u nas to pół dniowki....

szkoda że ludzie mimo wszystko płacą tyle samo zamiast olać....

mi tam wystarcza darmowy miesiąc co roku by wyoglądać najciekawszy stuff, bo płacić za taki bandytyzm godzi w moje poczucie moralności.
 

Emeka

Member
Bandytyzm ? Rozumiem, że np. samochodu też nie kupujesz tylko kradniesz skoro np. w Niemczech są one tańsze biorąc pod uwagę zarobki ?

To jest biznes, chcesz coś oglądac to płacisz, tak jak za filmy na blu ray czy za pójście do kina. Możesz storzyć własną platformę streamingową i spróbować oferować to po niższej cenie z większa ilością pozycji. Chętnie bym taki eksperyment zobaczył. Pamiętaj, że Netflix kupuje licencje w walutach obcych i nie mają na to wpływu polskie zarobki. Do tego w Polscce wiele praw jest rozsianych po różnych stacjach tv więc nie mogą kupić wszystkiego. Jest gorzej niż w USA ale to nie powód by piracić. Zdecydowanie wolę taką ofertę ale legalnie. Mam Netflix od roku i jeszcze nie zadrobiłem wszystkich zaległości, a do tego jest Showmax (znacznie słabszy ale też coś można znaleźć).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przecież gość nie piraci tylko legalnie ogląda wtedy, kiedy uważa to za uzasadnione. Ja też na maxa wykorzystuję możliwości jakie daje Netflix by nie uszczuplać zbytnio swego portfela. Czy 13 zł miesięcznie za legalny dostęp do 4k to dużo?
 

marioking

Member
No i po co oni mają się starać jak są tacy zaślepieni ludzie którzy nic nie rozumieją... Może na twojej ideologi, netflix w stanach oferuje bryke z klimą, skórą full opcje u nas każą płacić tyle samo, ale dają tylko coś co teoretycznie jeźdz, brak szyb klimy ze o skórze nie wspomne i dla mnie to jest bandytyzm że każą mi płacić 100% za 35% zawartości!

Fakt że ludzie idą na taki deal, to sami są sobie winni za traktowanie jakie otrzymują! Jak pozwalasz się szmacić to traktują cię jak szmatę, a to jest dosłownie taka sytuacja.

A fakt że brak konkurencji i z braku laku lepszy rydz niż nić, do mnie nie przemawia, bo tylko utwierdza ich w sensowności swojego wyzysku!

Netflix na warunkach USA jest super ale nie takich jak u nas. Poprawiają się ale nim to osiągnie jakiś poziom to w 2019 tracą cały kontent disneya, w tym marvelowskie produkcje więc dla mnie to kill shot, przyjdzie mi znowu parę lat czekać nim disney ze swoim streamem znów dojdzie do polski ;(
 

Emeka

Member
Przecież gość nie piraci tylko legalnie ogląda wtedy, kiedy uważa to za uzasadnione.

Tak ale jednoczesnie dziwi się, że inni płacą i oczekuje zeby ludzie nie płacili za Netflix "szkoda że ludzie mimo wszystko płacą tyle samo zamiast olać....". Jaka więc zostałaby alternatywa dla fanów seriali ? Oczywsicie można i po 13 zł, przynajmniej kasa wpada do Netflixa a nie jakiegoś pirata. Nie mam nic przeciwko.

marioking: To co ma zrobić fan seriali ? Oczywiście zebym wolał by oferta była jak w USA ale skoro jest inaczej ale mimo to jest sporo seriali do oglądania to dlaczego mam ich bojkotować i pozbawiać się ciekawych seriali w bardzo dobrej jakości obrazu. Tylko ostatnio "Mindhunter" "Suburra" "Stranger Things" S2, "El Chapo" "Good Place" "Opowieści o rodzinie Meyerowitz". Więc to nie jest moje zaślepienie tylko oferta mimo ze słabsza gdzie indziej i tak jest bogata w ciekawe pozycje. Jak nie będę miął co oglądać to zawiesze subskrypcję ale gdy się pracuje, ma inne obowiązki i można tylko coś obejrzeć wieczorem to chyba taka sytuacja nie nastąpi.

Disney mnie nie martwi bo na razie sytuacja dotyczy USA a po drugie ileż to jest ciekawych pozycji od nich w ciągu roku ?

Tak w ogóle to sprawa nie dotyczy tylko Netflixa. Abonent Canal+ też powinien zrezygnować bo w porównaniu z abonentem w np. Francji mamy bardzo mało filmów. O HBO już nie mówię, zresztą ich usługa GO jest powiązana z abonamentem zwykłego HBO, w USA mozna mieć niezależny streaming. To co, też bojkotujemy ? Nie wiem jak jest ze sportem ale sądze, że kibice też mogliby swój bojkot zorganizować ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Powiem wam, że mam Netflix w UK i może z początku jak wchodził do Polski, to czegoś brakowało ale teraz jak czytam fora i tematy związane z Netflix, to w Polsce są wszystkie najważniejsze filmy i seriale, ba są też takie, których nie ma w UK (polskie produkcje) i na odwrót, tu są seriale brytyjskie, kilka, nie jakieś specjalne.
Tak że to co najciekawsze, to jest w polskiej ofercie.
 

marioking

Member
Czyli jak zwykle, ważne żeby mi było dobrze po co ma być wszystkim ;)

Gdyby ludzie częściej potrafili się unieść nieco ponad swój zadek, świat wyglądałby inaczej. Ale niestety egoizm to coraz bardziej dominująca cecha ludzka. Napędza się też wprost proporcjonalnie, bo by wygrać w tym wyścigu szczurów trzeba być coraz większym egoistą. Takie już mamy środowisko, coraz bardziej przyjęte i utarte praktyki.

Każdy postępuje tak moralnie jak uważa niestety coraz częsciej w zależność jak sytuacja go zmusi... Mając bogatszy abonament tv nie odczuwam niedoborów w oglądaniu serialów czy filmów i dla mnie to nie jest argument. W porównaniu do tego co było 10 lat temu czy chociaż 5, mamy większość seriali premierowo na równi z zachodem. Więc sorki odrobina wstrzemięźliwości na jakieś pojedyncze pozycje nikogo nie zabiła a lenistwo to kiepski argument na wyzbywanie się moralności, bo tak to odbieram.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Moralność ,Lenistwo ,Argument !!!
Co to się porobiło ???
Racja jest po TWOJEJ STRONIE
Netflix jest Beeeee i pozostałe Platformy są Beeee
 

2018

New member
Cena za NETFLIX HDR 4k to koszt jednej paczki papierosów.
W opcji kiedy działamy na czterech odbiorców.

Czy jakiś inny VOD PL ma podobną cenę ?

Jak ma to napiszcie.
 
Do góry