Możesz się już zapisać w kolejce na najpotężniejszą konsolę na świecie - czyli Xbox One X.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz się już zapisać w kolejce na najpotężniejszą konsolę na świecie - czyli Xbox One X.

m-xboxonex.jpg

Nowa konsola Xbox One X o której firma Microsoft mówi, że jest "najpotężniejszą na świecie konsolą", jest dostępna do zamówienia na całym świecie.
Dostawy rozpoczynają się 7 listopada.
Firma Microsoft poinformowała, że ​​130 gier zostało specjanie ulepszonych dla konsoli Xbox One X.

Zamów pre-order Xbox One X
W zeszłym roku firma Sony wprowadziła na rynek PlayStation 4 Pro jako znacznie potężniejszą wersję serii PlayStation 4. Firma Microsoft idzie w ślady za pomocą konsoli Xbox One X wprowadza sprzęt o 40% większej mocy niż PS4 Pro. Umożliwi to granie w rozdzielczości do 4K i HDR.
Wydajność grafiki na konsolach:
Xbox One ......1,3 tblops
Xbox One S ...1,4 tblopy
PS4..............1,8 tblopów
PS4 Pro.........4.2 tflopy
Xbox One X....6 tblopów

Firma przyjmuje właśnie zamówienia wstępne na całym świecie. Xbox One X wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 1 TB. Kosztuje 499 USD / 449 EUR / 499 EUR, co oznacza że cena jest wyższa o 100 USD niż cena PS4 Pro.
Aby cieszyć się tym wszystkim potrzebujesz telewizora o rozdzielczości 4K z HDR.

Microsoft podał, że będziesz mógł liczyć na ponad 130 Nowych i istniejących gier specjalnie ulepszonych dla konsoli Xbox One X, aby móc korzystać z pełnej mocy. Ma obejmować gry w formatach 4K i / lub HDR, ale również gry z niższą rozdzielczością, która jest skalowana w górę.

W sierpniu lista obejmowała około 100 tytułów.
xboxonex-5.jpg

Xbox One X

Oprócz potężnego układu graficznego, Xbox One X oferuje aplikacje do przesyłania strumieniowego wideo z jakością HDR do 4K oraz dźwiękiem wideo i gry w systemie Dolby Atmos. Posiada również napęd UHD Blu-ray. Firma Microsoft obiecała później zaktualizować port HDMI do wersji 2.1 w celu włączenia adaptacyjnej częstotliwości odświeżania (AMD FreeSync).

Konsola do gier jest dostępna obecnie tylko w kolorze czarnym i można ją zamówić w lokalnym sklepie lub w sklepie Microsoft Store lub w witrynie microsoft.com.

Specyfikacja Xbox One X:
Gry o rozdzielczości do 4K z HDR (High Dynamic Range)
Format HDR10
6 teraflopów wydajności graficznej
Pamięć GDDR5 12 GB w rozmiarze 326 GB / s
8-rdzeniowy procesor AMD z zegarem 2,3 GHz
HDMI 2.0b
Dysk Blu-ray UHD
Dolby Atmos i wsparcie DTS: X

Dostępne gry:
A Plague Tale: Innocence
Anthem
Ark Survival Evolved
Ashen
Assassin's Creed Origins
Astroneer
Battlerite
Below
Black Desert
Brawlout
Chess Ultra
CODE VEIN
Conan Exiles
Crackdown 3
Danger Zone
Dark and Light
Darksiders III
Dead Rising 4
Deep Rock Galactic
Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
Dishonored 2
Dishonored: Death of the Outsider
Disneyland Adventures
Dovetail Games Euro Fishing
DRAGON BALL FighterZ
Dynasty Warriors 9
EA Sports FIFA 18
EA Sports Madden NFL 18
Elex
Elite: Dangerous
Everspace
F1 2017
Fable Fortune
Fallout 4
Farming Simulator 17
Final Fantasy XV
Firewatch
For Honor
Forza Horizon 3
Forza Motorsport 7
Gears of War 4
Gravel
Halo 5: Guardians
Halo Wars 2
Hand of Fate 2
Hello Neighbor
Hitman
Homefront: The Revolution
Injustice 2
Jurassic World Evolution
Killer Instinct
Killing Floor 2
Kingdom Come: Deliverance
Life is Strange: Before the Storm
Mafia III
Mantis Burn Racing
Marvel Vs. Capcom: Infinite
METAL GEAR SURVIVE
Metro: Exodus
Middle-earth: Shadow of War
Minecraft
Minion Masters
Monster Hunter: World
NBA 2K18
Need for Speed Payback
Ooblets
Ori and the Will of the Wisp
Outcast – Second Contact
Outlast 2
Paladins
Path of Exile
PES PRO EVOLUTION SOCCER 2018
PlayerUnknown's Battlegrounds
Portal Knights
Project CARS 2
Quantum Break
Raiders of the Broken Planet
Railway Empire
Real Farm Sim
ReCore
RESIDENT EVIL 7 biohazard
RiME
Rise of the Tomb Raider
Roblox
Robocraft Infinity
Rocket League
Rush: A Disney Pixar Adventure
Sea of Thieves
Slime Rancher
Smite
Sonic Forces
Star Wars Battlefront II
State of Decay 2
Steep
Strange Brigade
Super Lucky's Tale
SUPERHOT
Surviving Mars
Tennis World Tour
The Artful Escape
The Crew 2
The Darwin Project
The Elder Scrolls Online: Morrowind
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Last Night
The Long Dark
The Surge
The Witcher 3: Wild Hunt
Titanfall 2
Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands
Tom Clancy's The Division
Train Sim World
TT Isle of Man – Ride on the Edge
Warframe
Warhammer: End Times - Vermintide
We Happy Few
Wolfenstein II: The New Colossus
World of Tanks
WRC 7 FIA World Rally Championship
Zoo Tycoon
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wyścig cały czas trwa... ale przyjdzie dzień że już więcej nie dadzą rady... będzie musiało minąć kilka lat żeby znowu coś się ruszyło..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja myślę lolek, że nie będzie przestoju w wyścigu. Pieniądze muszą się zgadzać i księgowi na to nie pozwolą...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pytanie tylko jest jedno... czy kolejne zmiany będą realne czy teoretyczne...tak jak teraz jest to w przypadku wielu modeli amplitunerow czy choćby tv...zmieniają się numerki bo jakość jest porównywalna...
 

Dubek

Member
Bez reklam
Myślę że następna generacja jeszcze wniesie coś nowego jak chociażby natywne 4K w 60 fpsach bo nowa konsola SONY ma podobno wyjść w 2020 roku dopiero więc mają jeszcze czas, później już może być ciężko upchać tak dobre bebechy w takich małych pudłach.
 

pantomima

Banned
Myślę że następna generacja jeszcze wniesie coś nowego jak chociażby natywne 4K w 60 fpsach bo nowa konsola SONY ma podobno wyjść w 2020 roku dopiero więc mają jeszcze czas, później już może być ciężko upchać tak dobre bebechy w takich małych pudłach.



A nie w 2019 ?

Laptopy gabarytami sa jeszcze mniejsze i jakos upychaja ,wiec w przypadku konsoli maja duzo wiecej miejsca aby pomiescic te wszystkie podzespoly .

Pozytywne w tym technologicznym wyscigu jest to , ze wraz ze wzrostem wydajnosci maleja gabaryty tych wszystkich zabawek ;)
 

Dubek

Member
Bez reklam
Jeszcze niedawno się mówiło o końcu 2019 roku, teraz są plotki że w 2020 dopiero. Tylko że taki laptop na którym najnowsze gry pójdą sobie na najwyższych wymaganiach to nie jest koszt 2500 zł bo tyle kosztują konsole w dniu premiery ale minimum 5000 zł, taka mała różnica ;)
 

pantomima

Banned
Jeszcze niedawno się mówiło o końcu 2019 roku, teraz są plotki że w 2020 dopiero. Tylko że taki laptop na którym najnowsze gry pójdą sobie na najwyższych wymaganiach to nie jest koszt 2500 zł bo tyle kosztują konsole w dniu premiery ale minimum 5000 zł, taka mała różnica ;)

No oczywiscie ze tak , ale schodzisz zupelnie na inny temat ;)

Ja tam akurat na liste sie nie wpisuje .
Nie ciagnie mnie do Xboxa .

Jesli juz a raczej napewno to ps5 .
 

Dubek

Member
Bez reklam
Ja tak samo xbox mnie totalnie nie przekonuje bo w każdą grę mogę zagrać na PC, PS4 miałem ale sprzedałem i czekam na PS5, myślę że w dniu premiery będzie u mnie :D
 

pantomima

Banned
Dzien premiery dla mnie nie bedzie dniem optymalnym . Ale pewnie jakies pol roku tuz po juz tak.
Pozostaje tylko jedna kwestia do rozpatrzenia - czy w okresie 2/3 lat po premierze wyskoczy kolejny juz raz jakis slim , ewentualnie wzmocniony orginal . Znajac zycie pewnie tak ;)
 

Dubek

Member
Bez reklam
Slim na 100% bo SONY zawsze począwszy od PS ONE robi slimki więc tutaj nie ma o czym dyskutować nawet. Czy będzie PS5 PRO, pewnie też ale to ze 3 lata po premierze :p
 

pantomima

Banned
Wedlug mnie wypuszczanie konsol w rozbieznych terminach to blad producentow .

Popre to wlasnym przykladem - posiadam ps4 , do ogrania mam jeszcze mnóstwo tytulow , tak w sam raz na te 2/3 lata zanim ukaze sie ps5, a podejrzewam ze takich jak ja jest multum .Moze i bylbym zainteresowany konkurencyjna konsola , ale w przypadku przytoczynym wyzej nawet przez chwile nie pomyslalem o zamianie .

Gdybym bym zwolennikiem Xboxa , wtedy jak najbardziej akceptowalbym taki ruch .
 

fred23

Member
Z drugiej strony Microsoft zawsze chwalił się parametrami na papierze , w rzeczywistości Xbox ledwie dorównywał swojemu rywalowi, ;) ,nigdy go nie wyprzedził ...
 

Dubek

Member
Bez reklam
Dokładnie, ogólnie wątpię że gry na nowego xklocka będą chodziły w natywnym 4K, to jeszcze nie ta moc.
 
Do góry