JBL Bar 3.1

Defetysta

New member
Witam, czy jbl 3.1 można połączyć w jakiś sposób z głośnikiem jbl xtreme? Ewentualnie do TV podłączyć oba urządzenia? Chyba JBL sb450 posiada taką opcje jednak strasznie mi się wygląd soundbara nie podoba. Bardziej przemawia za mną prosty jbl 3.1 i chyba nawet jeśli nie byłoby możliwości podłączenia dodatkowo xtreme to chyba zdecyduje się na niego ponieważ ma moim zdaniem mniej basowy dźwięk, a będzie stał w pokoju 16-20m2
 

keniol91

New member
Kiki lub blackninja pytanie do was czy ustawiając w jbl bar 5.1 kolumny bezprzewodowe np na rogach sofy to przy podłączeniu tel przez bluetooth grają wszystkie głośniki ? czy tylko belka ?
 

keniol91

New member
dzisiaj słuchałem chyba z 10 soundbarów i faktycznie jbl bar 3.1 to perełka do 2000zł :) starszy ale ciekawy był jeszcze za 1700 samsung hw-j8500r
 

keniol91

New member
Dziś zakupiłem tego soundbar :) i pierwsze przemyślenia i wnioski. Tv podłączone pod hdmi arc i ps4 pro pod soundbar i wnioski do takie że fajnie działa pilot od tv z soundbarem. Minus taki że grając na ps4 jak niema dźwięku to jakby soundbar się wyłącza a gdy dźwięk się pojawia to soundbar odpala z opóźnieniem 2s z napisem pcm. To irytuje. Przez optyk jest ciut lepiej. Grało mi się lepiej w włączonym dźwiękiem przestrzennym na pilocie
 

Defetysta

New member
Wie ktoś jak spiąć tv soundbar i konsole razem?
tv - soundbar za pomocą hdmi arc<=>hdmi arc
konsola - soundbar za pomocą hdmi<=>hdmi in ?
w takiej kombinacji na tv mimo że pokazuje ze hdmi 2 jest wpięte nie włącza konsoli, jeżeli konsole bezpośrednio podepne pod tv to po kliknęciu w tv na hdmi 2 wyświetla mi ekran startowy konsoli i jest dobrze
a też zauważyłem że wyświetla co chwile na soundbarze PCM

Dodatkowo mam drugie pytanie czy ktoś wie jak wyłączyć soundbar żeby nic nie wyświetlało? Wyłączam tv i soundbar również gaśnie ale co chwile wyświetla się STNDBY, nie pomaga wyłączenie zasilania pilotem, jedyna opcja to wyjać z gniazdka wtyczkę...
 

Defetysta

New member
Rozwiązałem swój problem, okazał się dość banalny jednak musiałem trochę pokombinować żeby do niego dojść :)
Podłączając xboxa do soundbara pod wejscie hdmi 1 in a soundbara do tv za pomocą hdmi arc należało w ustawieniach soundbara zmienić z ARC na odtwarzanie po hdmi 1 i póki co to działa. Jeszcze tylko pozostało mi rozwiązać problem pozostającego soundbara w trybie czuwania gdy się go wyłączy i będę szczęśliwy :)
 

Naworek

New member
Czesc wszystkim, chcialem tylko spytac bo nigdzie nie moge znaleźć odpowiedz ktory soundbar jest lepszy.. Mocniejszy... Sb450 czy jbl bar 5.1 bo z wygladu jest mniejszy i jak jest z tym subem czy faktycznie jest mniejszy niz w sb450? Z gory dzieki
 

Defetysta

New member
Przytrzymaj dłużej POWER wyłączając.
Chyba działa. A czemu klikając na wyłącz nie wyłącza się od razu tylko przechodzi w ten tryb standby?
Jeszcze jedna sprawa to za każdym razem jak w cos gram to co jakiś czas wyświetla się PCM i taki dziwny dźwięk temu towarzy, szczególnie jak np. youtube przeglądam.
No i musze spróbować podłączyć soundbara z tv przez optyka i zobaczyć jak konsola będzie grała bo za każdym razem musze przełączać kilka razy między arc a hdmi1 bo głos jest ale jak są dialogi to już bez mówienia

EDIT. jednak trzymając przycisk power dłuższą chwile widzę jak gaśnie soundbar a po kilku minutach znowu się wyswietla to standby :/
 
Ostatnia edycja:

CincinCm

New member
Witam, szukam soundbara do salonu, pomieszczenie 37mkw, a sama strefa relaksu to około 15mkw (otwarta 1 ściana, prawa siedząc na kanapie).
Szukam sprzętu 2.1 lub 3.1.
W sklepach wielkopowierzchniowych nie udało mi się trafić na porządną poradę.
Słuchałem sprzętu jbl sb 450 grało ciekawie, Samsung m550 stosunek jakość cena wg mnie ok, hk sb26 wg mnie chyba gorzej niż jbl sb 450 i Sony ct800 to albo źle ustawione albo najgorsze.
Jak czytałem o tym sb 450, to trafiłem w tej samej cenie ne bar 3.1. Warto kupić ten sprzęt? A może w podobnej lub niższej cenie znajdę coś lepszego?
 
Do góry