JBL Bar 3.1

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam. Kupiłem sobie jbl 3.1 i mam problem z łącznościa bt z laptopem. Z telefone nie ma tego problemu łączy się i odtwarza dźwięk. Z laptopem tez się łączy ale nie przesyła dźwięku. Sytuacja ta występuje na dwóch pc dell i asus które posiadam oba pod Windows 10. Pożyczyłem jeszcze jednego lapka hp z windows 8. Tu sytuacja wygląda tak, że jest polaczenie i odtwarza dźwięk ale czasami przerywa. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i jak jej zaradzić. Na infolini jbl twierdzą, że to wina oprogramowania laptopa, ale nie wiem czy im wierzyć. Mogę dokonać zwrotu do 14 dni ale trochę mi żal bo gra super. Proszę o pomoc , może ktoś wie jak temu zaradzić. Nadmienie i wszystkie 3 pc lacza się z innymi urządzeniami bt bez problemu.
Bawilismy sie kiedyś sterami:
BlueSoleil - Bluetooth Software,Bluetooth Driver,Bluetooth Dongle
niestety płatne ale można na miesiąc sprawdzić i wszystko banglało, po wgraniu oryginalnych rozłączanie itp...
 

bzyk400

New member
Problem już rozwiązany. Włączyłem jakies narzędzie do rozwiazywania problemów bt. Laptop się zrestartowal i eureka wszystko działa. Jest jeszcze jeden malutki problemik, kiedy w tv jest program z dźwiękiem dolby digital to soundbar przerywa ale przy odtwarzaniu filmu z usb problem nie występuje. Myślę,że to raczej wina tv (lg 42lm 620s), ale pewności nie mam. Telewizor zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania. Czy ktoś miał podobny problem?
 

fedorek1976

New member
Wie ktoś jak spiąć tv soundbar i konsole razem?
tv - soundbar za pomocą hdmi arc<=>hdmi arc
konsola - soundbar za pomocą hdmi<=>hdmi in ?
w takiej kombinacji na tv mimo że pokazuje ze hdmi 2 jest wpięte nie włącza konsoli, jeżeli konsole bezpośrednio podepne pod tv to po kliknęciu w tv na hdmi 2 wyświetla mi ekran startowy konsoli i jest dobrze
a też zauważyłem że wyświetla co chwile na soundbarze PCM

Dodatkowo mam drugie pytanie czy ktoś wie jak wyłączyć soundbar żeby nic nie wyświetlało? Wyłączam tv i soundbar również gaśnie ale co chwile wyświetla się STNDBY, nie pomaga wyłączenie zasilania pilotem, jedyna opcja to wyjać z gniazdka wtyczkę...
Mam taki sam problem z TV Sony. Pytałem u dystrybutora JBL, to dostałem odpowiedź, że mój TV ma zbyt silny sygnał ARC, dlatego soundbar samoczynnie włącza się co jakiś czas (wyłącza się też samoczynnie po 10 min. braku sygnału).
Połączyłem optykiem i zaprogramowałem pilot JBL, aby sterował też włączaniem / wyłączaniem TV i po problemie.
 

nasdaq

New member
Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc. Zakupiłem Soundbara 3.1 JBL.
Zestaw podłączyłem do telewizora Panasonic TX-65EZ950E po HDMI ARC. NC Plus jest podłączone bezpośrednio do TV przez hdmi, podobnie dekoder Vectry.
Po podłączeniu wchodząc w menu "Dzwięk" w TV mam od razu automatycznie wybór źrodła "Kino domowe" czyli jak rozumiem TV widzi soundbara. Cały problem polega na tym że brak dźwięku w soundbarze :(
Podobnie jak spróbowałem włączyć dekoder Vectry. Jak zmienię źrodło na TV dźwięk jest przez TV ale przez soundbar niestety go nie ma.
Sparowałem swój telefon no i dźwięk był chociaż z samej listwy. Głośnik basowy także nie grał.
Czy mogę prosić o pomoc.
Gdzie może tkwić przyczyna ? Patrzyłem w ustawienia dźwięku w TV i tam nie mam praktycznie żadnych opcji aktywnych bo wszystko jest nieaktywne jak jest źródło z automatu "kino domowe".
Oczywiście na soundbarze zmieniałem na różne źrodła w tym ARC i nic.... Cisza...
Za stary już jestem chyba na takie zabawki.....
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Nasdaq
 
Do góry