Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Amplitunery AV nowej generacji z odświeżonym wyglądem i podzespołami oraz wyposażone w AURO 3D.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 87,731
Cytuj  
#1
08-09-2017, 17:38
Domyślnie Amplitunery AV nowej generacji z odświeżonym wyglądem i podzespołami oraz wyposażone w AURO 3D.

Amplitunery AV nowej generacji z odświeżonym wyglądem i podzespołami oraz wyposażone w AURO 3D.

Denon AVR-X6400H i AVR-X4400H: amplitunery zaprojektowane dla spektakularnego dźwięku surround oraz streamingu multiroom HEOS

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości produktów domowej rozrywki, prezentuje dwa najnowsze high-endowe amplitunery AV wyposażone w Dolby Atmos, DTS: X i Auro-3D. Zarówno AVR-X4400H (9 kanałów wzmacniacza mocy), jak i AVRX6400H
(11 kanałów wzmacniacza mocy) łączą w sobie najwyższej klasy dźwięk z najnowszymi
technologiami kina domowego, zapewniając najwyższą jakość zarówno dla filmów, jak i muzyki.
Amplitunery wyposażone zostały również w bezprzewodową technologię streamingu muzyki HEOS
multiroom, a wszystko to z możliwością kontroli poprzez wygodną aplikację.
Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, oba modele wyposażone zostały w dopracowane elementy konstrukcyjne. AVR-X4400H wykorzystuje dziewięciokanałowy, dyskretny blok wzmacniacza, z identycznym wzmocnieniem dla wszystkich kanałów, ogromny transformator mocy i wysokiej jakości kondensatory bloku zasilania, zapewniające stabilną moc, oraz szybko działający system czujników temperatury na obwodach wzmacniających, gwarantujący stabilną pracę bez ograniczania mocy.

Poszczególne sekcje przedwzmacniacza służące regulacji głośności i wyboru sygnału wejściowego
zostały dostosowane tak, by zapewnić czystość sygnału, zaś szybkie cyfrowe zasilacze mocy ułatwiają eliminację szumu z pasma dźwiękowego. Amplitunery zostały zbudowane na płycie o dużej sztywności z oddzielnym stanowiskiem obwodu transformatora, co poprawia stabilność mechaniczną w celu wyeliminowania wibracji.
Przy projektowaniu AVR-X6400H przywiązano wiele uwagi do rozwiązań konstrukcyjnych: 11-kanałowy blok wzmacniacza zawiera oddzielne płyty układów wzmacniających dla każdego kanału – konstrukcja monolityczna - zarówno przyłącza zasilacza, jak i przyłącza wyjściowe każdego wzmacniacza mają taką samą długość, zapewniając precyzyjne dopasowanie sygnału. W każdym wzmacniaczu stosowane są tranzystory różnicowe, zapewniające stabilność, a specjalnie produkowane dla Denona tranzystory wysokoprądowe zastosowano dla utrzymania stabilnej temperatury. Większy transformator i masywne kondensatory o średnicy 5 cm zapewniają dużą rezerwę mocy w modelu AVR-X6400H. Poza możliwością obsługi zaawansowanych systemów głośników kina domowego i kompatybilności ze wszystkimi najnowszymi formatami dźwięku i obrazu, w tym Dolby Atmos, DTS: X, Auro-3D, 4K Ultra HD z HDR (High Dynamic Range) i Dolby Vision, nowe modele wyposażone zostały w precyzyjny system dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Są także kompatybilne z aplikacją Audyssey MultEQ Editor, co pozwala użytkownikowi na jeszcze większą kontrolę nad ustawieniami dźwięku.

Zarówno AVR-X4400H jak i AVR-X6400H będą dostępne w kolorze czarnym i srebrnym premium we
wrześniu 2017 r. u autoryzowanych sprzedawców Denona.
Światowej klasy brzmienie i streaming muzyki AVR-X4400H to 9.2-kanałowa konstrukcja o mocy 200 W na kanał, zapewniająca potężny, precyzyjny i szczegółowy dźwięk muzyki i z filmów. Amplituner posiada wbudowane dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X i Auro-3D, oferując imponujące, trójwymiarowe wrażenia kinowe z zestawami głośnikowymi w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2, bez konieczności stosowania osobnych wzmacniaczy (również 7.1.4 z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem).


AVR-X6400H, wyposażony w 11 kanałów wzmacniacza, z których każdy dostarcza moc na poziomie 205 W, umożliwia bezpośrednią konfigurację 7.1.4. Ponadto, w prostszych systemach nagłośnienia surround można zastosować podwójne wzmocnienie w konfiguracji 5.1, dzięki czemu każdy głośnik sterowany jest przez dwa kanały wzmacniające co gwarantuje większą przejrzystość dźwięku.
Obydwa modele są wyposażone w technologię wielokanałowego przetwarzania dźwięku AL32 firmy
Denon oraz D.D.S.C.-HD32, co zapewnia optymalną rozdzielczość każdego kanału, podczas gdy
monolityczny wzmacniacz AVR-X6400H poprawia separację kanałów. Amplitunery zostały
zaprojektowane do odtwarzania muzyki w bardzo wysokim standardzie, jest to możliwe dzięki
zastosowaniu zaawansowanego bloku konwerterów cyfrowo analogowych, przy wykorzystaniu
konwertera AKM AK4458VN 32bit/8ch dla wszystkich kanałów. Dodatkowo, AVR-X6400H wykorzystuje autorskie tranzystory Denon do uzyskania jeszcze dokładniejszego dźwięku.
Podobnie jak wszystkie amplitunery sieciowe Denon (wyposażone w Ethernet i dwuzakresowe WiFi), oba modele mają również możliwość odtwarzania muzyki z sieci i źródeł internetowych oraz plików audio wysokiej rozdzielczości - w tym FLAC, ALAC lub DSD (do 5.6MHz) – pliki te są odtwarzane w
nieskazitelnej jakości. AirPlay i Bluetooth są w zasięgu ręki, aby szybko odtwarzać ulubioną muzykę z dosłownie dowolnego przenośnego urządzenia. Dzięki technologii HEOS, amplitunery zapewniają
natychmiastowy dostęp do internetowego radia i szerokiej gamy popularnych usług serwisów
muzycznych, w tym Deezer, Spotify, Tidal, SoundCloud i nie tylko. Dzięki dodatkowym głośnikom
HEOS i komponentom z rodziny HEOS użytkownicy mogą cieszyć się dźwiękiem w całym domu,
kontrolowanym poprzez intuicyjną aplikację HEOS.

Zaawansowana sekcja wideo gotowa na przyszłe rozwiązania HDMI
Osiem wejść HDMI, w tym jedno dogodnie umieszczone na panelu przednim, obsługuje sekcję wideo
wspierającą technologię Full 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR (High Dynamic Range), BT.2020, Wide Color Gamut oraz 4:4:4 Pure Color sub-sampling, umożliwiając podłączenie wszystkich najnowszych urządzeń, takich jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray lub dekodery strumieniowe. Sekcja wideo jest nawet przystosowana do pracy w trybie Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma) i posiada zaawansowany procesor wideo umożliwiający upscalling istniejących już treści niższej rozdzielczości do pełnego 4K, wraz z analogową konwersją sygnału HDMI i skalowaniem Full Rate 4K. Obydwa amplitunery zostały wyposażone w trzy wyjścia HDMI, umożliwiając przesyłanie dźwięku i obrazu z jednego źródła do drugiej strefy przez HDMI, a jednocześnie na przesyłanie sygnału z drugiego źródła do dwóch głównych monitorów - na przykład telewizora i projektora w głównym pomieszczeniu.

Dla zapewnienia kompatybilności z najnowszymi standardami, poprzez przyszłą aktualizację
oprogramowania dostępna będzie funkcja eARC (Enhanced Audio Return Channel), umożliwiająca
obsługę formatów audio 3D za pośrednictwem pojedynczego kabla HDMI z aplikacji telewizyjnych.
Bezkonkurencyjna konfiguracja, dostosowanie dźwięku do pomieszczenia i możliwości
połączeniowe Amplitunery AVR-X4400H oraz AVR-X6400H są proste w obsłudze i konfiguracji dzięki asystentowi konfiguracji Denon, oferującemu przejrzystą oprawę graficzną i tekstową, zaś cztery przyciski funkcyjne Quick Select umożliwiają użytkownikowi szybki wybór ulubionego źródła wejściowego, z zaprogramowanym preferowanym ustawieniem dźwięku dla każdego źródła zapewniając precyzyjne dopasowanie brzmienia. Użytkownicy mają do dyspozycji menu ekranowe w języku polskim.

Precyzyjna kalibracja głośników Audyssey MultEQ XT32 jest dostępna w obu modelach, zapewniając
dokładną, prostą instalację. Zestaw funkcji Audyssey obejmuje również Audyssey LFC, dając możliwość użytkownikowi rozkoszowanie się potężnym basem bez niepokojenia sąsiadów czy domowników w innych pomieszczeniach, zaś SubEQ HT ułatwia konfigurację dwóch subwooferów zapewniając płynniejszy, bardziej zintegrowany bass. Zgodność z nową aplikacją Audyssey MultEQ Editor (dostępna w Appstore) pozwala użytkownikowi na indywidualne dostrojenie ustawień w razie potrzeby.

Dostępna jest również funkcja Bass Sync, która pozwala użytkownikom zrekompensować brak
synchronizacji między kanałami LFE (sub-bass) a resztą kanałów, co występuje w przypadku niektórych nośników. Ten problem może powodować efekty fazowe, zakłócające brzmienie: Bass Sync umożliwia amplitunerowi odtwarzanie niskich tonów zsynchronizowanych z resztą dźwięków i uzyskanie żywszej, mocniejszej i bardziej dynamicznej prezentacji.
Dla użytkowników, którzy chcą zintegrować swój amplituner AV z instalacją niestandardową (Custom Installation), AVR-X4400H i AVR-X6400H oferuje szeroki zakres opcji, w tym sterowanie poprzez IP, połączenia wejścia / wyjścia zdalnego sterowania na podczerwień, wyzwalacz 12V, złącze RS-232 oraz kompatybilność z Creston Connected. W celu ułatwienia pracy instalatorom, amplitunery zostały wyposażone w funkcję diagnostyki sygnału HDMI, umożliwiając łatwe i szybkie korygowanie błędów podczas instalacji, w tym problemów z okablowaniem i zgodności z monitorami 4K. Co ważne, zastosowanie zaawansowanego trybu ECO Denona umożliwia obu modelom dostosowanie zużycia energii do sposobu, w jaki są używane, zmniejszając zużycie energii nawet o 50% podczas pracy przy niskich poziomach głośności. Wskaźnik trybu Eco może być wyświetlany w celu monitorowania ilości energii wykorzystywanej przez odbiornik.
Łącząc wysoką wydajność z zaawansowanymi funkcjami audio i wideo oraz bezprzewodową technologią HEOS multiroom, Denon AVR-X6400H i AVR-X4400H - produkowane w fabryce Denona w Japonii, oferują kompletne rozwiązania zarówno dla zaawansowanych systemów surround, jak i na potrzeby codziennego użytkowania.


Denon AVR-X4400H – Cechy i korzyści
• 9.2 kanałowy amplituner AV, 200W na kanał
o Wystarczająca moc, aby wypełnić pokój unikalnym dźwiękiem Denon
• Wbudowana technologia bezprzewodowa HEOS multiroom
o Muzyka w całym domu przy wykorzystaniu urządzeń HEOS
• AirPlay, Bluetooth, Radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer,
Network Audio Streaming
o Dostęp do nielimitowanych źródeł muzyki online
• DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
o Streaming sygnału audio wysokiej rozdzielczości, odtwarzanie gapless
• 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) z obsługą HDCP 2.2
o Do podłączenia urządzeń cyfrowych, w tym konsol do gier, dekoderów i komputerów
• 3 wyjścia HDMI
o Możliwość przesyłania dźwięku / wideo do drugiej strefy przez HDMI, jednocześnie
zasilając telewizor i projektor w pomieszczeniu głównym
• 4K/60Hz full-rate pass-through, kompatybilność Dolby Vision, HDR, HLG oraz BT.2020
o Obsługa standardów wideo nowej generacji
• Zaawansowany procesor obrazu, upscaling do 4K dla źródeł HDMI
o Jakość wideo Full HD lub Ultra HD z dotychczasowych źródeł cyfrowych
• Dolby Atmos, DTS:X (do 7.1.4 z użyciem drugiego wzmacniacza); Auro-3D
o Realistyczny dźwięk 3D z efektem górnej warstwy
• eARC (Enhanced Audio Return Channel), poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania
o Audio 3D poprzez HDMI z aplikacji TV
• Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
o Perfekcyjne dostosowanie brzmienia do pomieszczenia
• Audyssey LFC oraz SubEQ HT
o LFC zatrzymuje zbyt potężnie brzmiące basy w pomieszczeniu, SubEQ HT umożliwia
prostą konfigurację kilku subwooferów
• Aplikacja Audyssey MultEQ Editor (dostępna w Appstore)
o Profesjonalne dostrojenie parametrów dźwięku
• Wyrównanie linii basu Bass Sync
o Korekcja błędów synchronizacji basów z niektórych nośników
• Wydajna konwersja cyfrowo analogowa
o AKM AK4458VN 32bit/8ch D/A konwerter na wszystkich kanałach
• Wejście Phono dla gramofonu
• Asystent konfiguracji, aplikacja Denon AVR Remote
o Bezproblemowa instalacja, konfiguracja, użytkowanie
• Zaawansowane możliwości instalacji niestandardowej
o Wejście / wyjście zdalnego sterowania IR, wyzwalacz 12V, 13.2 kanałowe wyjście
przedwzmacniacza, port RS232, kompatybilność Crestron Connected; kontrola poprzez
IP
• Inteligentny tryb ECO z funkcją off/on/auto
o Oszczędność
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę