Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najlepszy_oled

NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Amplitunery AV nowej generacji z odświeżonym wyglądem i podzespołami oraz wyposażone w AURO 3D.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 80,669
Cytuj  
#1
08-09-2017, 17:38
Domyślnie Amplitunery AV nowej generacji z odświeżonym wyglądem i podzespołami oraz wyposażone w AURO 3D.

Amplitunery AV nowej generacji z odświeżonym wyglądem i podzespołami oraz wyposażone w AURO 3D.

Denon AVR-X6400H i AVR-X4400H: amplitunery zaprojektowane dla spektakularnego dźwięku surround oraz streamingu multiroom HEOS

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości produktów domowej rozrywki, prezentuje dwa najnowsze high-endowe amplitunery AV wyposażone w Dolby Atmos, DTS: X i Auro-3D. Zarówno AVR-X4400H (9 kanałów wzmacniacza mocy), jak i AVRX6400H
(11 kanałów wzmacniacza mocy) łączą w sobie najwyższej klasy dźwięk z najnowszymi
technologiami kina domowego, zapewniając najwyższą jakość zarówno dla filmów, jak i muzyki.
Amplitunery wyposażone zostały również w bezprzewodową technologię streamingu muzyki HEOS
multiroom, a wszystko to z możliwością kontroli poprzez wygodną aplikację.
Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, oba modele wyposażone zostały w dopracowane elementy konstrukcyjne. AVR-X4400H wykorzystuje dziewięciokanałowy, dyskretny blok wzmacniacza, z identycznym wzmocnieniem dla wszystkich kanałów, ogromny transformator mocy i wysokiej jakości kondensatory bloku zasilania, zapewniające stabilną moc, oraz szybko działający system czujników temperatury na obwodach wzmacniających, gwarantujący stabilną pracę bez ograniczania mocy.

Poszczególne sekcje przedwzmacniacza służące regulacji głośności i wyboru sygnału wejściowego
zostały dostosowane tak, by zapewnić czystość sygnału, zaś szybkie cyfrowe zasilacze mocy ułatwiają eliminację szumu z pasma dźwiękowego. Amplitunery zostały zbudowane na płycie o dużej sztywności z oddzielnym stanowiskiem obwodu transformatora, co poprawia stabilność mechaniczną w celu wyeliminowania wibracji.
Przy projektowaniu AVR-X6400H przywiązano wiele uwagi do rozwiązań konstrukcyjnych: 11-kanałowy blok wzmacniacza zawiera oddzielne płyty układów wzmacniających dla każdego kanału – konstrukcja monolityczna - zarówno przyłącza zasilacza, jak i przyłącza wyjściowe każdego wzmacniacza mają taką samą długość, zapewniając precyzyjne dopasowanie sygnału. W każdym wzmacniaczu stosowane są tranzystory różnicowe, zapewniające stabilność, a specjalnie produkowane dla Denona tranzystory wysokoprądowe zastosowano dla utrzymania stabilnej temperatury. Większy transformator i masywne kondensatory o średnicy 5 cm zapewniają dużą rezerwę mocy w modelu AVR-X6400H. Poza możliwością obsługi zaawansowanych systemów głośników kina domowego i kompatybilności ze wszystkimi najnowszymi formatami dźwięku i obrazu, w tym Dolby Atmos, DTS: X, Auro-3D, 4K Ultra HD z HDR (High Dynamic Range) i Dolby Vision, nowe modele wyposażone zostały w precyzyjny system dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Są także kompatybilne z aplikacją Audyssey MultEQ Editor, co pozwala użytkownikowi na jeszcze większą kontrolę nad ustawieniami dźwięku.

Zarówno AVR-X4400H jak i AVR-X6400H będą dostępne w kolorze czarnym i srebrnym premium we
wrześniu 2017 r. u autoryzowanych sprzedawców Denona.
Światowej klasy brzmienie i streaming muzyki AVR-X4400H to 9.2-kanałowa konstrukcja o mocy 200 W na kanał, zapewniająca potężny, precyzyjny i szczegółowy dźwięk muzyki i z filmów. Amplituner posiada wbudowane dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X i Auro-3D, oferując imponujące, trójwymiarowe wrażenia kinowe z zestawami głośnikowymi w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2, bez konieczności stosowania osobnych wzmacniaczy (również 7.1.4 z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem).


AVR-X6400H, wyposażony w 11 kanałów wzmacniacza, z których każdy dostarcza moc na poziomie 205 W, umożliwia bezpośrednią konfigurację 7.1.4. Ponadto, w prostszych systemach nagłośnienia surround można zastosować podwójne wzmocnienie w konfiguracji 5.1, dzięki czemu każdy głośnik sterowany jest przez dwa kanały wzmacniające co gwarantuje większą przejrzystość dźwięku.
Obydwa modele są wyposażone w technologię wielokanałowego przetwarzania dźwięku AL32 firmy
Denon oraz D.D.S.C.-HD32, co zapewnia optymalną rozdzielczość każdego kanału, podczas gdy
monolityczny wzmacniacz AVR-X6400H poprawia separację kanałów. Amplitunery zostały
zaprojektowane do odtwarzania muzyki w bardzo wysokim standardzie, jest to możliwe dzięki
zastosowaniu zaawansowanego bloku konwerterów cyfrowo analogowych, przy wykorzystaniu
konwertera AKM AK4458VN 32bit/8ch dla wszystkich kanałów. Dodatkowo, AVR-X6400H wykorzystuje autorskie tranzystory Denon do uzyskania jeszcze dokładniejszego dźwięku.
Podobnie jak wszystkie amplitunery sieciowe Denon (wyposażone w Ethernet i dwuzakresowe WiFi), oba modele mają również możliwość odtwarzania muzyki z sieci i źródeł internetowych oraz plików audio wysokiej rozdzielczości - w tym FLAC, ALAC lub DSD (do 5.6MHz) – pliki te są odtwarzane w
nieskazitelnej jakości. AirPlay i Bluetooth są w zasięgu ręki, aby szybko odtwarzać ulubioną muzykę z dosłownie dowolnego przenośnego urządzenia. Dzięki technologii HEOS, amplitunery zapewniają
natychmiastowy dostęp do internetowego radia i szerokiej gamy popularnych usług serwisów
muzycznych, w tym Deezer, Spotify, Tidal, SoundCloud i nie tylko. Dzięki dodatkowym głośnikom
HEOS i komponentom z rodziny HEOS użytkownicy mogą cieszyć się dźwiękiem w całym domu,
kontrolowanym poprzez intuicyjną aplikację HEOS.

Zaawansowana sekcja wideo gotowa na przyszłe rozwiązania HDMI
Osiem wejść HDMI, w tym jedno dogodnie umieszczone na panelu przednim, obsługuje sekcję wideo
wspierającą technologię Full 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR (High Dynamic Range), BT.2020, Wide Color Gamut oraz 4:4:4 Pure Color sub-sampling, umożliwiając podłączenie wszystkich najnowszych urządzeń, takich jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray lub dekodery strumieniowe. Sekcja wideo jest nawet przystosowana do pracy w trybie Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma) i posiada zaawansowany procesor wideo umożliwiający upscalling istniejących już treści niższej rozdzielczości do pełnego 4K, wraz z analogową konwersją sygnału HDMI i skalowaniem Full Rate 4K. Obydwa amplitunery zostały wyposażone w trzy wyjścia HDMI, umożliwiając przesyłanie dźwięku i obrazu z jednego źródła do drugiej strefy przez HDMI, a jednocześnie na przesyłanie sygnału z drugiego źródła do dwóch głównych monitorów - na przykład telewizora i projektora w głównym pomieszczeniu.

Dla zapewnienia kompatybilności z najnowszymi standardami, poprzez przyszłą aktualizację
oprogramowania dostępna będzie funkcja eARC (Enhanced Audio Return Channel), umożliwiająca
obsługę formatów audio 3D za pośrednictwem pojedynczego kabla HDMI z aplikacji telewizyjnych.
Bezkonkurencyjna konfiguracja, dostosowanie dźwięku do pomieszczenia i możliwości
połączeniowe Amplitunery AVR-X4400H oraz AVR-X6400H są proste w obsłudze i konfiguracji dzięki asystentowi konfiguracji Denon, oferującemu przejrzystą oprawę graficzną i tekstową, zaś cztery przyciski funkcyjne Quick Select umożliwiają użytkownikowi szybki wybór ulubionego źródła wejściowego, z zaprogramowanym preferowanym ustawieniem dźwięku dla każdego źródła zapewniając precyzyjne dopasowanie brzmienia. Użytkownicy mają do dyspozycji menu ekranowe w języku polskim.

Precyzyjna kalibracja głośników Audyssey MultEQ XT32 jest dostępna w obu modelach, zapewniając
dokładną, prostą instalację. Zestaw funkcji Audyssey obejmuje również Audyssey LFC, dając możliwość użytkownikowi rozkoszowanie się potężnym basem bez niepokojenia sąsiadów czy domowników w innych pomieszczeniach, zaś SubEQ HT ułatwia konfigurację dwóch subwooferów zapewniając płynniejszy, bardziej zintegrowany bass. Zgodność z nową aplikacją Audyssey MultEQ Editor (dostępna w Appstore) pozwala użytkownikowi na indywidualne dostrojenie ustawień w razie potrzeby.

Dostępna jest również funkcja Bass Sync, która pozwala użytkownikom zrekompensować brak
synchronizacji między kanałami LFE (sub-bass) a resztą kanałów, co występuje w przypadku niektórych nośników. Ten problem może powodować efekty fazowe, zakłócające brzmienie: Bass Sync umożliwia amplitunerowi odtwarzanie niskich tonów zsynchronizowanych z resztą dźwięków i uzyskanie żywszej, mocniejszej i bardziej dynamicznej prezentacji.
Dla użytkowników, którzy chcą zintegrować swój amplituner AV z instalacją niestandardową (Custom Installation), AVR-X4400H i AVR-X6400H oferuje szeroki zakres opcji, w tym sterowanie poprzez IP, połączenia wejścia / wyjścia zdalnego sterowania na podczerwień, wyzwalacz 12V, złącze RS-232 oraz kompatybilność z Creston Connected. W celu ułatwienia pracy instalatorom, amplitunery zostały wyposażone w funkcję diagnostyki sygnału HDMI, umożliwiając łatwe i szybkie korygowanie błędów podczas instalacji, w tym problemów z okablowaniem i zgodności z monitorami 4K. Co ważne, zastosowanie zaawansowanego trybu ECO Denona umożliwia obu modelom dostosowanie zużycia energii do sposobu, w jaki są używane, zmniejszając zużycie energii nawet o 50% podczas pracy przy niskich poziomach głośności. Wskaźnik trybu Eco może być wyświetlany w celu monitorowania ilości energii wykorzystywanej przez odbiornik.
Łącząc wysoką wydajność z zaawansowanymi funkcjami audio i wideo oraz bezprzewodową technologią HEOS multiroom, Denon AVR-X6400H i AVR-X4400H - produkowane w fabryce Denona w Japonii, oferują kompletne rozwiązania zarówno dla zaawansowanych systemów surround, jak i na potrzeby codziennego użytkowania.


Denon AVR-X4400H – Cechy i korzyści
• 9.2 kanałowy amplituner AV, 200W na kanał
o Wystarczająca moc, aby wypełnić pokój unikalnym dźwiękiem Denon
• Wbudowana technologia bezprzewodowa HEOS multiroom
o Muzyka w całym domu przy wykorzystaniu urządzeń HEOS
• AirPlay, Bluetooth, Radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer,
Network Audio Streaming
o Dostęp do nielimitowanych źródeł muzyki online
• DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
o Streaming sygnału audio wysokiej rozdzielczości, odtwarzanie gapless
• 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) z obsługą HDCP 2.2
o Do podłączenia urządzeń cyfrowych, w tym konsol do gier, dekoderów i komputerów
• 3 wyjścia HDMI
o Możliwość przesyłania dźwięku / wideo do drugiej strefy przez HDMI, jednocześnie
zasilając telewizor i projektor w pomieszczeniu głównym
• 4K/60Hz full-rate pass-through, kompatybilność Dolby Vision, HDR, HLG oraz BT.2020
o Obsługa standardów wideo nowej generacji
• Zaawansowany procesor obrazu, upscaling do 4K dla źródeł HDMI
o Jakość wideo Full HD lub Ultra HD z dotychczasowych źródeł cyfrowych
• Dolby Atmos, DTS:X (do 7.1.4 z użyciem drugiego wzmacniacza); Auro-3D
o Realistyczny dźwięk 3D z efektem górnej warstwy
• eARC (Enhanced Audio Return Channel), poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania
o Audio 3D poprzez HDMI z aplikacji TV
• Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
o Perfekcyjne dostosowanie brzmienia do pomieszczenia
• Audyssey LFC oraz SubEQ HT
o LFC zatrzymuje zbyt potężnie brzmiące basy w pomieszczeniu, SubEQ HT umożliwia
prostą konfigurację kilku subwooferów
• Aplikacja Audyssey MultEQ Editor (dostępna w Appstore)
o Profesjonalne dostrojenie parametrów dźwięku
• Wyrównanie linii basu Bass Sync
o Korekcja błędów synchronizacji basów z niektórych nośników
• Wydajna konwersja cyfrowo analogowa
o AKM AK4458VN 32bit/8ch D/A konwerter na wszystkich kanałach
• Wejście Phono dla gramofonu
• Asystent konfiguracji, aplikacja Denon AVR Remote
o Bezproblemowa instalacja, konfiguracja, użytkowanie
• Zaawansowane możliwości instalacji niestandardowej
o Wejście / wyjście zdalnego sterowania IR, wyzwalacz 12V, 13.2 kanałowe wyjście
przedwzmacniacza, port RS232, kompatybilność Crestron Connected; kontrola poprzez
IP
• Inteligentny tryb ECO z funkcją off/on/auto
o Oszczędność
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Testy w KLUBIE HDTV

 • Philips PFL 6007 test
 • Toshiba VL963 test
 • Thomson FU6663 test
 • LG LM640S test
 • Sony HX850 test
 • Panasonic ST50 test

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Marketing Internetowy

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę