Oledy atakują. LGD składa propozycję producentom samochodów.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy atakują. LGD składa propozycję producentom samochodów.

hqdefault.jpg

Po raz pierwszy firma LGD odsłoniła projekt oświetlenia OLED na rynku motoryzacyjnym. Koncern z Korei Południowej prowadzi zaawansowane rozmowy z niemieckimi producentami samochodów o dostarczaniu systemów oświetleniowych OLED począwszy od 2018 roku.

LGD rozmawia z Mercedes Benz, Audi i Volkswagenem. Oświetlenie OLED zostanie wyprodukowane w fabryce oświetlenia OLED w fabryce LG-5. Wkrótce firma LGD powinny rozpocząć produkcję o małej pojemności, ale firma ma na celu zwiększenie produkcji do 15 000 zestawów do końca 2017 r.

[youtube]KSmxf-mHsQM[/youtube]
Według drugiego raportu Koreańskiego DigitalTimes Corp, LGD jest także zainteresowane dostarczaniem producentom samochodów elastycznych ekranów OLED. LG Display jest jedyną firmą, która może dostarczać zarówno wyświetlacze OLED, jak i oświetlenie, co może sprawić, że firma LGD skorzysta na tym rynku. Inni gracze na rynku OLED z oświetleniem samochodowym to OSRAM (obecnie dostarczający OLED dla BMW i Audi) oraz Pioneer / KM.
oled info
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jestem przekonany, czy te kierunkowskazy (jak chociażby w Audi) to taki dobry krok w strone bezpieczeństwa. Początkowo byłem zdziwiony, że ktoś to dopuścił do ruchu. Owszem, wygląda to świetnie - bajerancko, ale na drodze wolałbym jednak jechać za czymś co mruga w standardowy sposób, a nie załącza się jak equalizer.

Tyle też się mówi o bezpieczeństwie, nie korzystać z telefonów, nie bawić się nimi podczas jazdy, a jednocześnie z każdym nowym modelem mamy co raz to więcej gadżetów i świecidełek w aucie. Ekran goni ekran.
Nie mam nic przeciwko, ale obiektywnie, z bezpieczeństwem nie ma to nic wspólnego. Nie jest tajemnicą, że dla wielu użytkowników to dodatkowe rozpraszacze podczas jazdy, a ci wiadomo, bawią się, przełączają, ustawiają i wiecznie coś sprawdzają, a przy okazji zapominają, że są na drodze.
 
Do góry