PlayStation 5, czyli pogłoski i założenia w odpowiedzi na Xbox One X firmy Microsoft

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PlayStation 5, czyli pogłoski i założenia w odpowiedzi na Xbox One X firmy Microsoft
playstation-5-le-point_prev_08593841.jpg


Nowa PlayStation - Sony potwierdziła na czerwiec 2019 roku ?.
Czy nazywać się będzie PlayStation 5? Logika mówi, że ​​tak. Chyba, że Sony zechce grać nomenklaturą Microsoftu. Podsumowując Sony ma być odpowiedzią na kolejną konsolę amerykańskiego giganta, zaplanowaną na 7 listopada pod nazwą Xbox One X.

Data premiery?
Ale kiedy można spodziewać się PS5 ?
Analityk Michael Pachter z Wedbush Securities oczekuje 2019 lub 2020, ale bardziej prawdopodobne 2019. PS4 okazała się w 2013 roku, czyli zachowała cykl życia sześciu lat, podobnie jak PS2 i rok młodszy PS1 I PS3.
4K? Na pewno!
Wiedząc, że połowa domów w USA powinna być wyposażona w telewizor Ultra HD/4K, PlayStation 5 przyjmie taki format, zwłaszcza, że ​​PlayStation Pro jest już zdolne do prezentacji gier w rozdzielczości tej, z prędkością 30 klatek na sekundę. Wraz z rosnącym sukcesem wirtualnej rzeczywistości, SP5 zapewni co najmniej 60 klatek na sekundę w UHD. Wyczyn nie jest wykluczony zwłaszcza że w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat siła procesorów, zwłaszcza chipów graficznych wzrośnie. Nie zabraknie odtwarzacza Blu-Ray Ultra HD.

Ale nie 8 K ?
A w sumie może już czas na 8K?
W 2019 roku będzie prawdopodobnie za wcześnie na zintegrowanie tak kosztownej technologii z główną konsolą do gier.
avcesar.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydawać by się mogło, że byłem na premierze PS4 chwilę temu, a to już 4 lata minęło. Masakra jak ten czas leci, a jeszcze chwila i minie 10 lat na forum. Dajta spokój.

Co do PS5, to lata temu pisałem (długo przed premierą PS4), że dopiero PS5 pokaże pazury, to będzie już ten czas, gdzie już zacznie kończyć się pogoń za grafiką i pozostanie już tylko inwencja twórcza "scenarzystów", ale tu widzę na horyzoncie następnego króliczka w postaci 8K...

Mam nadzieję, że w przypadku PS5 to już będzie przynajmniej moc rzędu 1080Ti SLI.
Byłoby pięknie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam jak pisałeś o staniu w kolejce :) czas leci, a my się starzejemy - Producenci wymyślają kolejne zabawki żeby kupić..

"Mam nadzieję, że w przypadku PS5 to już będzie przynajmniej moc rzędu 1080Ti SLI." - mi się wydaje że to musi być coś z tego poziomu ...ale zobaczymy..
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
ps5 nie bedzie zadna odpowiedzia na xbox one x bo ta konsola to odpowiedz na pro zreszta jest to nadal ta sama generacja konsol ulepszona pod ekrany 4k i tyle.
ps5 bedzie nowa generacja tyle na temat.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
raczej 2 lata , ja mam pro i sobie chwale jak nie miałes jeszcze ps4 to warto jest tyle swietnych gier i jeszcze wiecej w drodze .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

Całe życie ;)
Czekam też na czasy gdzie możliwości sprzętowe konsol nie będą już żadnym ograniczeniem dla twórców gier. Obecnie to kompromisy.
Po falstarcie z PS4 jest nadzieja na coś konkretnego, zobaczymy.
Ja bym widział coś modułowego, czyli możliwość upgrejdu do bazy za +1000/2000zł.
Kto chce robi upgrejd, reszta niech się mota w 30fps'ach ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja bym widział coś modułowego, czyli możliwość upgrejdu do bazy za +1000/2000zł.
Kto chce robi upgrejd, reszta niech się mota w 30fps'ach ;)

W singlu mogłoby to przejść (w wypasionej wersji konsoli - 60 zamiast 30 fps).
W multiku raczej nie.Sony celuje tam w równe szanse dla graczy...
Dobrze,że chociaż dużo gier z widoku pierwszej osoby,kierowanych bardziej w stronę multi (CODy,Battlefieldy,Battlefronty,Titanfalle) i tak chodzi na konsolach w 60 FPS :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Realu się na oglądałeś i teraz cwaniakujesz :- ) a ostatni mecz Realu spoko ... chociaż Ramosa za bzdurę wywalił..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
było by fajnie ale raczej mało realne to jest .

Bynajmniej, ale idea dobra.
Obecnie cena ogranicza możliwości, a ja jestem z tej grupy która wolałaby dopłacić za lepszą jakość.

W singlu mogłoby to przejść (w wypasionej wersji konsoli - 60 zamiast 30 fps).
W multiku raczej nie.Sony celuje tam w równe szanse dla graczy...

W takiej sytuacji w multi z automatu przełączałoby na defaultowe możliwości sprzętowe najsłabszych wersji, także to nie byłby problem. Ew. sesje podzielone na wersje konsol.
Na PC też masz w lobby sesje z modami, bez itp. Także wszystko się da.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dać się pewnie da,tylko czy Sony będzie chciało robić podobne zabiegi ?
Np. PS4 Pro w niektórych grach dostało do wyboru opcję ze zwiększonym frame rate w porównaniu do PS4,jednak w single player :wink:
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Ja nie wiem czemu tak od razu tutaj osoby odrzucają pomysł zakupu PS4. Halo, czerwiec 2019 r. to prawie 2 lata jeszcze, a i tak konsoli nowej generacji na premierę nie opłaca się kupować, warto przynajmniej pół roku zaczekać.

PS4 Pro czy XONE X to inna historia, bo czerpie w całości z biblioteki PS4 / XONE, a do tego dostaje nowe opcje graficzne czy płynności w wybranych tytułach, natomiast nowa generacja to już nie jest taka prosta historia.

Przez 2 lata większość "graczy" PC też wymieni kartę graficzną, to jest szmat czasu.

A co do 8K, to szkoda komentować, mam nadzieję, że ani Microsoft ani Sony nie pójdą tą drogą w kolejnej generacji, bo jak na razie to 4K jest skalowane w większości przypadków, a nawet nie natywne.

Marzy mi się 4K 60FPS na PS5, ale wiem, że nikt tą drogą nie pójdą, pewnie będą faktycznie szli w skalowanie do wyższych rozdziałek niż 4K (kij wie po co) utrzymując 30FPS.
 
Do góry