To będzie kolejny milowy krok w jakości rozwoju telewizji na świecie..

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki nie masz racji tak jak Kolega wyżej pisał.. wystarczy popatrzeć na dzisiejsze tv 4k i ich procesory.. kiedyś wkładałeś dysk zew. do tv ze zdjęciami i z filmami z wakacji i czytało to bez żadnego ale weź dzisiaj włóż taki sam dysk do tv 4k Sony i zobaczysz o czym mówię.. Nie wspominając ile razy potrafi się zawiesić tv przy oglądaniu zdjęć czy filmów.. I jedyny ratunek to wyjąc wtyczkę .. to zdanie powinno być w każdym tv 4k literami na pół strony bo to jedyny ratunek dla wielu tv z androidem bez względu na firmę.
Mam HX 955 juz ponad 4 lata - jeszcze ani razu tv się nie zawiesił, nigdy nie musiałem go wyłączyć z kontaktu, ale i mam tv 4k X 8505c i tutaj już inna bajka.. taka jest nowoczesność w dzisiejszym świecie przy tv.. dziadostwo na maksa.. a co nowa aktualizacja to u ludzi inne badziewia się dzieją.. Dzisiaj drogi tv to jest dla frajerów albo dla ludzi którzy nie mają co z kasą zrobić.. patrząc ile ludzi ma problemów z tv i jak musza walczyć o swoje jak coś się skrzani w takim tv.. wystarczy tylko poczytać..i posłuchać znajomych.
Tego typu artykuły służą tylko tylko żeby ludziom narobić sieczki z mózgu i do niczego więcej..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
@brodacz
Ja mysle ze jestes w bledzie.

Swiat elektroniki nie pedzi do przodu? Zapierdziela ino chuczy.

Wychodzicie z zalozenia ze aby obraz na tv 8k byl lepszy od 4k to ten obraz musi byc w 8k. Bzdura totalna.

Producenci zaczna robic matryce w 8k o dwa razy lepszej jasnosci i kontrascie niz matryce 4k, wprowadza jakies nowe hdry tylko dla matryc 8k i bedziesz zmuszony kupic 8k. Bo nawet na wyswietlaczu wielkosci telefonu zobaczysz roznice i to na obrazie fullhd. Matryce 4k przestana rozwiijac albo specjalnie je "pogorsza".


Druga sprawa od 2020 roku UE rusza z.internetem 5G do 2025 wszystkie miasta i glowne drogi tranzytowe musza byc w zasiegu 5G. Wiec zaplecze "jako takie" bedzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo z tym internatem i prędkością to poczekamy- pożyjemy , a na razie wg badań najnowszych to RP pod względem szybkości netu jest w czarnej du.. i to nie tylko wśród UE ... średnia prędko. to około 14 Mb/s - średnia Kolego, a wiesz co to oznacza ... :- ) na smartfonie 5 calowym jakbyś miał ekran 4k zobaczysz więcej szczegółów (bo patrzysz na niego z odl. powiedzmy 20-30 cm niż na tv 55 calowym 4k jak będziesz na niego patrzył z 3m :- )

Mi osobiście jakby dzisiaj ktoś dawał bardzo dobry tv FHD (full leda) w 80 calach i bardzo dobry tv 4k w 65 calach - nawet bym się nie zastanawiał nad wyborem - wybrałbym większy FHD.. :) tylko musiałby być to naprawdę bardzo dobry tv..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na temat Polski i Internetu to nie ma sensu sie wypowiadac bo ja ledwo polowe mam. Ale swiat sie nie konczy na PL :)

Widzisz, zaznaczasz ze w przypadku fullHD MUSI to byc naprawde dobry TV. Czyli jak bedzie sredniej polki to kupilbys 4k :)

Ja mam u siebie Samsunga 55" FullHD 6400 zaplacilem okolo 3300zl (65 cale sa na allegro powyzej 5000zl). Niedawno kupilem rodzica samsunga 65" ks7000 4k za 5700zl czy jakos tak. Roznica 2400zl. Ale powiem ci w stosunku do jakosci i biorac pod uwage ze tv o 10" cali wiekszy to nawet bym sie nie zastanawial ktory wybrac.

Podejzewam ze 4k a 8k roznica bedzie podobno, oczywiscie za jakis dluzszy czas.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
@lolo
Musisz odróżnić 2 rzeczy. Czym innym jest wypuszczenie telewizora czy monitora 8k a czym innym zagwarantowanie mu odpowiednich treści. To pierwsze jest bardzo proste. To drugie, jak opisałem, niemal niewykonalne. Nikt nie kupi telewizora 8k za 10k tylko po to by obejrzeć roczne wszystkie 3 filmy albo fotki z podróży. No może PS6. Ale to nie będą miliony sprzedawanych sztuk tylko tysiące. Zatem firmy nie będą parły w tym kierunku, bo znajdą sie tacy, którzy będą produkować wysokiej klasy 65" 4k za 3 zł. I nawet za 10 lat człowiek będzie wolał kupić takiego dzisiejszego Q8 niż za 30k 80" oleda 8k.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na temat Polski i Internetu to nie ma sensu sie wypowiadac bo ja ledwo polowe mam. Ale swiat sie nie konczy na PL :)

Widzisz, zaznaczasz ze w przypadku fullHD MUSI to byc naprawde dobry TV. Czyli jak bedzie sredniej polki to kupilbys 4k :)

Ja mam u siebie Samsunga 55" FullHD 6400 zaplacilem okolo 3300zl (65 cale sa na allegro powyzej 5000zl). Niedawno kupilem rodzica samsunga 65" ks7000 4k za 5700zl czy jakos tak. Roznica 2400zl. Ale powiem ci w stosunku do jakosci i biorac pod uwage ze tv o 10" cali wiekszy to nawet bym sie nie zastanawial ktory wybrac.

Podejzewam ze 4k a 8k roznica bedzie podobno, oczywiscie za jakis dluzszy czas.

Tak zaznaczyłem że musi to być dobry tv FHD bo chodzi o wielkość tv - to teraz weź sobie kup zwykły tv 4k edge led w 75 calach to zobaczysz jaki to ma obraz.. :- ) A sam tv 4k czy 8k to nie wszystko musi być treść tak jak Kolega pisze.. a ile ludzi stać dzisiaj kupować filmy zwykłe BR a co dopiero o filmach 4k ...więc nie wspomnę o filmach 8k .... dzisiaj nadal w Polsce kupuje się filmy dvd i one się sprzedają w marketach w dalszym ciągu... a filmy 4k na BR często nie są 100% filmami 4k.. a pomimo tego swoje kosztują.. ja osobiście dużo filmów kupuje na BR ale powiem Ci uczciwie że w ostatnim czasie żadnego bym nie kupił z tych filmów 4k gdzie musiałbym dołożyć powiedzmy 40 czy 50 zl .. chyba ze miałbym tv 80-100 cali czego nie będę miał w najbliższej przyszłości.. A pisze w kontekście Polski bo tutaj mieszkam i nie zamierzam się wyprowadzać..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To dziwne, bo zarowno ja jak i moi rodzice mamy tv naziemna. Ogladamy te same kanaly, ktore nawet nie sa fullHD.

Skad taka roznica w Tv? FullHD h6400 i 4k k7000?
Bo roznica w obrazie niebo a ziemia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie podajesz odległości z jakiej porównujesz. Odejdź od ekranu na 3,5 - 4m czyli przeciętna odległość oglądania telewizora i porównaj ;) Zakładając, że oba telewizory dają podobny obraz pod względem ruchu, kontrastu i kolorów, a różnią się tylko rozdzielczością.


Nie ma różnicy czy będę oglądał z 1m czy 5m, czy w dzień czy w nocy, z jakiego kąta itp.
Te telewizory dzieli przepaść. Nawet zapodając obraz z TV naziemnej. Producenci TV jak będą chcieli to zrobią taką samą przepaść w tv 4k a 8k i będzie ona widoczna nawet na obrazie z TV naziemnej.

I pójdziesz do MM zobaczysz różnice w obrazie i kupisz 8k. Mówienie ze aby zobaczyć różnice w 4k a fullHD to trzeba kupić płytę BD w 4k to dla mnie bzdura - na dzień dzisiejszy.

A jeżeli się mylę, to pokażcie TV FULL HD 75" z obrazem porównywalnym do Samsunga 65" 4k KS700 (dla źródła obrazu full hd - tv naziemnej / satelitarnej) w podobnej lub niższej cenie. Wtedy nawet pomyśle nad wymianą mojego ue55h6400. Skoro lepiej kupić gorszy a większy, to czekam na propozycje :p
 

ibotto

Member
Prosze, obraz podobno jak zywy.

1348066094664_16_11479_001.JPG

To nie jest obraz jak żywy, gdyż muchomor zielonkawy z fotki jest śmiertelnie trujący. To nie sa kanie/bedłki/sowy, które na masełku daja niebo w gębie. Kanie maja pierścień (obróżkę na nóżce) i charakterystyczny zapach. Kto się pomyli to drugiej szansy raczej nie dostanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie jak saper - kania vs muchomor - myli się tylko raz.
Polecam kanie - mniam mniam.
Z obrazem jest podobnie - jeśli ktoś doprecyzuje swoje potrzeb popełni jak najmniej błędów.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jaka przepaść? Co dokładnie jest lepszego?

Ogolnie, to wszystko.
Obraz o wiele zywszy.


Zawsze? Wolisz najtańszy 4k 40" od najlepszego na rynku 75" FullHD?

Jaki sens porownywac tak skrajne tv.
Porownuj tv z podobnego poziomu cenowego.
Ile wedlog ciebie kosztuje full hd 75"?
A ile 4k 40"?
Takie porownywanie jest chore. Zstap na ziemie


Ja poki co popieram Kikiego, wole FullHD od hdready, 4k od FullHD i zapewne w przyszlosci 8k od 4k.


Podaj jakies konkrety, przyklady a nie pisanie o dupie marynie. Podaj przyklad konkurencji FullHD dla samsunga ks7000, oczywiscie w mysl powinien byc wiekszy o 10" lub duzo tanszy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja tv FHD mam w salonie a w sypialni 4k i w życiu bym go nie zamienił na ten co mam w salonie :- ) a oba są tej samej wielkości.. We wszystkich testach albo prawie wszystkich tv 4k większą różnicę robi HDR niż sama rozdzielczość.. albo inaczej ujmę większe wrażenie jest na tych co testują z tego powodu..
 
Ostatnia edycja:

Ziku90

New member
A ja tv FHD mam w salonie a w sypialni 4k i w życiu bym go nie zamienił na ten co mam w salonie :- ) a oba są tej samej wielkości.. We wszystkich testach albo prawie wszystkich tv 4k większą różnicę robi HDR niż sama rozdzielczość.. albo inaczej ujmę większe wrażenie jest na tych co testują z tego powodu..
Z tego co mi się wydaje to dwie zupełnie różne technologie, więc porównanie wg mnie bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie ma różnicy czy będę oglądał z 1m czy 5m, czy w dzień czy w nocy, z jakiego kąta itp.
Te telewizory dzieli przepaść. Nawet zapodając obraz z TV naziemnej. Producenci TV jak będą chcieli to zrobią taką samą przepaść w tv 4k a 8k i będzie ona widoczna nawet na obrazie z TV naziemnej.

I pójdziesz do MM zobaczysz różnice w obrazie i kupisz 8k. Mówienie ze aby zobaczyć różnice w 4k a fullHD to trzeba kupić płytę BD w 4k to dla mnie bzdura - na dzień dzisiejszy.

A jeżeli się mylę, to pokażcie TV FULL HD 75" z obrazem porównywalnym do Samsunga 65" 4k KS700 (dla źródła obrazu full hd - tv naziemnej / satelitarnej) w podobnej lub niższej cenie. Wtedy nawet pomyśle nad wymianą mojego ue55h6400. Skoro lepiej kupić gorszy a większy, to czekam na propozycje :p

Lolo a jak sądzisz co na Tobie zrobi wrażenie oglądając film z 4-5m na super hiper TV 4K czy tam 8k UHD 75" OLED za 50tys czy na ekranie np130" z projektora z bardzo dobrym obrazem full hd...:-D ?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie z projektora :)
Czym wiekszy to lepszy ale...

Ale niestety jakas jakosc trzeba trzymac i watpie aby znalezli tv 75" w Full HD w cenie dobrego 4k w 65" cali z zachowaniem jakosci na poziomie.
Owszem jakby mial porownywac do 4k w 40" to znajda "lepszy" wiekszy i tanszy fullhd. Ale przy 65" raczej musisz kupic 4k bo "podejzewam" wychodzi najoptymalniej.

Jestem ciekaw ile (tego pewnie sie nie dowiemy) ale moze chociaz w jakiej proporcji w TYM ROKU KIKI sprzedal tv 65" 4k a ile 65" lub wiekszych w FullHD. Podejzewam ze w tej wielkosci 4k o wiele lepiej sie sprzedawaly. Jak wejszie 8k a kiedys wejdzie to pewnie uklasuje sie od 65" wzwyz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego co mi się wydaje to dwie zupełnie różne technologie, więc porównanie wg mnie bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Oczywiście kolego to są inne technologie ,ale jak dzisiaj kupujesz tv 4k to 98% to edge led.. a tzw. full ledy 4k jak ja to mówię tv dla bogaczy, a nie dla ludu..

Oczywiscie z projektora :)
Czym wiekszy to lepszy ale...

Ale niestety jakas jakosc trzeba trzymac i watpie aby znalezli tv 75" w Full HD w cenie dobrego 4k w 65" cali z zachowaniem jakosci na poziomie.
Owszem jakby mial porownywac do 4k w 40" to znajda "lepszy" wiekszy i tanszy fullhd. Ale przy 65" raczej musisz kupic 4k bo "podejzewam" wychodzi najoptymalniej.

Jestem ciekaw ile (tego pewnie sie nie dowiemy) ale moze chociaz w jakiej proporcji w TYM ROKU KIKI sprzedal tv 65" 4k a ile 65" lub wiekszych w FullHD. Podejzewam ze w tej wielkosci 4k o wiele lepiej sie sprzedawaly. Jak wejszie 8k a kiedys wejdzie to pewnie uklasuje sie od 65" wzwyz.

Nie znajdziesz tv FHD w dobrej jakości bo przestali robić.. ale nie dlatego że ludzie nie chcieli, tylko dlatego że firmy tak chciały i marketing poszedł w ta a nie w inną stronę.. To tak jak 3d - przecież gro osób chce dalej w tv mieć 3d w tv ale przecież na czymś trzeba zaoszczędzić.. wybrali 3d.. Teraz Ci mówią że niby w Imax odchodzi od 3d bo ludzie nie chodzą,, większej bzdury nie słyszałem.. gro moich znajomych jak idą do Imax to wyłącznie na 3d .. Ja jak chodzę do Imax to film przeważnie już jest grany tydzień albo i lepiej i jeszcze nigdy nie było żeby było mniej osób niż 50% ludzi mogących obejrzeć w tej sali film... Jedna wielka bzdura wszyscy szukają oszczędności i to jest powód wycięcia 3d...
Poczekaj dalej kolego i zobaczysz że Atmos jeszcze trochę i będzie wsadzany wyłącznie w filmach 4rk - wspomnisz moje słowa - już zaczynają być takie kwiatki... TO wszystko jest jedna wielka ściema.. i nic więcej.. a gro sklepów w tym jawnie uczestniczy.. i ludziom robi z mózgu sieczkę twierdząc że w tv 4k z odl. 3,5 m to olśnienia dostanie w stosunku do tego samego materiału jakby oglądał na dobrym tv FHD.. Jeszcze jak były robione przyzwoite tv FHD a były tańsze od 4k to testerzy na konkurencyjnym forum wszem i wobec pisali i mówili jak się z nimi rozmawiało że dla 55 czy 65 cali to głowy nie ma co sobie zawracać 4k jak ktoś siedzi od tych tv 3-4 m.. Bo prawda jest taka co mi po tym że czuje że w niektórych materiałach jest lepszy obraz jak szczegóły widzę jak jestem niemalże przed samym ekranem...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polska nie jest głównym celem dla rozwoju wielkich modeli.
Na świecie ludzi kupują bo maja kasę i uwielbiają jakość i co raz większe ekrany.
 
Do góry