Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Tradycyjna TV i duży spadek zainteresowania przez młodych obywateli.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
12-08-2017, 01:18
Domyślnie Tradycyjna TV i duży spadek zainteresowania przez młodych obywateli.

Tradycyjna TV i duży spadek zainteresowania przez młodych obywateli.

Badania pokazują trend na świecie na podstawie młodych Amerykanów którzy szybko porzucają oglądanie tradycyjnej telewizji.
Mam wrażenie, że w Polsce jest podobnie.
Znam wielu młodych, którzy zrezygnowali z korzystania i z telewizji i z telewizora w swoich domach.

Według badań Nielsen Audience w pierwszym kwartale 2017 Amerykanie w wieku od 18 do 24 lat oglądają coraz mniej telewizji tradycyjnej i to z roku na rok.
Licząc od pierwszego kwartału 2011 roku, czas spędzony przed telewizorem przez młodych Amerykanów spadł o ponad 40%. Obecnie przeciętnie spędzają oni 14 godzin i 31 minut na tydzień przed wielkim ekranem. A przecież w 2011 roku ilość godzin to 26 godzin i 30 minut.
Jest się na czy zastanawiać jakie kierunki wytycza młodzież, która dalej będzie kreować swoje zwyczaje.
Avcesar
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Senior Member

Meldunek: Mar 2017
12-08-2017, 13:20
Domyślnie

Odkąd telewizor zacząłem wykorzystywać jako monitor do pracy biurowej, to już w ogóle w telewizji nic nie oglądałem od tego czasu. Tak to jeszcze czasem jako "radio" sobie TV w tle działał. W tej chwili tylko 1. monitor, 2. gry, 3. filmy (serwisy streamingowe, płyty).

Nie wiem jak się ma sytuacja w Ameryce, ale u nas to po prostu nie ma czego oglądać na tych wszystkich kanałach, w kółko powtórki i beznadziejne polskie seriale.
Odpowiedź z Cytatem
FoX88 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
12-08-2017, 15:10
Domyślnie

U mnie tylko transmisje sportowe zostają na dużym ekranie i czasem Discovery Hd. Raz w tygodniu Netflix w 4K więc mogę się czuć młodym , bo łapię się w ich trend...
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Feb 2012
12-08-2017, 18:45
Domyślnie

Nie ukrywamy. Tradycyjna telewizja to obecnie medium do transmisji reklam z przerwami na jakiś odgrzewany kotlet (Kevin... na święta). Ja mam tylko cichą nadzieję, że dane te pokazują, że młodzież zaczyna myśleć samodzielnie. Nie daje się karmić propagandową papką i oczekuje czegoś bardziej ambitnego.
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
12-08-2017, 20:37
Domyślnie

To ja może inaczej przypomnijmy sobie ile my jak byliśmy młodzi oglądaliśmy tv :- ) mam 43 lata i od 2 lat już zaobserwowałem że coraz mniej oglądam zarówno tv jak i powtórek filmów, które kupuję na BR.. A od maja do końca września to lepiej robić inne rzeczy nisz siedzieć w domu przy 30 stopniowym cieple i patrzeć się w tv..
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Feb 2012
12-08-2017, 20:47
Domyślnie

Szczerze mówiąc, jak my byliśmy młodzi (mi w listopadzie stuknie 44) to właśnie pojawiła się TV-SAT. Był wielki boom. Ludzie nagle z dwóch kanałów dostali w swoje łapska setki zagranicznych. Oglądało się wszystko, nawet reklamy były jakieś takie ciekawsze, nie celujące w zupełne dno intelektualne. Teraz też od dawna już nie oglądam telewizji - po prostu nie ma czego. Filmy wolę oglądnąć nieprzerywane reklamami, wiadomości czerpię z netu. Nawet już nie biorę pod uwagę tego, że mam 32 calowy TV. Do Big Bang Theory i IT Crowd nadaje się zupełnie dobrze. Niewiele innych rzeczy oglądam, a jak to robię to przed 24 calowym monitorem podpiętym do peceta. Ale z powtórkami kilku kultowych filmów czekam właśnie na zakup nowego LCDeka. Mam nadzieję, że do końca wakacji zdążę.
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
12-08-2017, 21:00
Domyślnie

ja tam pamiętam że NBA tylko oglądałem :- ) zresztą ciekawsze rzeczy miałem niż patrzenie się w RTL itp... kanały,,
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania