Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najlepszy_oled

NewsyTutaj dodajemy newsy, możliwe, że znajdą się na stronie głównej.

Wróć HDforum > Początek > Newsy > Tradycyjna TV i duży spadek zainteresowania przez młodych obywateli.
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
12-08-2017, 00:18
Domyślnie Tradycyjna TV i duży spadek zainteresowania przez młodych obywateli.

Tradycyjna TV i duży spadek zainteresowania przez młodych obywateli.

Badania pokazują trend na świecie na podstawie młodych Amerykanów którzy szybko porzucają oglądanie tradycyjnej telewizji.
Mam wrażenie, że w Polsce jest podobnie.
Znam wielu młodych, którzy zrezygnowali z korzystania i z telewizji i z telewizora w swoich domach.

Według badań Nielsen Audience w pierwszym kwartale 2017 Amerykanie w wieku od 18 do 24 lat oglądają coraz mniej telewizji tradycyjnej i to z roku na rok.
Licząc od pierwszego kwartału 2011 roku, czas spędzony przed telewizorem przez młodych Amerykanów spadł o ponad 40%. Obecnie przeciętnie spędzają oni 14 godzin i 31 minut na tydzień przed wielkim ekranem. A przecież w 2011 roku ilość godzin to 26 godzin i 30 minut.
Jest się na czy zastanawiać jakie kierunki wytycza młodzież, która dalej będzie kreować swoje zwyczaje.
Avcesar
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Senior Member

Meldunek: Mar 2017
12-08-2017, 12:20
Domyślnie

Odkąd telewizor zacząłem wykorzystywać jako monitor do pracy biurowej, to już w ogóle w telewizji nic nie oglądałem od tego czasu. Tak to jeszcze czasem jako "radio" sobie TV w tle działał. W tej chwili tylko 1. monitor, 2. gry, 3. filmy (serwisy streamingowe, płyty).

Nie wiem jak się ma sytuacja w Ameryce, ale u nas to po prostu nie ma czego oglądać na tych wszystkich kanałach, w kółko powtórki i beznadziejne polskie seriale.
Odpowiedź z Cytatem
FoX88 jest online
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
12-08-2017, 14:10
Domyślnie

U mnie tylko transmisje sportowe zostają na dużym ekranie i czasem Discovery Hd. Raz w tygodniu Netflix w 4K więc mogę się czuć młodym , bo łapię się w ich trend...
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Feb 2012
12-08-2017, 17:45
Domyślnie

Nie ukrywamy. Tradycyjna telewizja to obecnie medium do transmisji reklam z przerwami na jakiś odgrzewany kotlet (Kevin... na święta). Ja mam tylko cichą nadzieję, że dane te pokazują, że młodzież zaczyna myśleć samodzielnie. Nie daje się karmić propagandową papką i oczekuje czegoś bardziej ambitnego.
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
12-08-2017, 19:37
Domyślnie

To ja może inaczej przypomnijmy sobie ile my jak byliśmy młodzi oglądaliśmy tv :- ) mam 43 lata i od 2 lat już zaobserwowałem że coraz mniej oglądam zarówno tv jak i powtórek filmów, które kupuję na BR.. A od maja do końca września to lepiej robić inne rzeczy nisz siedzieć w domu przy 30 stopniowym cieple i patrzeć się w tv..
Sony KD-55X850C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Feb 2012
12-08-2017, 19:47
Domyślnie

Szczerze mówiąc, jak my byliśmy młodzi (mi w listopadzie stuknie 44) to właśnie pojawiła się TV-SAT. Był wielki boom. Ludzie nagle z dwóch kanałów dostali w swoje łapska setki zagranicznych. Oglądało się wszystko, nawet reklamy były jakieś takie ciekawsze, nie celujące w zupełne dno intelektualne. Teraz też od dawna już nie oglądam telewizji - po prostu nie ma czego. Filmy wolę oglądnąć nieprzerywane reklamami, wiadomości czerpię z netu. Nawet już nie biorę pod uwagę tego, że mam 32 calowy TV. Do Big Bang Theory i IT Crowd nadaje się zupełnie dobrze. Niewiele innych rzeczy oglądam, a jak to robię to przed 24 calowym monitorem podpiętym do peceta. Ale z powtórkami kilku kultowych filmów czekam właśnie na zakup nowego LCDeka. Mam nadzieję, że do końca wakacji zdążę.
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
12-08-2017, 20:00
Domyślnie

ja tam pamiętam że NBA tylko oglądałem :- ) zresztą ciekawsze rzeczy miałem niż patrzenie się w RTL itp... kanały,,
Sony KD-55X850C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania