Revel Performa3 F206 - Recenzja

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Revel Performa3 F206 - Recenzja
Revel-Performa3-F206-review.jpg

Marka Revel jest własnością jednego z największych koncernów audio na świecie... w sumie to nie wiem, czy przypadkiem w związku z przejęciem grupy Harman przez koreańskiego giganta, nie powinienem napisać, że była... nie mniej Harman, póki co sprawuje pieczę nad swoimi markami, a seria Performa3, którą dziś chcę przedstawić została zaprojektowana i wykonana już jakiś czas temu, więc kwestie nowego właściciela nie mają tu dużo do rzeczy.

Revel-Performa3-F206-review-1.jpg

F206 to mniejsza z podłogówek należąca do serii Performa3. Obok niej, w serii znajdziemy większą F208, dwie mniejsze kolumny podstawkowe: M105 i M106, dwa głośniki centralne: C205 i C208, jedną konstrukcję surround S206 oraz dwa aktywne subwoofery: B110 i B112. Wszystkie mniejsze zespoły głośnikowe dostępne są w trzech kolorach wykończenia: czarny, orzech i biały - wszystkie na wysoki połysk. Większe konstrukcje: podłogowa, podstawkowa, centralny i subwoofer, nie występują w kolorze białym. S206 natomiast jest dostępny tylko w czarnym macie. Lakierowanie i ogólne wykończenie białego modelu F206 jest wyśmienite. Jeśli pozostałe wyglądają równie dobrze, jest to jedna z lepiej wykonanych konstrukcji w swojej klasie cenowej z jakimi się spotkałem. Jeśli o mnie chodzi, podobnie postrzegam kwestie projektu. Wygięte ścianki, nie tylko są dobrym sposobem na niwelowanie problemów zachodzących wewnątrz obudowy, ale także zwiększają sztywność całej konstrukcji. Górna nakładka nie tylko jest estetycznym zwieńczeniem kolumny, ale także dodatkowo usztywnia górną ściankę. Podobnie sprawa wygląda z cokołem, który będąc integralną częścią konstrukcji zwiększa sztywność dolnej części oraz zapewnia lepszą stabilność. Do wzmocnienia sztywności nawiązuje także zabieg rowkowania przetworników, który ma na celu zminimalizowanie odkształceń. Sekcję terminali głośnikowych, łącznie z gniazdami, również wykonano wyśmienicie. Do pełni szczęścia proponuję rozważyć wymianę oryginalnych kolców na coś w stylu Viablue.
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/130614-revel-performa3-f206-recenzja.html
 
Do góry