UHD Blu-ray czy kod może być złamany ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
UHD Blu-ray czy kod może być złamany ?
m-uhdbluray2016-2.jpg

Pierwsza nielegalna kopia dysku Blu-ray UHD pojawiła się w sieci torrent. Może to sugerować, że szyfrowanie dysków AACS 2.0, opracowane we współpracy z firmami z Hollywood i firmami z branży technologii, zostało złamane.

Szyfrowanie dysku zostało złamane ?

Rosyjski torrent tracker o nazwie UltraHDclub przesłał pierwszą kopię filmu UHD Blu-ray 1:1 do sieci BitTorrent. Wcześniejsze kopie zostały przechwycone i zablokowane, ale w tym wydaniu cała struktura folderów dysku jest nienaruszona.

Film to "Smurfs 2", ale tytuł lub fakt, że film jest dostępny w jakości 1:1 przez nielegalne kanały, jest mniej ważny niż implikacje. Jeśli jest to rzeczywiście prawdziwa kopia, która wydaje się potwierdzona przez specjalistę TorrentFrea, to może oznaczać, że szyfrowanie AACS 2.0 zostało złamane.

Firma AACS wprowadziła szyfrowanie w 2005 roku do systemów HD-DVD i Blu-ray. Technologia szyfrowania została opracowana przez konsorcjum firm takich jak Disney, Intel, Microsoft, Panasonic, Warner Bros i Sony. Wraz z uruchomieniem odtwarzacza UHD Blu-ray zastosowano silniejszą wersję AACS 2.0. To wszystko działało sprawnie aż do teraz.

smurfs2.jpg
Trzeba podkreślić, że nie przedstawiono dowodów na pęknięcia zabezpieczeń AACS 2.0, bo kopię można było uzyskać gdzie indziej. Na przykład ostatni sezon "Orange Newmana" firmy Netflix został niedawno skradziony w studio dźwiękowym, a następnie wyciekł do sieci torrent.

Grupa, która przesłała "Smurfs 2" twierdzi, że wkrótce pojawią się kolejne filmy Blu-ray UHD. Smurfs 2 to plik o rozmiarze 55 GB.

Hollywood wykonało wielkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo filmów w formacie 4K/HDR. Odtwarzacz Blu-ray UHD odtwarza sygnały HDMI w zaszyfrowanej formie za pośrednictwem czegoś nazywanego HDCP 2.2. Netflix i Amazon korzystają również z szyfrowania w celu zabezpieczenia strumieni 4K/HDR.

Pliki Torrent są oczywiście nielegalne. Jeśli chcesz mieć stałą jakość filmów i seriali telewizyjnych, musisz zapłacić za treść.
flatpanelshd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tak sobie myślę że to kwestia czasu i będzie wiadomo czy to jest prawdziwa kopia czy też ukradziona np. ze studia filmowego.. Ale jeśli okaże się, że to jest prawdziwa kopia to pewne firmy maja się nad czym zastanawiać.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mogą pomyśleć nad bezsensowością swoich poczynań, odnośnie zabezpieczeń, co już nie raz zostało udowodnione.
Ale nawet jeśli to prawda, to pozostaje nieśmiertelna Cinavia którą, jak mi wiadomo, ten tytuł posiada.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zabezpieczenia zawsze będą.. kwestia też tego czy kiedyś prawo się zmieni odnośnie ściągania muzyki czy filmów.. bo takie rozwiązanie też może być brane pod uwagę w przyszłości.. to kwestia podejścia do pewnych rzeczy.. i nacisku firm, które się tym biznesem zajmują.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Cinawia powiadasz? Ktos ukradl Cinavie.

Skoro jest dostepny sprzet umozliwiajacy odczyt plyy na PC (nowe napedy dostepne narazie tylko w Japonii) oraz jakis testowy Power DVD, odtwarzajacy BDUHD, wnioskuje ze mozliwy jest tez memory dump ....i kot Gargamela sie zlamal.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rozminęliśmy się. "Dorzuciłem" wcześniej o PowerDVD17. Nieistotne.
Mnie ciekawi, czy te Pioneery będą miały Cinavie. Bo PowerDVD ją ma.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wrzuciles ale PowerDVD 17 nie obsluguje BDUHD, tylko jego wczesniejsza, specjalna wersja. To ze ma zaimplementowana Cinavie, tez nie ma nic do rzeczy. Plik przeciez odpala sie na wbudowanych (w telewizory) i samodzielne playery 4k, bez zaciec, czy innych, kojarzonych z Cinavia pajacykow
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Torrent Sprawny.


Jest info hash na screen więc można sprawdzić wrzutę. Do nie dawna miałem aktywne konto na UltraHDclub, niestety nie zaglądałem tam jakiś czas i usunięto mnie z bazy danych. Rejestracja na zaproszenie.

Ciekawie by było odtworzyć taki dysk, Power DVD17 Ultra rzekomo wspiera Ultra HD Blu-ray Disk
więc można sprawdzić.

https://www.cyberlink.com/products/powerdvd-ultra/features_en_EU.html?&r=1

image.png


Co do poprzednich wersji to nie jestem tego pewien, odtwarzały treści 4K ale chyba nie wspierały jeszcze Ultra HD Blu-ray.

Edit: Torrent sprawny, jeśli ktoś zainteresowany wyślę magnet link na Priv.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Jakas jazda.
Jeszcze niedawno byly oficjalne informacje, o tym ze 17 nie bedzie wspierac BDUHD.
A moze jeszcze wtedy nie bylo oficjalnego potwierdzenia wersji Ultra (jedynej ktora potrafi) bo nie bylo napedow i jasnosci co do wymogow niezbednej platformy sprzetowej?
Trial zreszta tez nie obslugije UHD BD (Does not support the playback of HEVC/H.265/Blu-ray 3D/Ultra HD Blu-ray/HDR Video/360 Video content), nie wspominajac o tym ze trzeba miec nowiusienkiego kompa.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Ostatnio odpaliłem mad max w oryginale xbox one s bitrate 120 mb ,oraz w mkv bitrate 80 mb aż mi pen 128 gb usb 3.0 czasami chrupał ale nie zauważyłem jakoś takiej mega różnicy chyba zostane przy Mkv

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

collider

New member
Bez reklam
Moze to smieszne co napisze, ale jakby ktos wzial kamere 4K i nagral obraz z telewizora 4K (taki telesync) to o jakiej jakosci bysmy mowili i czy to nie bylaby kopia bluray 4K? Zostaje tylko kwestia dzwieku.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Płyty UHD nie odpale na normalnym napędzie Blu Ray w PC? Myślem, że to ten sam format płyty tylko więcej warstw jest.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie tylko nie odpalisz na "normalnym" na chwile obecna, napedzie. Musisz miec odpowiednia plyte glowna, procesor (Intel SGX), GPU sprzetowo dekodujacy HEVC 10 bit z HDR i HDCP 2.2 oraz Windows 10 z okreslonymi komponentami. Wreszie PowerDVD 17 Ultra .
Jak widac, bycie legalnym, nie przychodzi latwo.
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
To wiem, że odpowiedni procesor itp potrzebny, a co w płytach się zmieniło, że nowego napędu potrzebuje?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie tylko nie odpalisz na "normalnym" na chwile obecna, napedzie. Musisz miec odpowiednia plyte glowna, procesor (Intel SGX), GPU sprzetowo dekodujacy HEVC 10 bit z HDR i HDCP 2.2 oraz Windows 10 z okreslonymi komponentami. Wreszie PowerDVD 17 Ultra .
Jak widac, bycie legalnym, nie przychodzi latwo.

Święte słowa Kolego :)
 
Do góry