Sprzedaż telewizorów OLED w 2016 roku i przewidywana sprzedaż w 2017 roku ? (na razie tylko we Francji)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedaż telewizorów OLED w 2016 roku i przewidywana sprzedaż w 2017 roku ? (na razie tylko we Francji)

thumbs_R2R5360.jpg

Liczby są już ostateczne, więc wiemy dokładnie ile sprzedano telewizorów OLED we Francji w roku 2016. Liczba ta pozwala również na prognozę sprzedaży na 2017 r.

W 2016 roku we Francji sprzedano nieco ponad 33.000 telewizorów OLED, w tym 32,159 egzemplarzy opatrzonych logo LG, czyli udział OLED TV LG we Francji to 97,45% .

Rok 2016
Aby uzyskać szerszy ogląd, to sprzedaż w 2015 roku wyniosła 13.000 sztuk.
Jak widać z tych danych, sprzedaż w 2016 roku uległa podwojeniu. Patrząc na szczegółowość danych, najlepszy miesiąc pod względem sprzedaży to oczywiście grudzień - około 7500 sztuk sprzedanych ( dokładnie 7194 OLED TV LG) ( 4700 w grudniu 2015) .
Dobra sprzedaż odnotowana jest również w listopadzie - czyli 4850 egzemplarzy LG OLED. Aby ukończyć miejsca na podium to trzeci najlepszy miesiąc = maj z 3300 sztukami sprzedazy.

Co o 2017?
OLED TV prognozy sprzedaży na 2017 to około 100 000 sztuk o wartości 180 mln euro. Ponownie LG stanowić będzie najważniejszy udział w rynku, nawet jeśli zaznacza się już obecność kilku konkurentów: Grundig, Loewe, Panasonic, Philips, Sony.

avcesar.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Sprzedaż telewizorów OLED we Francji wzrosła więc w 2016 r. o około 20000 egzemplarzy w stosunku do sprzedanych w 2015 r. Ale zastanawiam się czy ten wzrost jest znacząco duży , czy może jednak nie .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To zależy jak patrzeć - bo jeśli na ilość mieszkańców we Francji że tak określę - to ja bym powiedział że to wielkie nic..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A mnie cieszy dynamika.
Chociaż jeśli to ma być następca plazmy to myślałem, że poszło więcej sztuk.
Ale teraz ceny spadają z dnia na dzień co może mieć kluczowe znaczenie.
Kibicuję Oledom.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przełom będzie wtedy gdy powiedzmy oled 65 cali będzie droższy o 1000 zł od dobrego leda.. a jeśli jest to taka kwota jak jest dzisiaj to jeszcze długo ludzie będą kupować ledy.. muszą ceny być jeszcze niższe..
 
Do góry