Czy Chiny zdominują rynek telewizorów? Czy dominacja firm koreańskich jest zagrożona ? Foxconn już stawia na matryce 8K, 10.5G generacji.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy Chiny zdominują rynek telewizorów? Czy dominacja firm koreańskich jest zagrożona ? Foxconn już stawia na matryce 8K, 10.5G generacji.

017_sharp-ifa-201116.jpg


Sprzedaż telewizorów o rozdzielczości 8K rozpocznie się już za dwa lata czyli w 2019 roku. Firma Foxconn inwestuje blisko 9 miliardów dolarów w nową fabrykę przeznaczoną do produkcji telewizorów LCD o rozdzielczości 8K.
Chiny przewyższają Koreę Południową.
Kiedy na rynku dominowały w sprzedaży telewizory CRT a największy udział światowy był w ręku firm z Japonii, dwa koreańskie koncerny Samsung i LG pojechały na fali cenowej i wyprzedziły japońskich producentów. Później Korea Południowa była do tej pory numerem jeden w produkcji paneli wyświetlających, ale....

Chiny mogłyby pokonać Koreę Południową już w tym kwartale.

- "To Chiny już w drugim kwartale zakończą długą dominację Korei Południowej w ujęciu zdolności produkcyjnych"- powiedział Charles Annis, starszy dyrektor IHS Markit w China Post.

Kilka firm inwestuje w Chinach, w tym w Hon Hai - znana jako Foxconn. Firma rozpoczęła budowę nowej fabryki, która będzie obsługiwać wyświetlacze o gramaturze 10.5G.
Tak duże matryce pozwolą na masową produkcję paneli TV LCD 70, 80, 90 i nawet 100+ w wyjątkowych cenach.

015_sharp-ifa-201114.jpg

Sharp 8K TV

Aż 9 miliardów dolarów przeznaczono na produkcję matryc 8K i na telewizory 8K
Foxconn zainwestuje blisko 9 miliardów dolarów w nowy zakład. Operator będzie obsługiwany przez firmę Sakai Display, która jest częścią firmy Sharp, zakupionej przez firmę Foxconn w 2016 roku.

[youtube]CSAI7fk9mYQ[/youtube]

Fabryka jest już przygotowana do produkcji dużych telewizorów w rozdzielczości 8K.
Technologia 8K ma cztery razy więcej pikseli niż rozdzielczość ekranu 4K. W Chinach kontynentalnych branża telewizyjna wyraźnie rośnie. Ale w najbliższej przyszłości również inne regiony zamierzają przejść na technologię 8K.
W Japonii NHK zamierza transmitować Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 już w rozdzielczości 8K.

sharp8k120-3l.jpg

Technologia LCD firmy Sharp będzie wykorzystywana do produkcji telewizorów 8K, co oznacza, że ​​panele LCD VA, prawdopodobnie będą też w technologii IGZO.
Będzie to jedna z najbardziej zaawansowanych fabryk na świecie produkujących telewizory LCD.
W Chinach również w fabryce 11G firmy TCL,ma być w 2019 roku uruchomiona podobna produkcja..

002_hdtv-ces-20140299.jpg

Firma Focxonn inwestuje również w technologię OLED, ale koncentruje się na małych panelach OLED dla urządzeń przenośnych. Zakład będzie zlokalizowany w Guangzhou, w Chinach i ma być gotowy do produkcji seryjnej paneli OLED w 2019 roku. Terry Gou, prezes Foxconn, spodziewa się, że światowy rynek 8K wyniesie 5,5 mld dolarów do roku 2020.
Flatpanelshd.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
O ile 4k daje nadzieję na jako taki rozwój, to wąskim gardłem dla 8k nie jest już elektronika lecz optyka. Żaden dron, go pro a tym bardziej smartfon nie będą w stanie wygenerować optycznie takiej rozdzielczości. Już dziś najtańsze obiektywy do aparatów amatorskich -dające szansę na takie rozdzielczości - kosztują od 7k zł w górę. A i to jedynie stałka. Jeśli doliczyć do tego ile energii potrzeba do rejestracji takiej rozdzielczości, to mówiąc wprost, zapomnijcie o 8k do użytku osobistego na najbliższe 10 lat.
Pozostanie PS6 i nagrania Profi w necie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie wystarczą filmy i programy w jakości 8K streamowane.
Już dziś jestem zadowolony z natywnej jakości 4K.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki ale w tej chwili większość filmów które są w 4k do kupienia w sklepach to nie jest właśnie 100 procentowe 4k...choć pewnie za jakiś czas to się zmieni...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z pobożnych życzeń, skoro już o tym mowa, zacząłbym od podstaw - czyli absolutna czerń w połączeniu z jasnością ledów/lcd.
Mowa chociażby o dopracowanych oledach które całkowicie wyprą obecne tv, a te jak widać dalej mają się dobrze, czyli powiew przyszłości, za to tu już mowa o 8K, a podstawy dalej leżą.
To tak jak z Atmosem u niektórych, niektórzy wolą napakować 11 byle jakich głośników, zamiast zrobić porządne 5.1
 

mikelas76

New member
Jasne tylko co ogladac w 8K???
Nie wspomne wogole o jakosci. Byc moze 8K w Polsce osiagnie jakosc porownywalna z FHD.
Może.
Pozostaje streaming, ale ja chcialbym ogladac zwykla normalna telewizje w porzadnej jakosci.
Mnie juz meczy ta ogromna ilosc seriali, a wciaz czekam za prawdziwymi filmami, takimi gdzie scenarzysta nie jest gowniarz 20-paroletni dla ktorego szczytem mozliwosci jest film na podstwie gry, gdzie rezyser nie "rzuca" kamerami z takim tempem ze moje oczy sa zmeczone tymi blyskawicznymi akcjami.
A moze jestem juz po prostu za stary na to bo mam 40 lat i ogladam to tylko na plazmie 42vt20????
Pozdrawiam

P.S. Czekam na dopracowany OLED bo na razie nie widze wiekszego sensu zmieniac mojego PANASA
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Maupki na Animal Planet, kosmos na Discovery, przyrodę na Brazzers TV.
Jest tego trochę, a 1 i 2 nawet nie chce komentować, bo co trafię przez przypadek to przecieram uszy i oczy ze zdumienia.
Na szczęście są alternatywy.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
[1] w klasie premium OLED już wypiera LCD, MM DE oferuje 19 modeli od pięciu producentów.

[2] skalowanie 2k/4k do 8k ma jak najbardziej sens.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam dostęp do filmów w 4K i widziałem kilka razy prezentację 8K - to jest marzenie.

Ja mam co jakiś czas filmy 100% 4k z dobrej kamery 4k i jest fajnie nie mówię że nie (choć 55 cali to za mało - trzeba oglądać na maksa 1,5-2m) .. ale ja mam na myśli te filmy 4k, które w sklepach się kupuje..
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Takie 8K w 100" dlaczego nie, jak mają być w rewelacyjnych cenach ;-) to z chęcią wymienię swoje 65" 4K, i pójdzie do kuchni ;-) , którą chyba będę musiał poszerzyć ;-) .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będę zasiadał zawsze tam gdzie chcę. Mam specjalne pufy. I po to kupuję telewizor żeby zachwycać się i treścią i jakością obrazu.
 

ClaudeB

Member
W sumie, ten artykuł bardziej mówi o tym, że Foxconn zasponsoruje Sharpowi nowa fabrykę paneli w Chinach. Sharp już od dwóch lat produkuje telewizory 8k ale ceny z tego co się orientuję są wysokie. Ciekawe czy w Berlinie Sharp zaprezentuje jakiś model 8K na rynek europejski.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o nadawców to najgorszy jest brak wizjonerów i kontaktu z rzeczywistością. Właśnie znajomy pracownik UPC wspomniał o jakimś szkoleniu, na którym prowadzący wyśmiał pewną konkurencję za to, że wprowadziła cały 1 kanał 4k. I nie chodzi tu o jego zawartość ale jednak o fakt, że to zrobili. Jeśli sytuacja taka jest kwitowana śmiechem a nie niepokojem, że "my" zostajemy w tyle, to budzi mój frasunek jako klienta.
 
Do góry