iPhone wyprzedza zdecydowanie inne smartfony w 2016 roku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
iPhone wyprzedza zdecydowanie inne smartfony w 2016 roku.
iphone-loin-devant-les-autres-smartphones-en-2016_0310522.jpg
Według danych zebranych przez agencję IHS Markit, iPhone jest smartphonem który cieszy siię na świecie zdecydowanie największym powodzeniem w 2016 roku.

Oto szczegółowy ranking:
• 1: iPhone 6S (około 60 milionów)
• 2: 7 iPhone (ponad 50 mln)
• 3: 7 Plus iPhone (ponad 25 mln)
• 4: iPhone 6S Plus (ponad 25 mln)
• 5: Samsung Galaxy S7 Edge (około 25 milionów)
Pierwsze cztery miejsca są zajęte przez Apple.
Samsung ze swoim modelem jest dopiero na piątym miejscu.
I jeszcze uwaga, że Galaxy S7 i S7 Edge wyszły sześć miesięcy przed iPhone 7 i 7 Plus, co daje jeszcze większą wartość wyników Apple'a.
Wreszcie, możemy zauważyć, że Top 10 jest zajęte przez Apple i Samsunga, z wyjątkiem Oppo A53 który jest na 7. pozycji.
avcesar
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mnie tam to nie dziwi nic a nic.. przewaga zdecydowana - osobiście myślę że to jeszcze długo tak potrwa..
 

cygan

Member
Też mnie nie dziwi. Kiedyś byłem sceptykiem, cena jakość, że przeginają itd...aż zostałem od sześciu lat "zmuszony" firmowo używać sprzętu tej firmy. 3 z rzędu iPad i jakiegokolwiek problemu, nawet na sekundę. System jest tak dopracowany i oprogramowanie, że ciężko sobie wyobrazić lepszy. Cały świat biznesu i profesjonaliści wszelakiej branży bazują na nim. Znałem wielu zwolenników np.Samsunga. Po przejściu na iPhona, nie mają już odwrotu :) Droższy...tak, dla przysłowiowego gimbusa, dla biznesu to nie są nawet grosze.

Jak dla mnie kropką nad "i" byłby model na dwie karty. To tylko moje skromne zdanie. Nie chcę wywoływać burzy, jak kiedyś z wyższością plazmy nad lcd w jakości obrazu, za co dostałem ostrzeżenie ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi nawet nie o to chodziło, zdziwiłbym się gdyby najwięcej tel. sprzedało LG albo Sony :) a jak ludzie w kolejkach stoją gdy wychodzą nowe modele.. to co się dziwić..
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Też mnie nie dziwi. Kiedyś byłem sceptykiem, cena jakość, że przeginają itd...aż zostałem od sześciu lat "zmuszony" firmowo używać sprzętu tej firmy. 3 z rzędu iPad i jakiegokolwiek problemu, nawet na sekundę. System jest tak dopracowany i oprogramowanie, że ciężko sobie wyobrazić lepszy. Cały świat biznesu i profesjonaliści wszelakiej branży bazują na nim. Znałem wielu zwolenników np.Samsunga. Po przejściu na iPhona, nie mają już odwrotu :) Droższy...tak, dla przysłowiowego gimbusa, dla biznesu to nie są nawet grosze.

Jak dla mnie kropką nad "i" byłby model na dwie karty. To tylko moje skromne zdanie. Nie chcę wywoływać burzy, jak kiedyś z wyższością plazmy nad lcd w jakości obrazu, za co dostałem ostrzeżenie ;)

a ja mialem x lat temu 3gs jak byl na topie i nie uwazam ze byl az taki szal. wole kupic nowosc xiaomi za 1/3 ceny. jakby skok jakosci byl porownywalny ze skokiem ceny moznaby sie zastanowic, a tak?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie odwrotnie, zawsze iPady, iPhony, a teraz już wolę nawet tablety Samsunga.
Kiedyś nie do pomyślenia, bo o ile odpuściłem iPhony (psuły się i gubiły zasięg) to tablety dalej były dla mnie nr. 1, ale szybko zweryfikowałem swoje odczucia po zakupie nowego Tab'a.

To już nie te czasy gdzie był "iPhone/iPad" a potem długo, długo nic.

Jeden iPad (bodajże 3) to już zupełnie po aktualizacji nie chce działać.
Sporo o tym w sieci. Nieużytek totalny.
Zawsze stałem za Apple i iOS, bo swoim czasie (czyli jeszcze parę lat temu) system nie miał godnej konkurencji, nie wspominając już o dizajnie.

Ale teraz? Z plastikowego i żenującego (taki dla mnie był Android czy Samsung parę lat temu) wyrósł gigant.
Jakość materiałów często przewyższa produkty Appla, a Android to zupełnie inna bajka.
Dla mnie jest lepiej i przyjaźniej. W iOS irytowały mnie wieczne ograniczenia.

Wielu znajomych też przesiadło się z jabłka na chociażby nowe Samsungi.

Zresztą nie bądżmy śmieszni, już widzę posiadacza takiego Galaxy S6/S7 który po zobaczeniu iPhona nie wraca do Samsunga. To mity, dziś to tak nie działa, a często jest wręcz odwrotnie.
Sam jestem tego przykładem.

Nie zmienia to faktu, że środowisko Apple sprawdza się doskonale (jak ktoś potrzebuje) i ja to rozumiem. Wiem ile osób pracuje na tym sprzęcie i rozumiem doskonale co ich trzyma.
Inna sprawa, że dla amerykańców to jedyny słuszny telefon, więc siłą rzeczy jest jak jest.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ale to nie tylko w USA jabłka królują..u nas choćby w RP coraz więcej sie widzi tych urządzeń..nawet u ludzi starszych...o dziwo... mam kilku znajomych co swoja przygodę jak zaczeli od jabłka tak sa z tą firmą przez x lat...
Ja to mówię to kwestia gustu..a tablety samsunga tez sie sypią cos wiem na ten temat
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig ale to nie tylko w USA jabłka królują..u nas choćby w RP coraz więcej sie widzi tych urządzeń..nawet u ludzi starszych...o dziwo... mam kilku znajomych co swoja przygodę jak zaczeli od jabłka tak sa z tą firmą przez x lat...
Ja to mówię to kwestia gustu..a tablety samsunga tez sie sypią cos wiem na ten temat��

Pewnie, że się sypią, ale sypią się też iPady i iPhony. Jak ktoś piszę, że iPhone to "jakość", a krytykuję konkurencję, to zwyczajnie nie ma pojęcia o czym pisze.
Zresztą, ja zawsze powtarzałem, że Samsung jest awaryjny - lub pechowy dla mnie (wątek założyłem w którym opisałem ile Samsungów mi padło), ale będę go kupował, bo na wielu płaszczyznach nie ma konkurencji.

Nie wspominam o wyświetlaczach (jak Kolega wyżej) bo nie raz, czy dwa opisywałem swoje wrażenia.
Bajka.

Ja swoją przygodę z "prawdziwym" smartfonem czy tabletem też zacząłem od Appla, a że lubię testować, to piszę jak jest, a w mojej ocenie nie jest tak, jak niektórym się wydaje.
Apple to nie wszystko, obecnie ma potężną konkurencję, a ta się szybko uczy.

Dla mnie na chwilę obecną pod każdym względem lepszy jest taki Samsung (w moich starych wątkach pisałem odwrotnie).
Nie dlatego, że mam Samsunga (iPhone też mam), a dlatego, że w codziennych czynnościach lepiej się sprawdza i przede wszystkim niczym nie jestem ograniczany, a to u Appla największa wada.
Oni mają swój świat i politykę i ok, ale mnie to już irytowało.
Żebym nie mógł sobie dowolnego dzwonka dwoma kliknięciami ustawić? Podobnie z tapetą w tabletach (nie można dopasować). iTunes? Jedni uwielbiają, a dla mnie to największa porażka w historii.
Wolę wpiąć pierwszy lepszy kabel usb i robić co mi się żywnie podoba.
Nie ma też przycisku "back", a ten jest u Androida pod kciukiem. Zaraz obok przycisku "home".

Nawet jak byłem rękami i nogami za Apple, to nigdy tego badziewia (iTunes) nie tykałem.
Ale to moje zdanie. Za ostatniego iPhona dałem prawie 4k, więc powinienem chwalić, ale dla mnie to tylko telefon, a nie obiekt kultu. Znam takich którzy nie wykorzystują 15% możliwości swojej słuchawki, ale iPhona muszą mieć, ja do nich nie należę. Wykorzystuje niemal wszystkie funkcje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, ja miałem na myśli tylko to że np jeśli nie psuje się osobie X dany sprzęt to nie oznacza że u osoby Y też się nie psuje .. czy np służbowe tablety jak są u mnie w firmie.. U mnie np jest decyzja ze jeśli dalej tak będą się psuć to te które były kupione w tamtym roku to ostatnie samsungi w firmie.. zobaczymy jak to będzie.. ale naprawdę będąc obiektywnym jabłuszek jest coraz więcej nawet w tak "biednym" kraju jakim jest RP.. Słyszałem już kilka razy naszą młodzież np w metrze gdzie np dziewczyna mówiła, " że woli mniejsze jabłuszko niż dużego ***************unga czy sonego"..nie pojmuję osobiście tego ale..

Wiesz a co do mienia takiego czy innego tel. to w każdej firmie jest tak ze ludzie mają topowego Sonego czy Samsunga i korzystają z niego w 15-20% ale muszą taki tel. mieć..
dlatego ja zawsze powtarzam żę człowiek powinien kupowwać to co jest mu potrzebne .. i co jest w stanie wykorzystać .. mam Huawei P9 i to jest dla mnie za dobry smartfon - jestem mega zadowolony jak na razie od czerwca ur nawet jeden raz się zająknął i po co mi lepszy skoro tego smartfona nie wykorzystuje tak jak wielu innych.. dla szpanu kupić np S7 ?? to dla szpanu wolałbym się przejść pod rękę z fajną dwudziestolatką - na zdrowie przynajmniej by mi poszło.. :)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Ja jadę na antonówce od wersji 3GS. Każdy telefon miałem 3 lata, a potem albo go odsprzedawałem albo służył w rodzinie. Tablet Asusa z Androidem stał się cegłą po roku. Miał takie lagi, że nie dało się go używać. Tymczasem każdy tablet Apple poczæwszy od ver 2. Też działał przez 3 lata. Potem kolejne "wymuszone" z różnych powodów aktualizacje spowalniały działanie. Gdyby nie te aktualizacje, sprzęt wydaje się działać wiecznie, i tylko to wkurza mnie najbarziej. Reszta ograniczeń jest dla mnie nieistotna, bo sprzęt naprawdę działa.
Przyznam, że chętnie wszedłbym w Androida, ale boję się, że po roku będzie cegłą, a za porównywalny andkowy sprzęt trzeba zaplacic tyle samo co za japko.

Swoją drogą, daliśmy się wciągnąć producentom i za telefon płacimy więcej niż za komputer. :)
Gdzie te czasy, że przyzwoite telefony były za 1 zł. :)
 

grzesiek1945

New member
Kolego DrWredman postaw na Androida a konkretnie na markę Oneplus. Zacznij od Oneplus 3, koszt 1800 a zobaczysz że nic nie laguje i nie będzie lagowac nawet po dwóch, a pewnie nawet po trzech. Ta marka instaluje prawie czyste androidy. Za połowę cenę iPhone masz równie dobry sprzęt co iPhone. No ale wiadomo nie ten sam prestiż ale wykonanie równie świetne. Nigdy nie miałem iPhone, ogólnie uważam je za bardzo dobre i solidne telefony ale cena jest wg mnie zaporowa jak za taki sprzęt. Po prostu w androidzie możesz za pół ceny kupić równie dobry telefon nie lagujacy, oczywiście nie mówię tu o Samsungu bo on już zrównał się cena z iPhone. Trzeba patrzeć na mniej popularne marki takie właśnie jak Oneplus. Ot taka moja skromna opinia ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Dzieki grzesiek, moja szóstka jeszcze śmiga, pomyślę pod koniec roku. Albo kupie i miesiąc poużywam aby się przekonać.
 

grzesiek1945

New member
Gdzieś na wakacje wyjdzie Oneplus 4 także​ może wtedy się skusisz. Dodam że marka Oneplus to tak naprawdę OPPO, a z tego co kojarze to tu na forum jest uważana za markę premium ;]

Tapatalk by OP3
 

grzesiek1945

New member
No tak tak ;] smartfony także robią świetne ale już pod marką OPPO są dość drogie dlatego wg mnie warto się zainteresować właśnie OnePlus ;D

Tapatalk by OP3
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak się czyta rożne artykuły to niby piszą że bebechy A 7 ma lepsze niż S7 .. a w praniu się okaże.. choć i tak nie wierzę żeby kiedyś ktoś przegonił te firmę jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów.. chyba że by zaczęły im wybuchać tel itp sprawy to wtedy trochę na tym ucierpią.. tak jak i ucierpiał samsung..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swoją drogą, daliśmy się wciągnąć producentom i za telefon płacimy więcej niż za komputer. :)
Gdzie te czasy, że przyzwoite telefony były za 1 zł. :)

Ceny kosmiczne, ale z drugiej strony więcej robię na smartfonie jak na PC.
Dla mnie to własnie takie PC tyle, że mobilne ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to też kwestia co dla kogo jest komputerem...bo znam takich co lubią grać którzy naprawdę dali za komputer tyle że gro osób tutaj amplitunerów nie ma w tej cenie.. :) ale jak się lubi grać to trzeba mieć maszynę - sam zresztą lubisz - to wiesz..
 
Do góry