TCL 49P60 - czyli szczotkowane aluminium, moc najlepszych aplikacji, Największa pamięć dostępna ze wszystkich obecnych telewizorów z Androidem na rynk

VesperusPL

New member
kiki
byłbyś w stanie podać jeszcze szerokość nóżek dla modelu, który masz? bo interesuje mnie co prawda model 43" ale pewnie stosunek szerokości nóżek do szerokości ekranu jest taki sam dla każdego modelu to sobie obliczę. Z ciekawości czy da się sprawdzić lupą czy to RGB czy RGBW? bo gdzieś spotkałem się z takim artykułem.
 

KaszaWspraju

New member
kiki
byłbyś w stanie podać jeszcze szerokość nóżek dla modelu, który masz? bo interesuje mnie co prawda model 43" ale pewnie stosunek szerokości nóżek do szerokości ekranu jest taki sam dla każdego modelu to sobie obliczę. Z ciekawości czy da się sprawdzić lupą czy to RGB czy RGBW? bo gdzieś spotkałem się z takim artykułem.
Mój stolik ma niecały metr, mam nadzieję że 49 się zmieści.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tomwega - chcesz dla rodziców - ale jaka wielkość ?
Szerokość nóżek zmierzę jak wjadą i podam wszystkie wielkości.
 

KaszaWspraju

New member
TV w domu, trafił się niestety kurier z DPD , podobno z zewnątrz wygląda OK. Zdam relacje jutro.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

KaszaWspraju

New member
Rozstaw podstawy to 93 cm między szczytami nóżek.

Kanały przerzuca w miarę szybko, ale aktywacja po przełączeniu trochę ciut za długa.

Niestety mam marną kablówkę osiedlową i to widać nawet po cyfrowych kanałach. O analogowych przez grzeczność nie wspomnę. Youtube wygląda bardzo dobrze, jak i wszelakie treści z podłączonego dysku przenośnego.

Szkoda jednak, że nie 100hz matryca. Jest bardzo dobrze, ale widać ze to nie jest ta płynność.

Jurto pobawię się więcej.
 
Ostatnia edycja:

KaszaWspraju

New member
Jeśli masz jakieś sugestie odnoście ustawień chętnie wypróbuję. Kalibracja raczej nie pomoże na odczucie braku płynności. Między 60 a 100 jest różnica jeśli 100 jest porządnie zrobione. Tak jak pisałem nie jest źle, jest bardzo dobrze ale jednak czujesz, że to nie jest jeszcze to, może być lepiej.

Nie mam zastrzeżeń co do wykonania, podświetlenie na ten czas ok, żadnych wycieków w rogach. Jutro się temu przyjże dokładniej.

Menu zrozumiałe i szybko się uczysz co gdzie i jak, nie muli.

https://drive.google.com/file/d/0B6iEHBJdGBREVHFKX29DNy1WNGM/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6iEHBJdGBREbTc5LUcxNzVHVG8/view?usp=sharing

Ps.

Niestety czeka mnie cyrograf z NC+ lub Polsatem :(. Na kablu z osiedlówki obraz jest miernej jakości.
 
Ostatnia edycja:

KaszaWspraju

New member
Jaki masz tryb podświetlenia ?
ok, więc co polecasz ustawić na początek? Na ten czas wszystko powyłączałem.

Po przyjrzeniu się i próbie kilku ustawień kanały HD wyglądają ok, większość na plus, gdyby wszystkie tak odbierały nie miał bym zastrzeżeń.

Jeszcze pytanko, nigdzie nie mogę znaleźć w menu dostępu do już podłączonego urządzenia do USB. Czy za każdym razem muszę je na nowo podłączyć by mieć dostęp do plików? ( nie sądzę)

Ps.

Oglądam właśnie tenis na Polsat HD, sygnał z kablówki osiedlowej. Tryb obrazu standard, wszystkie "bajery" wyłączone i jest bardzo dobrze. Inne ustawienia po za stadion i film, powodują widoczny "gosting" na niektórych tłach. Brak płynności widoczny tylko na piłce tenisowej, szczególnie w momencie gdy "leci na nas". Zbliżenia powtórki bez zastrzeżeń. Ciekawe na ile sygnał z dekodera Nc+ lub Polsatu był by lepszy.
Wieczorem kilka filmów i zdam relację.
 
Ostatnia edycja:

KaszaWspraju

New member
TCL 49P60, po nocnej sesji dochodzę do wniosku ze jest to tv do konsumpcji mediów z sieci i USB. Wysokiej jakości materiały wyglądają lepiej niż bardzo dobrze, a TV nie był jeszcze kalibrowany. Kanały HD z kablówki osiedlowej są przyzwoitej jakości ale brakuje im, do pełni satysfakcji, trochę płynności. Funkcje smart TV okazały się bardzo przydatne, choć nie był to dla mnie priorytet. Gdyby tylko TCL zdecydował się dać matryce 100hz, sam bym polecał ten sprzęt.
Dam później jeszcze fotki z jednej planszy gdzie widać podświetlenie, ma nadzieję ze nie jest to kurz na matrycy. Nie widać tego w codziennym użytkowaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna firma z nowymi modelami w klasie do 5 tyś zł nie będzie miała modeli z matrycą 100 Hz. Dlatego ważna będzie płynność w procesorach i kalibracja.
 

omot

Member
Koledzy ;)
Jak macie mozliwość, to wrzuccie do sieci film i zapodajcie linka,
jak ten telewizor startuje, jak zmienia kanały w dvb-t:) Jak wyglada menu ( gui) . Jak ładują się aplikacje.
 
Do góry