Onkyo – FireConnect™ – bezprzewodowy Multiroom – aktualizacja

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Firma Onkyo ogłosiła aktualizację oprogramowania, który aktywuje w wybranych urządzeniach audio-video i hi-fi, funkcję dystrybucji bezprzewodowej dźwięku FireConnect™.

0_0_0_0_70_-News-ScreenShot03454_zps9bbjkx9h.jpg


FireConnect™, stworzony przez Blackfire, to protokół komunikacji bezprzewodowej, dzięki której możliwa będzie pełna współpraca różnych produktów. Urządzenia audio Onkyo najnowszej generacji, wyposażone w dwuzakresową łączność bezprzewodową Wi-Fi (2.4 GHz/5GHz) łącznie ze sterownikiem Onkyo Controller pracującym na iOS i Androidzie, pozwolą na udostępnienie użytkownikowi muzyki w sposób prosty
i intuicyjny.

Aktualizacja zapewni odzwierciedlenia streamingu z serwisów internetowych wbudowanych w komponenty Onkyo takich jak: TIDAL, Spotify, TuneIn, Deezer i dzięki FireConnect™ przekazanie go bezprzewodowo do przystosowanych głośników. Transmisja dokonywana jest z częstotliwością próbkowania 44.1kHZ i 48kHz.

Sterowanie odtwarzaniem głośników w każdym pomieszczeniu, a także funkcje grupowania głośników
i wybór wykorzystywanego aktualnie źródła dźwięku, jest zintegrowane w aplikacji Onkyo Controller.

23 lutego będzie dostępna aktualizacja do modeli:

PR-RZ5100, TX-RZ3100, TX-RZ1100, TX-RZ810, TX-RZ710, TX-NR656, TX-NR555, HT-S7805, TX-L50, TX-L20D, LS7200 i LS5200

Natomiast na początku marca do modeli:

R-N855, NS-6170 i NS-6130

Kolejne aktualizacje będą umożliwiały transmisję bezprzewodową sygnału ze źródeł analogowych dopiętych do wejść urządzenia głównego. Użytkownicy będą mogli cieszyć się streamingiem muzyki wszędzie tam, gdzie się aktualnie znajdują, przy dostosowujących się do zmieniających się nawyków słuchania, funkcjach aplikacji.

Aktualizacja będzie dostępna bezpośrednio z sieci lub przy pomocy USB ze strony Onkyo.de.

Uwaga: serwisy streamingowe dostępne są w zależności od regionu świata. W modelach TX-NR555 i NS-6130 nie będzie dostępna transmisja bezprzewodowa z wejść analogowych.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Czyli żeby wykorzystać FireConnect u siebie w ampli, muszę zaopatrzyć się w sprzęt który to obsłuży? To które to sprzęty, jest jakaś lista?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mówisz o Marantzu? To ciekawa kwestia, bo HEOS pojawi się we wszystkich amplitunerach Denona wraz z wymianą modeli na nowe. O Marantzu nic nie wiem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, no. Mówię o Onkyo. Nie interesuje mnie jakiś Marantz :D
Ja teraz jestem Onkyo user, nie wiesz o tym? ;)
 

DrWredman

Active member
Jak kupowałem Onkyo 646 Pan radził poczekać na 656 bo będzie obsługiwał FireConect, ale myk jest taki, że urządzeń z Fireconnect jak na lekarstwo, a jak już będą to pewnie powyżej 1k.

Olałem temat bo mi to nie jest potrzebne do szczęścia.
Drugą strefę mam za ścianą czyli cable connect :D
 

ernet

Active member
Bez reklam
A jeszcze dopytam.. czy mój Onkyo TX-NR 828 objęty jest tą aktualizacją ? Wczoraj nie było żadnej aktualizacji dostępnej przez neta.
 
Do góry