Telewizory LED Samsung 2017- czyli Ultra HD zakrzywiona seria MU6505.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory LED Samsung 2017- czyli Ultra HD zakrzywiona seria MU6505.

Samsung%20UE65-55MU6500.jpg
Modele w tej serii to:
- Samsung UE49MU6505 (49 '', 124 cm)
- Samsung UE55MU6505 (55 '', 140 cm)
- Samsung UE65MU6505 (65 '', 165 cm).
Główne dane techniczne:
Nie są jeszcze znane wszystkie parametry serii, ale można odnotować rozszerzony gamut poprzez funkcję Active Crystal Color.

Edge LED z Local Dimming LCD i matrycą 50 Hz.
Model jest zgodny z HDR10 (High Dynamic Range) ale firma nie podaje wartości szczytowej jasności. Jest to Edge LED z lokalnym systemem ściemniania podświetlenia, posiada DVB-T2, DVB-C i DVB-S2, kompensację ruchu Motion PQI 1600.

Samsung%20UE55MU6500.jpg

Smart TV Funkcja Tizen
Smart oparty na interfejsie Tizen.
Łatwiej pozwala tworzyć grupy tematyczne (Sport, Muzyka, TV Plus) w celu szybszego dostępu.

Złącza:
Tradycyjnie posiada złącza 4xHDMI 2.0a CEC i MHL, w tym jeden z funkcją ARC, 3 porty USB
FAT32 i NTFS, port Ethernet plus CI + port i Canal Ready certification. Zauważamy również YUV, SCART (za pomocą dołączonego adaptera), złącze kompozyt, wyjście optyczne, wejście stereo RCA oraz wyjście mini-jack 3,5 mm. Oczywiście jest HDCP 2.2 i HEVC.

tv-led-courbe-ultra-hd-samsung-mu6505-trois-diagonales-ensapproche_prev_02202243.jpg

Zapewnia kompatybilność: MP3 Audio; MPEG2, MPEG4, WMV, XviD i DivX, SD i HD, MKV oraz JPEG. Posiada Mirroring, UPnP serwer multimediów (DLNA) oraz PVR. Pozwala na nagrywanie programów poprzez USB na zewnętrzny dysk. Modele posiadają Quad Core Processor +.

Dostępność w połowie marca. Ceny jeszcze nie podane.

Kluczowe cechy Samsunga Serii MU6505:
• Edge LED Local Dimming
• UHD Dimming Process
• Panel LCD Ultra HD
• Dynamic Crystal Color function for an extended gamut
• Kompatybilność HDR10 (High Dynamic Range)
• Odświeżanie 50 Hz
• Kompensacja ruchu Motion PQI 1600
• Smart TV Funkcja Tizen
• Funkcja Quick Connect
• Built-in Wi-Fi Compatibility
• UPnP Multimedia Gateway function (DLNA)
• Funkcja PVR Ready
• Funkcja Mirroring
• HDMI 2.0a
• Kompatybilność HEVC
• Zgodność z HDCP 2.2
• Multi-Link Screen Function
avcesar
 

pantomima

Banned
Ta krzywizna nie ma zadnego zastosowania przez konsumenta .
Malo kto oglada samotnie telewizje , a tylko wtedy taki tv sie sprawdza.
Jezeli juz przyjac za dobra monete ten wymysl to tylko i wylacznie w przketnej minimum 65", ale nie w dol .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też uważam że dla krzywego tv to minimum 65 cali a tak na 100% to od 75 cali w górę.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Znajomy Syna mieszka w fajnym lofcie,byłem raz i jezeli dobrze pamiętam,stał tam prawie na środku Samsung 78KS9500.Fajnie wyglądał,z każdej strony,może trochę za gruby,ale faktycznie krzywizna jeżeli już to w dużych TV.Moim zdaniem wcześniej czy później jednak będą tylko płaskie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Wielki ekran zakrzywiony może być, ale najlepiej te 3 cale większy czyli w opcji jak robi Samsung 75'' płaski a 78'' zakrzywiony.
Gdyby miało być w obu 75'' to zdecydowanie wolę płaski ;-)

P.s. Lolek, widzę, że coś Cię ostatnio na zmiany wizualne bierze...
Najpierw kolorki sygnatury teraz avatar... ;-) :p Pozytywnie :eek:k:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wielki ekran zakrzywiony może być, ale najlepiej te 3 cale większy czyli w opcji jak robi Samsung 75'' płaski a 78'' zakrzywiony.
Gdyby miało być w obu 75'' to zdecydowanie wolę płaski ;-)

P.s. Lolek, widzę, że coś Cię ostatnio na zmiany wizualne bierze...
Najpierw kolorki sygnatury teraz avatar... ;-) :p Pozytywnie :eek:k:

Zawsze lepiej mieć te 3-5 cali większy zakrzywiony .. w stosunku do płaskiego.. ale też może być tak jak Kiki napisał że ma krzywy, a wolałby jednak tradycyjny..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mam zakrzywiony teraz i też wolę płaski.

A ja mam teraz płaski i przy wymianie na pewno wybiorę 65' zakrzywiony.
Nadal nie rozumiem tego użalania się na tym forum o krzywe telewizory.
Drodzy przedmówcy, nie podoba Wam się płaski to nie kupujcie. Co Wy chcecie wprowadzić PRL i tylko jeden produkt bez możliwości wyboru? - jak dzieci w piaskownicy.

Mogę się tylko zgodzić co do tego, że 65+ ma sens przy zakrzywionych, mniejsze nie robią aż tak fajnego wrażenia na ścianie czy komodzie.

Kolejne dyrdymały o tym, że może oglądać tylko jedna osoba siedząca na wprost.
Jeżeli jesteście w stanie zauważyć ,,degradacje obrazu,, siedząc już 3cm od środka obrazu to najszczerzej Wam gratuluje wzroku.
Dajta Panowie spokój i cieszcie się szeroką ofertą produktów. Ja z miłą chęcią przytuliłbym UE78JS9500, ale cena 25 tysi to lekka przesada.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
A ja mam teraz płaski i przy wymianie na pewno wybiorę 65' zakrzywiony.
Nadal nie rozumiem tego użalania się na tym forum o krzywe telewizory.
Drodzy przedmówcy, nie podoba Wam się płaski to nie kupujcie. Co Wy chcecie wprowadzić PRL i tylko jeden produkt bez możliwości wyboru? - jak dzieci w piaskownicy.

Mogę się tylko zgodzić co do tego, że 65+ ma sens przy zakrzywionych, mniejsze nie robią aż tak fajnego wrażenia na ścianie czy komodzie.

Kolejne dyrdymały o tym, że może oglądać tylko jedna osoba siedząca na wprost.
Jeżeli jesteście w stanie zauważyć ,,degradacje obrazu,, siedząc już 3cm od środka obrazu to najszczerzej Wam gratuluje wzroku.
Dajta Panowie spokój i cieszcie się szeroką ofertą produktów. Ja z miłą chęcią przytuliłbym UE78JS9500, ale cena 25 tysi to lekka przesada.


Tutaj nie chodzi o indiwidualne upodobania, o to co komu sie podoba/nie podoba jak rowniez nie o wizualne wrazenie . Istota jest to , ze ta krzywizna nie spradza sie w praktyce .
Bardziej to byla marketingowa zagrywka , niz technologiczna innowacja , ktora sie nie sprawdzila .Podobnie jak tv 3d , choc to zupelnie inna para kaloszy .
Poza tym 3d wroci :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Skoro producenci nadal je wypuszczają to chyba jakiś sens te tv mają?
Nie sprawdza się w praktyce tzn?

Znajomy ojca kupił polecanego tutaj jednego z Philipsów do 10k.
W rezultacie po kilku seansach u ojca Philips został sprzedany i w jego miejsce wszedł używany 65JS9000 bo tylko używkę można aktualnie kupić.

Każdy ma swoje preferencje i zostawcie ludziom wybór.

W praktyce dla mnie nie sprawdza się brak fizycznego przycisku Home w Iphone, a i tak ogromna ilość ludzi kupuje te telefony:)
 

pantomima

Banned
Jacy producenci ? Obecnie juz jedynie Samsung chyba.

Po drugie , zaden z nas tutaj obecnych nie jest producentem tv, nie jest osoba decyzyjna ktora zatwierdza projekt , wiec gadka typu - zostawicie ludziom wybor jest zupelnie nie na miejscu ;)

Znajmomy ojca kupil .... - przyklad jedneostki , ktorej akurat ten typ przypadl do gustu , ale w przekroju wszystkich kupujacych , ludzie decydujacy sie na krzywizne to sladowe ilosci konsumentow.
Przynajmniej tak to wynika ze statystyk .

Wspomniales , ze przy najblizszej wymianie zdecydujesz sie na zakrzywiony .
Spiesz sie w takim razie , bo jeszcze troche i juz takiego nie dostaniesz, no chyba ze mocno sterenowana uzywke .
Zakrzywione telewizory odchodza do lamusa, tak szybko jak sie pojawily .
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Zobaczymy czy odejdą, jeżeli każdy kupujący będzie opierał się na opiniach kilku osób z forum to tak:D Niestety ludzie kupujący tv w większości to barany, którym można wszystko wmówić bo się nie znają i nie mają swoich prefernecji, ale to już opisywaliśmy kiedyś.
 

pantomima

Banned
Nie kazdy interesuje sie ta tematyka, co pozniej sprowadza sie do zakupu tylko opartego na radach, podpowiedziach sprzedawcy.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zobaczymy czy odejdą, jeżeli każdy kupujący będzie opierał się na opiniach kilku osób z forum to tak:D Niestety ludzie kupujący tv w większości to barany, którym można wszystko wmówić bo się nie znają i nie mają swoich prefernecji, ale to już opisywaliśmy kiedyś.

Nie obrażaj ludzi, Ok?

Kupujący biorą często niestety to, co im sprzedawcy polecają. Mają do tego prawo, nie muszą się znać na wszystkim, albo mieć czas latać po sklepach i po forach, przeglądając je rzetelnie.

Jeżeli, to nazwalbym "po imieniu" tego, który wciska im kit.

PS. Zakrzywione odchodzą i to jest fakt. Jeszcze Samsung, jako pionier tego pomysłu trwa przy swoim. Niech tak będzie, one też mają zwolenników, jak choćby 3D, którego tylko Panasonic w zasadzie jeszcze wspiera.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tutaj nie chodzi o indiwidualne upodobania, o to co komu sie podoba/nie podoba jak rowniez nie o wizualne wrazenie . Istota jest to , ze ta krzywizna nie spradza sie w praktyce .
Bardziej to byla marketingowa zagrywka , niz technologiczna innowacja , ktora sie nie sprawdzila .Podobnie jak tv 3d , choc to zupelnie inna para kaloszy .
Poza tym 3d wroci :)

Oby się sprawdziło z tym 3d :) ja też w to wierzę...albo chcę w to wierzyć..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy człowiek jest inny i niech każdy wybiera podług swoich opisanych potrzeb. I jak widać każdy napalony może być na co innego i co innego niesie mu radość .
 
Do góry