Tidal Masters

M.

hdtv.com.pl
tidalmasters.jpg

Tidal to serwis, który do tej pory wyróżniał się wieloma rzeczami. Jest to jeden z nielicznych strumieniowych serwisów muzycznych oferujący przesył danych na poziomie 800-1300kbps - czyli niemalże tyle, co płyty CD. To także serwis umożliwiający oglądanie teledysków oraz koncertów (część z nich strumieniowana jest na żywo. Serwis ma także umowy na wyłączność z wybranymi artystami. Wraz z nowym rokiem Tidal wykonał kolejny krok, którym jeszcze bardziej odróżnił się od podobnych serwisów i został jedynym dostawcą tego typu, który przy pomocy technologii MQA, oferuje jeszcze wyższy poziom jakości dźwięku.
Mimo iż na tą chwilę, muzyka określana jako Masters dostępna jest tylko z poziomu aplikacji desktopowej i mimo iż liczba albumów dostępnych w tej jakości jest stosunkowo nieduża, sekcja Masters serwisu Tidal to bardzo duży krok w stronę upowszechnienia dostępności cyfrowej muzyki wysokiej rozdzielczości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj mi to wyskoczyło, czyli co konkretnie to daje?
Jeszcze lepsza jakość, bo nie ma tu konkretnej informacji czym jest "Masters".
 

M.

hdtv.com.pl
Pliki Masters korzystają z technologii MQA, więc teoretycznie powinny wykorzystać jej możliwości, oferując lepszą jakość. Tidal niestety nie podał na razie informacji odnośnie rozdzielczości ani próbkowania plików Masters, które mają w bazie. W przypadku niektórych albumów widnieje informacja 96khz/24bit i te albumy są strumieniowane w wyższej jakości.
 

M.

hdtv.com.pl
Z informacji jakie udało mi się uzyskać, docelowo pliki Masters będą strumieniowane w 96kHz/24bit.
 
Trzeba posiadac tidal Hi-fi , pozatym technologii MQA jest zaprojetkowana do strimingu dziweku jej jakoc jest lepsza niz CD natomiast troche jej brakuje do DSD
 

artiz_

New member
Bez reklam
Czy miał ktoś z użytkowników taką przypadłość, iż po wykupieniu TIDALA HIFI na 45 dni ,subskrypcja po tym czasie nie wygasła?
konto kupiłem 3 mc temu, a do dziś nadal z konta korzystam.
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ważności konta?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to witaj w klubie. Mam to samo.
2 tyg. temu juz powinien zakończyć się abo.
Zadałem już pytanie, zobaczymy co odpowie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez tak mam.... ciagle dziala.

Armanig nie mow ze zglosiles "reklamacje" do sprzedawcy.
 

artiz_

New member
Bez reklam
To chyba sprzedawca z allegro nie wie do końca na jaj długo sprzedaje konta.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez tak mam.... ciagle dziala.
Armanig nie mow ze zgłosiłeś "reklamacje" do sprzedawcy.

:) Tak Lolo, zgłosiłem reklamacje i załączyłem wniosek o wyznaczenie daty na chłostę ;)

Zapytałem gościa czy wie co jest grane i gdzie faktycznie można sprawdzić datę ważności konta.
Odpisał, że powinienem się cieszyć, no i pogadali.
Dla mnie to jest o tyle ważne, że mam playlisty i za każdym razem trzeba zrobić kopie przed końcem, w przeciwnym wypadku przy nowym koncie stracimy wszystko.
Więc sprawdziłem i mam jeszcze 2 dni.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaloguj się na stronie www do Tidala (u mnie w zewnętrznej aplikacji ten sposób nie działa, dlatego przez www robię)
Następnie: ustawienia > konto > i klikasz w "Zarządzaj subskrybcjami":
Otworzy się nowa strona i tam masz "Subskrypcja", klikasz na nią i masz info:


Bilder hochladen
 

artiz_

New member
Bez reklam
553805ee0e8c3e186f545721adbaafb8.jpg


Jak sprawdzałem ważność konta 4.02. to pokazywało ze subskrypcja ważna do 6.02 dziś chciałem zakupić kolejne konto i z ciekawosci wszwdłem w tidala sprawdzić czy konto rzeczywiscie wygasło. Payrze i kuźna nadal działa i w tej chwili mam napisane ze ważne do 9.02.
Fajne te konta z allegro ;)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, ze tidalowi system zrobił error

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Do góry