Samsung przejmuje QD Vision aby zrealizować swoje ambicje z telewizorami z kropką kwantową TV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung przejmuje QD Vision aby zrealizować swoje ambicje z telewizorami z kropką kwantową.

m-samsungsuhd2.jpg




Samsung potwierdził, że nabył QD Vision, czyli firmę zajmującą się technologią kwantową.
Samsung za pomocą kropek kwantowych w swoich high-endowych telewizorach LCD przedstawia już obraz wysokiej jakości, ale ma większe ambicje. Pracuje nad tzw. telewizorami QLED - donosi Korea Times.

Ścieżka do telewizorów QLED

Transakcja ma szacunkową wartość około 70 milionów dolarów. QD Vision ( Kolor IQ) nie jest dużą firmą, ale wdrożyła technologię kropek kwantowych w obecnych telewizorach LCD Thomson, TCL, Samsung. Firma z siedzibą w USA została założona w 2004 roku przez grupę naukowców z MIT.

- "Zdecydowaliśmy się nabyć (QD Vision)" powiedział Jung Chil-hee, prezes Samsung Institute of Technology.

2015 i 2016 wysokiej klasy telewizory LCD Samsunga używają folię kropek kwantowych pomiędzy podświetleniem LED i panelem LCD. Pozwala to telewizorom poszerzyć przestrzeń kolorów i zwiększyć jasność. W przyszłym roku, Samsung chce podobno zastąpić pasywny filtr barwny z kropek kwantowych i dalej w 2019 roku, Samsung ma nadzieję na masową produkcję "czystych" matryc z kwantowymi kropkami w telewizorach tzw QLED.

Oczywiście posiadanie QD Vision pozwala także Samsungowi odciąć inne firmy do korzystania z technologii kwantowej. Technologia QD Vision w przeszłości była wykorzystywana w telewizorach TCL, Hisense i Sony. QD Vision nie jest jedyną firmą zajmującą się badaniami dot kwantowej.



Kropki kwantowe wyzwanie OLED

Telewizory OLED firmy LG są obecnie liderem na rynku telewizji high-end. Samsung próbował komercjalizacji telewizorów OLED w 2012 i 2013 roku, ale nie udało mu się doprowadzić do masowej produkcji .

Zamiast tego Samsung ma nadzieję na przyśpieszenie rozwoju telewizorów w technologii QLED, czyli nowej, samodzielnej emisji technologii wyświetlaczy, która stanowić ma alternatywę dla OLED TV w najbliższej przyszłości.

- "W obecnej sytuacji oczekiwania są takie, że Samsung może przyśpieszyć działania dla nowej generacji telewizorów wprowadzając QLED TV wcześniej niż oczekiwano" powiedział analityk ********************* Securities Kim Dong-won z Korea Times.

Samsung jeszcze nie prezentował prototypów modeli QLED TV. Ale oczekuje się, że w 2017 Line-up tv zostanie ogłoszony na targach CES 2017 w Las Vegas w styczniu.
fltapanelshd.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kopulowanie kotka przy pomocy młotka. Szajsungofile oczywiście zobaczą przepaść dzielącą modele QLED od obecnych SUHD. I wciąż będą ślepi na OLED.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A ja sobie czekam spokojnie na telewizor firmy Sony w technologii Crystal LED , którego prototyp został
zaprezentowany w styczniu 2012 r. na CES Las Vegas . Myślę , że taki moment może nastąpić za
3 lub 4 lata , kiedy firma Sony dopracuje w końcu tą technologię tj. mam na myśli przede wszystkim zmniejszenie jej kosztów . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kuba378

Active member
Ja czekam kiedy Samsung nauczy się robić porządne obudowy. ;)

Może nabyłby jeszcze jakąś firmę produkującą dobre taśmy dwustronne, np. Patex? :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To raczej wypadek przy pracy.
Cristal LED oglądałem, faktycznie robił wrażenie ale Sony raczej nie ma kasy na taki ruch.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jest wiele ślepych uliczek. I OLED. Piksel musi świecić własnym światłem, a tego żaden LCD nie potrafi.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam LCD nie potrafi,ale QLED (teoretycznie) potrafi, pojedynczy piksel świeci własnym światłem,dużo jaśniej od LCD z możliwością wygaszania tak jak w OLED,zachowując kontrast na poziomie OLED.Sądzę,że jak to wprowadzą to będzie poważna konkurencja dla OLED i wszystkim wyjdzie to na dobre ?
 
Do góry