Ważna data - PlayStation 4 Pro dziś startuje ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważna data - PlayStation 4 Pro dziś startuje ...

R2R5859.jpg



Nowa bardziej wydajna konsola do gier od Sony rozpoczyna się dziś swoją historię w Europie i w USA. PlayStation 4 Pro jest w stanie dostarczyć gry w rozdzielczości do 4K UHD oraz w jakości HDR (High Dynamic Range). Obsługuje również strumieniowy przesył nowych formatów wideo.

Konsola PlayStation 4 Pro już dostępna.

Nowa konsola do gier została zaprezentowana 7.09 wraz z tańszym modelem Slim.
Pro posiada procesor graficzny, który jest dwa razy bardziej wydajny, umożliwiając jej
pracę w rozdzielczości 4K" oraz w technologii HDR. To wprowadza gry Sony następnego poziomu - mówi Sony.
PS4 Pro przybywa trzy lata po pierwszej konsoli PS4.
Sony podaje, że nie jest to nowa generacja lecz mocniejsze uaktualnienie średniej generacji PS4, potwierdzona przydomkiem "Pro". Wszystkie gry, które działają na PS4 będą również działać na PS4 Pro - i vice versa.

Różnica polega na tym, że gry będą wyglądać lepiej na PS4 Pro jeśli deweloper gry wyda aktualizację oprogramowania i skorzysta z dodatkowej mocy obliczeniowej.

Można sprawdzić, które gry zostały zaktualizowane:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/129082-no-i-zaczelo-sie-pierwsze-36-gier-4k-hdr-pro-dla-ps4.html

"Wprowadzenie PS4 Pro jest niezwykle ekscytującą chwilą dla PlayStation. Nigdy wcześniej firma nie wprowadzała nowej konsoli w środku cyklu technologicznego." - powiedział Jim Ryan, prezes SIEE i prezes Global Sales & Marketing.
"Poprzez zapewnienie programistom nowego sposobu, aby pokazać swoją kreatywność, PS4 Pro umożliwia nam udowodnić, że nasze zaangażowanie w innowacje zapewniają urzekające doświadczenia rozgrywki dla graczy."

Streaming w 4K i HDR

Nowa konsola obsługuje również strumieniowanie w jakości 4K i HDR. Pozwoli na uruchomienie aplikacji Netflixa i YouTube, które obsługują strumieniowe 4K.

Jest wbudowany dysk twardy 1TB, który można będzie wymienić również na twardy dysk o większej pojemności. Kolejną nowością WiFi, która jest szybsza i bardziej niezawodna niż w standardzie "n" WiFi który jest wykorzystywany w oryginalnej konsoli PS4.

ps4pronetflix-2.jpg

Jeśli posiadasz już PS4 nie martw się, bo Sony planuje upgrade do PS4 Pro.
Sony już opublikowała dokument jak przenieść dane pomiędzy dwoma konsolami.

PS4 Pro ma sugerowaną cenę detaliczną $ 400 USD / 400 Euro.
Flatpanelshd
 

grzeskul

New member
Wow ah wow!!!!

i te gry :
4K - WOW
ULTRA -AH(zeby tylko...)
60 fps(lub wiecej) WOW ah AH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






tylko PS4 PRO - przeciez SONY nie klamie....????????
 

Tokepit

New member
A czy opłaca się kupować PS4 PRO jako odtwarzacz BD? Mam TV 4K HDR i się zastanawiam czy zwykłe płyty BD będą lepiej wyglądać przy odtwarzaniu z PS 4 PRO w porównaniu do normalnego odtwarzacza BD. Oczywiście ja wiem, że PS4 PRO nie odtwarza płyt BD 4K ale zastanawiam się czy np. HDR zadziała na "zwykłych" filmach BD czy też muszą to być płyty specjalnie pod HDR.
 

DrWredman

Active member
Aktualnie odtwarzam filmy na PS4 PRO. Poprzednio odtwarzałem na PS3. Różnicy nie widzę, ale wkurza mnie głośność PS4. Moim zdaniem płyta kręci się zbyt głośno i dodatkowo wiatrak huczy.
HDR zadziała jeśli takowy będzie na płytach BR. Obawiam się, że tylko płyty UHD będą miały materiały w HDR bo producenci chcą wymusić sprzedaż nowych odtwarzaczy.
Sony wstrzymało odtwarzacz UHD aby nasycić rynek PS4 PRO. W marcu zapewne (może wcześniej) pojawi się odtwarzacz tej marki.
Gdyby wyposażyli konsolę w czytnik UHD, sprzedaż nowego playera byłaby marna.
 
Do góry