Kupujesz telewizor Panasonica masz poważny problem. Firefox OS - platforma Smart TV Panasonic - jest oficjalnie martwa !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupujesz telewizor Panasonica masz poważny problem. Firefox OS - platforma Smart TV Panasonic - jest oficjalnie martwa ! Co dalej z telewizorami Panasonic ?
thumbs_P1740683.JPG


Od wiosny 2015 roku, wszystkie telewizory Panasonica były obsługiwane prze platformę Firefox OS, która zapewnia dostęp do Netflixa, YouTube i innych usług za pośrednictwem aplikacji.
Ale to już koniec.
Mozilla zatrzymał wszystkie update komercyjnego rozwoju Firefox OS w tym dla telewizorów.

Firefox OS jest martwy

Pisaliśmy, że inwestycja w Firefox OS to ślepy zaułek. Nie dlatego, że jest to zła platforma telewizyjna ale dlatego, że platforma nie miała żadnego wsparcia ze strony społeczności programistów.

A teraz jest oficjalne: Firefox OS jest martwy.

panasonicfirefoxosliving.jpg

Co teraz z Panasonic ?

Panasonic był jedynym producentem który używał systemu Firefox OS. Japońska firma ma teraz dwie opcje:


  1. Począwszy od roku 2017, Panasonic może współpracować z nowym partnerem, na przykład z systemem Android firmy Google.
  2. Panasonic może kontynuować samodzielnie prace nad Firefox OS pod nową nazwą. Pod warunkiem że Mozilla wyda kody jako open source.

- "Zdajemy sobie sprawę, że decyzje te są bolesne dla nas i dla tych którzy mieli wielkie nadzieje i marzenia związane z Firefox OS", powiedział Ari Jaaksi i David Bryant z Mozilli.

Flatpanelshd.
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
No to jest argument, dla którego warto się powstrzymać z kupnem modeli z tego roku. Słyszałem, że coś jest nie tak z tym "liskiem" a teraz to już wiem na pewno. Dzięki kiki.
 

qubic

New member
Mocno się zastanawiałem nad panasem a teraz jestem zadowolony z wyboru samsunga.

Wysłane z mojego LG-H818 przy użyciu Tapatalka
 

collider

New member
Bez reklam
Panasonic zawsze cienko piszczal jezeli chodzi o system. Od poczatku pojawienia sie smart tv ich oferta byla biedna i odbiegala od konkurencji. Zmiana na Firefoxa miala przyniesc zmiane a tu jak widac klops. W sumie po staremu bo jak wspomniale juz od dawna nic pod tym wzgledem sie w tej firmie nie rozwija.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wielkiej straty nie ma, bo i tak smart w TV Panasa był słaby, a odtwarzacz multimediów beznadziejny, przez co przy zakupie TV tej marki, niezbędny jest zakup porządnego odtwarzacza zewnętrznego pod HDMI 2.0a ze wsparciem dla HDR-a oraz bogato rozwiniętą funkcją smart.
Najważniejsza w TV jest jakość obrazu, a dodatki smart można rozbudować w postaci urządzeń zewnętrznych.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A niby czemu ma przestać działać wyszukiwarka czy YT? :) 20-letni komputer potrafi otworzyć strony i YT więc dlaczego tv ma tego nie zrobić przez najbliższe 5 lat, bo zapewne po tym czasie przejdzie do historii.
 

Rafal7

Banned
Mogli by wreszcie przestać dodawać Smarta do tv i kasę z tego przeznaczyć na lepszą jakość obrazu.
Smarty niech będą w odtwarzaczach bd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kapusta 100% racji :) czekam również na ten czas.. to co jest ze smarta już jest i tak za nadto.. niech zaczną ładować kasę w jakosć obrazu i generalnie w jakość tv..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale badania pokazują, że ludzie chcą zupełnie inaczej !
Chcą mieć wszystko w jednym.
Firma JVC wprowadziła wysoki model bez smarta i sprzedaż w na świecie była Ok , a w Polsce sporadyczna.
 

Rafal7

Banned
Ale badania pokazują, że ludzie chcą zupełnie inaczej !
Chcą mieć wszystko w jednym.
Firma JVC wprowadziła wysoki model bez smarta i sprzedaż w na świecie była Ok , a w Polsce sporadyczna.

Mnie krew zalewa jak ludzie chcą kupować ampli bo mają bt, spofity, tidale i różne tego typu bajery.
Jakość wykonania sprzętu ich nie interesuje, jak to gra ile ma mocy itp, ważne aby były bajery bo jak przyjdzie sąsiad to będę szpanował ze puszczam muzykę z telefonu, albo steruje ampli za pomocą telefonu. Tacy są właśnie użytkownicy w dzisiejszych czasach.
Co z tego ze mam w tv 3d, smarta, dostałem okulary, jajko pilot, jak to leży i się z tego nie korzysta , wolałbym w tej cenie więcej cali albo lepszy obraz.
 

AnTurek

New member
Słuchajcie, a za co w ogóle odpowiada ten Firefox OS w odbiorniku? Czy to dotyczy całej platformy na której są zbudowane wszystkie aplikacje od Panasonica czy to tylko jedna aplikacja - przeglądarka FF?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Platforma samsunga która była przed Tizenem jest martwa od 2 lat i jakoś nie wydać aby użytkownicy tej firmy masowo zmieniali tv bo Yt może przestać działać. Nie szukaj taniej sensacji kiki. I popieram kolegów wyżej, Tv kupuje się dla obrazu a nie dla Yt.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja kupuję wyłącznie dla obrazu.
Ale ludzie jak cokolwiek im nie działa , czyli na 1000 różnych rzeczy jeden fil w 15min i 30 sek się zacina to rzucają mięsem.... ile się da.
Więc apel nie do mnie.
Na razie Panasonic bez wątpliwości ma duży problem.
 

AnTurek

New member
Kadajo - czasy te minęły. Ja kupuje TV dla Smart i obrazu.

kiki - dzięki za info. Dzisiaj Pan w MM powiedział mi, że FF OS to tylko przeglądarka, a wszystkie aplikacje i tak są autorstwa Panasonica, podobnie jak kiedyś w Viera
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Smart to się wszystkim już czkawka odbija. Ludzie już zapomnieli o powiedzeniu "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Gdyby klienci od samego początku byli informowani czego można się spodziewać i jak to tak naprawdę działa to by dzis tak to nie wyglądało. A przeciętny Kowalski myśli że jak ma "internet w telewizorze" to już mu komputer nie potrzebny.
 
Do góry