Kupujesz telewizor Panasonica masz poważny problem. Firefox OS - platforma Smart TV Panasonic - jest oficjalnie martwa !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu dobra opinia:
"Panasonic znajduje się na rozdrożu: kontynuować Firefox OS, czy też przejść na inny system wybierając między Androidem lub Tizenem. W tym przypadku, obecni właściciele telewizora Panasonic znajdą się z produktem, który nie będzie już rozwijany, więc ma aktualizacji aplikacji, żadne nowe funkcje się nie pojawią i zostaje inteligentna platforma bez opieki.

Panasonic może opracowywać samotnie oprogramowanie Firefox, bo Mozilla odpłatnie wyda kod systemu operacyjnego z licencją open source, a Panasonic może polegać na uprzejmości twórców i umiejętności swoich programistów do realizacji projektu bez pomocy jego twórców.
Wybór ten chroni dotychczasowych klientów, ale nadal to bardzo trudne zadanie do przeprowadzenia nowej wersji systemu operacyjnego, która to wersja wymaga znacznych nakładów inwestycyjnych
Dylemat tym większy bo za pasem tuż tuż rok 2017 a wraz z nim nowa seria TV"
dday
 

Axan

New member
Witam. Mam dylemat :)

Moge kupic Panasonic TX-65DX750E za nie cale 7400zl. Brac go za ta cene czy kupic KS7000? Ale wtedy musze dodac kasy :)

Bylem dzis w sklepie i Pana jest piekny. Wiem ze firefox juz jest martwy ale i tak mam Nvidia Shield TV ze jest spoko. Co mam zrobic koledzy? :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam skoro Tobie się podoba,to brać,oglądać w czym problem ? Tobie ma odpowiadać....poza tym jest to dobry TV.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Mam dylemat :)

Moge kupic Panasonic TX-65DX750E za nie cale 7400zl. Brac go za ta cene czy kupic KS7000? Ale wtedy musze dodac kasy :)

Bylem dzis w sklepie i Pana jest piekny. Wiem ze firefox juz jest martwy ale i tak mam Nvidia Shield TV ze jest spoko. Co mam zrobic koledzy? :)

Witam uprzejmie,
Myślę , że firma Panasonic znajdzie jakieś opcjonalne wyjście dotyczące używanego dotąd systemu operacyjnego .
Ja sprawdziłbym sobie oba te telewizory w sklepie(-ach) na swoim materiale .( nagranym na pendrive)
Teoretycznie jednak wybrałbym telewizor firmy Panasonic , mając Nvidia Shield TV . Ale to do Ciebie
należy wybór . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
 

krystiano8

New member
Nie wiem skąd u niektórych taka niechęć do Panasa w związku z OS... Każdy system ma swoje minusy
Pamiętajmy że w TV liczy się jakoś obrazu a inne dodatki to wartość dodana produktu. Do multimediów polecam odtwarzacz multimedialny.

Ps. Ja bym kupił Panasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie zawsze jakość jest najważniejsza.
Ale jak Youtube nie działa w modelach sprzed 5 lat bo nie ma update, to się ludzie wkurzają. Dlatego wystarczy o tym wiedzieć wcześniej wówczas nie ma nikt pretensji. Wiedział , wybrał , Chciał !
 

Axan

New member
Dla mnie zawsze jakość jest najważniejsza.
Ale jak Youtube nie działa w modelach sprzed 5 lat bo nie ma update, to się ludzie wkurzają. Dlatego wystarczy o tym wiedzieć wcześniej wówczas nie ma nikt pretensji. Wiedział , wybrał , Chciał !

A to który byś wybrał, Samsung czy panasonic?
Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
A niby czemu ma przestać działać wyszukiwarka czy YT? :) 20-letni komputer potrafi otworzyć strony i YT więc dlaczego tv ma tego nie zrobić przez najbliższe 5 lat, bo zapewne po tym czasie przejdzie do historii.
Hm, żebyś (obyś) się nie zdziwił... Nie dalej jak w ubiegłym roku coś-tam pozmieniano w YT. W efekcie aplikacja przestała działać na sprzęcie wyprodukowanym bodaj do 2012r, czyli wówczas zaledwie 3-letnim. "Ślady" można bez trudu znaleźć w necie, np.:
Zła wiadomość dla posiadaczy trzyletnich telewizorów - wasze Smart TV będą teraz mniej smart. Wszystko przez Google'a
Nie ma zatem gwarancji, że nie stanie się podobnie w stosunku do obecnych telewizorów za np. 2-3 lata...

Zaś co do funkcji smart - jestem z gatunku użytkowników, który je wykorzystuje i jest ogólnie zadowolony z ich istnienia "na pokładzie". Np. DLNA - ładnie mi współpracuje z serwerem NAS, nie muszę podpinać dodatkowych odtwarzaczy. W ogóle muszę przyznać, że odkąd kupiłem swój model Panasa ok. 3 lata temu (DT60), w zasadzie wszystkie funkcje smart działają do dziś, tak samo ja w momencie zakupu (łącznie z YT, odpukać ;)) Nie liczę aplikacji, które przestały działać ze względu na zamknięcie serwisu, np. Iplex. Aczkolwiek liczę się, że być może za jakiś czas dla "lepszej kompatybilności smart" trzeba będzie dokupić jakiś zewnętrzny odtwarzacz. Choć wówczas prawdopodobnie będę już myslał o całkowitej wymianie sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

polaris20

New member
Ja do tej pory nie posiadałem smart TV i jakoś żyję. Nie łatwiej jest podłączyć np. laptopa przez hdmi i dokupić sobie klawiaturę bezprzewodową z touchpadem ???
 

Dubek

Member
Bez reklam
Ale łatwiej niż co? Niż kliknąć myszką odtwarzaj na TV i film leci bez żadnych kabli? Oczywiście że WiFi w TV jest dużo wygodniejsze niż podpinanie kablem lapka albo kompa.
 

tomeko12

New member
Tu dobra opinia:
...
Panasonic może opracowywać samotnie oprogramowanie Firefox, bo Mozilla odpłatnie wyda kod systemu operacyjnego z licencją open source, a Panasonic może polegać na uprzejmości twórców i umiejętności swoich programistów do realizacji projektu bez pomocy jego twórców.
...
dday
Bzdura do kwadratu.
Firefox OS jest udostępniany na licencjach OpenSource i Panasonic może sobie pobrać za darmo tutaj: https://github.com/mozilla-b2g, zmienić nazwę na np. PanasonicOS, zatrudnić programistów i rozwijać dalej (więcej tutaj: https://wiki.mozilla.org/Boot2Gecko/Licensing) co pewnie i tak robi. Samsung samodzielnie rozwija Tizen-a, LG swojego WEB-OS-a to czemu Panasonic nie mógł by rozwijać systemu opartego na FirefoxOS?
Inną kwestią są aplikacje, z którymi krucho było jak Mozilla rozwijała Firefox OS, tak krucho jest teraz, i żeby powstał jakiś porządny soft, to producent sprzętu musi maczać w tym palce (albo napisać samemu, albo zlecić to np. dostawcy treści) - podobnie jak z Tizenem lub WebOS-em. Tu Android wygrywa.
 
Do góry