Formuła 1 w Ultra HD, czyli zielone światło od 2017 roku. Wszystkie wyścigi z super jakości ze Sky.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Formuła 1 w Ultra HD, czyli zielone światło od 2017 roku. Wszystkie wyścigi z super jakości ze Sky.
main_f1uhd.jpg


Sky pomyślnie przeszedł badania ostatnich transmisji Grand Prix Singapuru w Ultra HD.
Platforma jest oficjalnym nadawcą relacji Formuły 1.
Po przeprowadzonych testach firma jest gotowa do transmisji wszystkich wyścigów w przyszłym roku w super rozdzielczości.
Formuła 1 jest gotowa na 4K.
Podczas ostatniego Grand Prix, który wygrał Rosberg w dniu 18 września w Singapurze, Sky z powodzeniem zakończyła transmisję testową treści o rozdzielczości 4K przesyłając obraz do kwatery głównej Sky w Wielkiej Brytanii.

Do prób stosowano szereg rozwiązań i przesyłanie za pośrednictwem sieci światłowodowej z wykorzystaniem technologii dostarczanej przez Tata Communications.
content_small_tata.jpg

"Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się zrobić relację w jakości UHD z zawodów Formuły 1" - powiedział Keith Lane, Dyrektor Operacyjny Sky. "
Ultra HD oferuje jakość 4x lepszą niż HD, a to pozwala nam zaoferować widzowi doświadczenie tak realistyczne, że będzie aż zaskakujące. Nikt nigdy nie widział czegoś podobnego w dziedzinie motoryzacji. Sukces tych działań pozwala nam iść do przodu z naszymi planami transmisji na żywo w jakości UHD w. A obraz z takich transmisji nabiera innego znaczenia.

Sky jest gotowe. Nadal brakuje oficjalnego oświadczenia, ale cegła po cegle idą wszystkie przygotowania, które uczynią Sky prekursorem transmisji 4K na tym polu.
Czas na 4K nadszedł !
dsay
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Tak!!!! Już za 5 lat będzie w Polsce może 10 programów UHD, które będą skalowały nagrania z Full HD twierdząc, że to 4K:)

Zejdźmy na ziemię. Na razie nawet Full HD w Polsce kuleje. Programy są tak skompresowane, że rozpacz patrzeć.
 

collider

New member
Bez reklam
Właśnie że nie, Sky ma oferować to w Europie swoim klientom.

Jakim konkretnie klientom? Sky operuje w UK i Irlandii. Chyba, ze chodzi o sprzedaz praw do transmisji innym. Tylko pytanie kto jeszcze oferuje kanaly UHD w Europie oprocz niszowych stacji i kto jest gotowy na takie transmisje?
 

pantomima

Banned
Jakim konkretnie klientom? Sky operuje w UK i Irlandii. Chyba, ze chodzi o sprzedaz praw do transmisji innym. Tylko pytanie kto jeszcze oferuje kanaly UHD w Europie oprocz niszowych stacji i kto jest gotowy na takie transmisje?

Nie marudz , od czegos trzeba zaczac no ;)
Dobre i to , moze to zapoczatkuje konkretny trend nadawania w uhd .
Za 2/3 lata moze juz beda ze 4 stacje nadajace w super rozdzielczosci ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jakim konkretnie klientom? Sky operuje w UK i Irlandii. Chyba, ze chodzi o sprzedaz praw do transmisji innym. Tylko pytanie kto jeszcze oferuje kanaly UHD w Europie oprocz niszowych stacji i kto jest gotowy na takie transmisje?
Rozumiem z tego ze o wloskim i niemieckim SKY-u nie slyszales.
Zreszta nie ma to specjalnego znaczenia, od kiedy kanal mozna odebrac z satelity i retransmitowac w kablu.
Wartoby jednak rozumiec znaczecznie terminu "exclusive content" i jego role oraz znaczenie dla polityki platnej telewizji jaka jest BSkyB ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Rozumiem z tego ze o wloskim i niemieckim SKY-u nie slyszales.
Zreszta nie ma to specjalnego znaczenia, od kiedy kanal mozna odebrac z satelity i retransmitowac w kablu.
Wartoby jednak rozumiec znaczecznie terminu "exclusive content" i jego role oraz znaczenie dla polityki platnej telewizji jakiej jest BSkyB ;)

Ale to jest ten sam SKY czy jakies dziwne licencje bo oryginalnie SKY jest brytyjski i z tego co wiem to tam oferuja jakies pierwsze programy 4K plus odpowiednie dekodery.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale to jest ten sam SKY czy jakies dziwne licencje bo oryginalnie SKY jest brytyjski i z tego co wiem to tam oferuja jakies pierwsze programy 4K plus odpowiednie dekodery.
Troche sie dziwie, ze dobie internetu, kiedy informacje na temat wszystkiego mozna zdobyc przy pomocy kilku klikniec myszka, odnaleIezienie oficjalnych informacji na temat publicznej spolki akcyjnej, moze byc jakims problemem. Nie sledze niemieckojezycznych telewizji i nie posadzam, zeby robila to wiekszosc forumowiczow, choc pewnie sa tacy, ktorzy preferuja ogladac Bundeslige live, ale chyba spora ich czesc zetknela sie z serialem Gomorra, ktora jeat produkcja wloskiego Sky. SkyItalia i Sky Deutchland to nie sa jakies swierze newsy.
Nie interesuje sie tym, to tez nie wiem, czy oferowac one beda F1 w 4k, live na wylacznosc, tak jak w UK, ale to chyba nie jest problem, aby sobie wygooglowac informacje na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Troche sie dziwie, ze dobie internetu, kiedy informacje na temat wszystkiego mozna zdobyc przy pomocy kilku klikniec myszka, odnaleIezienie oficjalnych informacji na temat publicznej spolki akcyjnej, moze byc jakims problemem. Nie sledze niemieckojezycznych telewizji i nie posadzam, zeby robila to wiekszosc forumowiczow, choc pewnie sa tacy, ktorzy preferuja ogladac Bundeslige live, ale chyba spora ich czesc zetknela sie z serialem Gomorra, ktora jeat produkcja wloskiego Sky. SkyItalia i Sky Deutchland to nie sa jakies swierze newsy.
Nie interesuje sie tym, to tez nie wiem, czy oferowac one beda F1 w 4k, live na wylacznosc, tak jak w UK, ale to chyba nie jest problem, aby sobie wygooglowac informacje na ten temat.

Jak by tak kazdy googlowal to po co to forum skoro wszystko juz gdzies jest, bylo itd.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Zgadzam sie.
Nie nic zlego w szcerym pytaniu, czy przyslowiowym wlozeniu czasem kija w mrowisko, nawet swiadomej prowokacji. :)
Nie mniej jednak nieznajomosc zakresu ekpansji imperium medialnego Murdocha, przynajmniej w zakresie HDTV troche nie przystoi takim komentatorom jak Ty. Zwlaszcza ze Skya oglada cala europa Niecalkiem legalnie, ale jednak.
Pisze to bez zadnej zlej intencji, ale gdybys mial to odebrac jako losliwosc, to przepraszam.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Zgadzam sie.
Nie nic zlego w szcerym pytaniu, czy przyslowiowym wlozeniu czasem kija w mrowisko, nawet swiadomej prowokacji. :)
Nie mniej jednak nieznajomosc zakresu ekpansji imperium medialnego Murdocha, przynajmniej w zakresie HDTV troche nie przystoi takim komentatorom jak Ty. Zwlaszcza ze Skya oglada cala europa Niecalkiem legalnie, ale jednak.
Pisze to bez zadnej zlej intencji, ale gdybys mial to odebrac jako losliwosc, to przepraszam.

Ja nie ogladam :). Moje zainteresowanie telewizja satelitarna albo ich uslugodawcami ogranicza sie do korzystania z paltforny cyfrowej NC+ :p. Wiem, ze istenieja tacy czy tacy dostawcy ale nie wglebiam sie w imperia medialne i ich rozgrywki dlatego pytalem. Mnie interesuje to co zaoferuje mi moj dotychczasowy dostawca a nie jakis SKY w UK czy innej Australii. Dlatego gdy ktos pisze, ze Formula 1 bedzie dostepna w Europie to nasuwa sie pytanie w ktorej ;). Czy tej w ktorej ja operuje i czy na moim talerzu czy gdzies pokotenie streamujac lub kradnac sygnal na jakim Fergusonie u internetowego hochsztaplera.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Dlatego gdy ktos pisze, ze Formula 1 bedzie dostepna w Europie to nasuwa sie pytanie w ktorej ;). Czy tej w ktorej ja operuje i czy na moim talerzu czy gdzies pokotenie streamujac lub kradnac sygnal na jakim Fergusonie u internetowego hochsztaplera.

Pisząc "niecałkiem legalnie", miałem na myśli odborców FTA, czy aktualnych abonentów Sky, którzy oglądając programy Sky na oryginalnym "sky-owskim" tunerze, z oryginalna karta dostępu ( opłacaną przez siebie), łamia postanowienia umowy, eksportując sprzęt za granicę kraju. Myslisz, że wszyscy brytole i irysy, ktorzy mieszkaja, dajamy na to, w Hiszpani, czy Portugalii, lub wynajmuja tam swoje domy, oferując Sky-a razem z dobrodziejstwem inwentarza wynajmowanej akomodacji, musza zaraz wspóldzielic klucze, czy streamowac? Taka ewentualność miałem na mysłi, a nie, streamowanie audycji czy inne pirackie sztuczki. NO ale dajmy temu spokoj. 4k sluzy wszystkim, a jak dotychczas najbardziej amatorom FHD, wiec nie ma o co marudzic, ze Polska nie jest w swiatowej czołówce na tym polu.
 
Do góry